Шибаните Мангали ( индийци )

ReminD

Well-Known Member
.... Тия мангали са навсякъде из всичките сайтове за freelance и подбиха супер цените, какви мисли имам свързани с атомна бомба + Индия...
Как може сички да са "SEO EXPERTS" бе??? Някакви малограмотни мангали, като че ли гледам тия от столипиново и вече са станали експерти. Не мога да ги гледам честно... На всичкото отгоре хем подбиват цените, хем са шибани спамери и лъжльовци. Който е ангажирал шибани индийци за съвместна работа, знае какви малограмотници са и колко са некадърни и колко лъжат в какво са добри, а всъщност какво излиза накрая - шибаният мангал миналия месец му пратили компютър от червеният кръст, че няма пари за ядене, та решил той да изкарва некой лев като се регне из всички форуми/сайтове за работа и наблъска 1 куп глупости като: " SEO EXPERT, PHP EXPERT, SQL и така сички видове програмни езици дето съществуват.

Е тва беше, да си изкарам негативизма към тия малограмотни изроди малко...
 
От: Шибаните Мангали ( индийци )

Аз заради тях се отказах много отдавна от фрийлансърството.
Иначе не си много прав. Повечето подбивни цени не са оправдани. Качеството лъха от километри. Имал съм случаи в които хората предпочитат да си дават проектите на мен, само защото знам какво правя и го правя не колкото да върви, а да може да се надстройва и да е safe. Хора всякакви.
 
От: Шибаните Мангали ( индийци )

Аз заради това спрях да фрилансвам щото утрепаха пазара. Само за една година цените паднаха 2-3 пъти при мене, че и клиентите много лошо се научиха - за 200 долара ако може втори гугъл да му направиш :)
Офертата е собствени проекти и не се занимаваш с глупости :)
 
От: Шибаните Мангали ( индийци )

Кофти избор е да се ЗАПОЧВА в някой от занаятите, който е достъпен и за индийци. Това са на практика всички професии дето могат да се извършват по Интернетя - дизайн, програмиране, СЕО, gold farming (за ММО игри), копирайтинг, ...

Пък който се е прецакал да започне, тряа или да се откаже доде е време, или да си вдигне нивото достатъчно високо, че мангасарията да не му е конкуренция.

Или да избере подниша, дето още не са напъплили и да се надява че хед-стартът ще му помогне да се задържи отгоре.

Или да се изхитрее и да ползва техния труд някакси.

ПС: Гугъл и индийците оклепаха Интернетя и световната икономика :)
ПС2: Пък пази боже комунизъма да падне у Китай и да дропнат Интернет цензурата и рестрикциите за брой деца!! Е тогаз гледай кво става...
 
Последно редактирано:
От: Шибаните Мангали ( индийци )

Айде, в SEO Оптимизацията с пари + много занимаване и субмит в директории, социалки, форуми, етк , може да постигнат някакви резултати, но в точните неща като - изработка на дизайн или програмиране, всякакви horror истории съм чувал!

Мисля скоро да пусна един форум на EN за фрийланс, дето ще рестриктна индия с htacess и така ще го рекламирам, че няма шибани мангали.
 
От: Шибаните Мангали ( индийци )

Вижте каква статия има тук:

India is one the best selection for web development and application development using PHP platform with MySQL database. Highly skilled and experienced Indian professionals who purpose to make a business website and application with dynamic functionalities.
...
Now days, Indian PHP Development company fly high to providing an effective web development and application development.
:lol:
 
От: Шибаните Мангали ( индийци )

Да се радваме че още не са научили български че тогава егати веселбата ще настане
 
От: Шибаните Мангали ( индийци )

Шибаните индийци всички ги мразим. Проблема при тях е, че с подбиването на цените са толкова примамливи за средния потребител, колкото книгите тип "Как да изкарам $10000 за една нощ" за хора, които току що са научили, че съществува понятието Онлайн Бизнес.

Иска ми се да кажа и нещо за freelance услугите на БГ пазара и в частност тук - в Предприемач. Пак е и така и така, защото, ако например предложа събмит по директории, сайтове за социален буукмарк и т.н., който събмит е на двойно или тройно по-висока цена от средната, която се предлага в момента (0.05лв), ще бъда жестоко нахранен и порицан от хора, които ще предпочетат "евтиното", а после ще отварят теми и ще реват и обясняват кой колко е несериозен и колко не си е свършил работата.

@AlanFort кефи идеята за анти-индия-маркетинг
 
Емчи поне знаят как да ползват Фликр за линк-билдинг/общ маркетинг :)
 
От: Шибаните Мангали ( индийци )

Тоя втория да не предлага SEO срещу хляб? :lol:
 
От: Шибаните Мангали ( индийци )

Какъв е този расизъм?

В условията на пазарна икономика е нормално да има различни предложения на различни цени. И ако не можете да си намерите място в дадена пазарна ниша значи, че или трябва да оптимизирате дейността си за тази ниша по-добре, или трябва да си потърсите друга пазарна ниша.
 
От: Шибаните Мангали ( индийци )

Преди 12 години когато стартирах като фрийлансър в elance.com тези вече бяха там и правеха същото. Така че конкуренцията им не трябва да притеснява никой. Тогава приложих следната тактика: свалих си цените като техните, но само за малки проекти, които да направя за ден-два. Натрупах критична маса от трийсетина фийдбека със фулл старс рейтинг и тогава качих леко цените. Започнах да си избирам клиентите - взимам задача на дъмпинг и след като я завърша ако ми дадат втора вече качвам цените на реални нива. Който се изцигани - не работя повече с него. Така си създадох редовни клиенти и вече работех за по-добри пари. Важното е обаче да бъдеш постоянен и супер отговорен. Аз ако не съм изпълнил обещаното към клиент не мога да спя нормално... Това се усеща от хората, с които работиш и се изграждат дългосрочни бизнес отношения. Проблема с повечето фрийлансъри е, че за да не остават без проекти взимат повече от колкото могат да свършат и започват да лъжат клиентите със сроковете, а често и с качеството.

Това е... Останалото е история....
 
От: Шибаните Мангали ( индийци )

Преди време бях спечелил един конкурс в DP. Свързаха се с мене да ми платят, оказаха се индийци. Платиха ми всичко точно. После ми вика, че искал да ме наеме за много проекти. Стотици проекти както се изразиха. Оказа се, че искат да ми плащат по 1 долар за 2-3 банера или нещо от сорта. Казах им, че така няма да стане. Бяха ми пратили още няколко долара, за да им направя едни други неща. Искаха рефънд в пейпал на всичко, включително на парите от конкурса, когато им казах, че нямам желание да работя вече с тях. ВЪрнах им парите, блокирах ги в скайп и навсякъде другаде и повече за индийци не искам да чувам :)

Просто наистина, за да успеете като фрийленсър трябва да си вдигнете качеството на работа и нивото над тяхното, и да работите в нови ниши, което ще ви доведе клиенти със сигурност.

НО МОЛЯ БЕЗ ИНДИЙЦИИИИИИИ!!!! :D

Е аз кат сиганин не е ли ора?


Желателно е клиенти от белите страни, където не включвам България :D :D
 
От: Шибаните Мангали ( индийци )

Преди доста време си запълвах времето за кратко като фрилансър. Подходът ми беше едно към едно с този на спай + факта, че си избирах проекти на тръстед мембърс с достатъчно на брой ревюта. Ако работя за първи път с някой - винаги ескроу на парите. Но аз винаги давам срокове, които мога да изпълня. Ако проектът позволява и си заслужава съм пращала демо на проекта. Качествено направено такова вдига шансовете за успех в пъти.

Индийците винаги ги е имало и ще ги има. Намерете си ниша, която изисква малко повечко знания и опит, за да може да си добър в работата си. В дейта ентри никога няма да пробиете например, освен ако не ви се цъка за спорта.
 
От: Шибаните Мангали ( индийци )

Hello.....I'm Working right now as Offpage Optimizer in Pecon Software Private Limited...I'm doing Blog Commenting, Article Posting, PR Releases, Blog Submission, Email Marketting, Social Site Commenting.....I have more than 1000 Websites (PR2, PR3, PR4, PR5, PR6 etc)...where I can post articles and comments for getting more traffic.....I think I can do this project for you easily and effectively....Please PM me asap so that I can start work for u...Looking forward to hear from you...! Thank you...!!
ХОХОХООХОХОХО , ИНДИЕЦ <
 

Горе