Няколко въпросчета за афилиейт

lubomirz

New Member
Добър вечер на всички ! Първо поздравления на собствениците за хубавия и полезен сайт, който са направили и продължават да развиват.Това е първия ми пост, съответно и първата тема в този форум, така че ако има грешки относно раздела, в който поствам или формулирането на темата, моля да бъда извинен.От около два месеца се интересувам активно от интернет бизнес и прочетох доста информация.Начинаещ съм, в смисъл такъв, че нямам изграден онлайн(работещ) сайт, но имам няколко, които по - скоро правих за себе си изучавайки html и css.Принципно, не съм такъв човек да питам за всичко и да очаквам готов отговор, а предимно предпочитам да търся отговора сам, но в този случай предпочитам да попитам.Реших да опитам и аз в афилиейт маркетинга, защото прочетох доста добри отзиви в този форум, а и не само.Регистрирах се в moreniche.com и clickbank.com (последвах линковете от форума, но докато стигна до там да се регистрирам в сайтовете преминах през 3-4 страници в самите сайтове, извинявам се ако не е станала работата с реферала) и за начало мисля да опитам през тях.Въпросите са ми: 1.Ако реша да правя собствен сайт, имам ли право да използвам някакво подобие на лого на съответните сайтове, с цел минимална разлика между големите сайтове и моя афилиейт ? 2.Какъв/какви сайт/сайтове ще ми препоръчате да направя - такива, които са комплексни тоест засягат 5-10 ниши да речем или такъв, който е тясно специализиран към една конкретна ? За сега това са ми въпросите, извинявам се още веднъж, ако има нещо нередно.Благодаря предварително. :)
 
От: Няколко въпросчета за афилиейт

Здравей и аз съм в това положение като теб ,чудя се от къде да започна ! Има написана информация за тези неща ,но е много разпръсната и само се обърква човек. Желая успех на всички стартиращи .
Поздрави на всички в този хубав сайт.
 
От: Няколко въпросчета за афилиейт

Всяко пътешествие започва с една крачка. Влизаш в даден раздел, прочиташ някоя от важните теми и тя неминуемо ти отваря нови и нови въпроси, по които да четеш. Всичко е свързано.

На въпросите, които поставяш е отговаряно много пъти из форума.
 
От: Няколко въпросчета за афилиейт

Така, надявам се, че ще мога да помогна. Виждам, че все още сте начинаещи, но повярвайте ми това няма да ви пречи много.
Като за начало аз лично Ви препоръчвам да играете по-сигурно, като мога да Ви уверя, че няма да губите много от това. Доколкото избора Ви за афилиейт сайтове - оставете засега MoreNiche, те имат добри продукти, но пък са малко на брой и ще имате страхотна конкуренция и много проблеми.
Така изберете си някой продукт от Clickbank, като по тази тема има доста писано по форума. Изберете нещо с Gravity 20-30, и добра сума при продажба(минимум 50%).
След това отивате в Squidoo или HubPages(препоръчвам Squidoo) и създавате там страничка. Идеята е да напишете ревю на продукта и обясните на посетителя, защо да избере точно този продукт. След това най-долу слагате Вашият линк, който ще получите от ClickBank и сте готови. Това е 1 страничка. Направете 20-30 такива и вижте, кои се справят най-добре. Също така е добре да им правите линк билдинг(добавяне на сайта в директории, социални мрежи и т.н).
И едва след това като видите, кои продукти се справят най-добре създайте отделен сайт на тези продукти. След това продължавате - ревюта на нови 20-30 продукта, виждате, кои се справят най-добре и т.н :). Изисква стабилно работа, но пък нищо не става без работа :) Записвам темата и ако имате въпроси пишете, ще се постарая да ви отговоря и обясня по-подробно, ако не сте разбрали нещо.
 
От: Няколко въпросчета за афилиейт

Благодаря на всички писали по темата и по - специално на Copywriter.Да, така е иска се работа, знам, но аз съм твърдо решен да продължа с това начинание.:) Наистина ти благодаря за полезния и човешки коментар. :)
 
От: Няколко въпросчета за афилиейт

Благодарим ти copywriter страшен си ;))))))
 
От: Няколко въпросчета за афилиейт

СПЕЧЕЛЕТЕ сериозни доходи без инвестиции за 5 мин/ден надеждно и сигурно за информация скайп ivan_dimitrov_
 
От: Няколко въпросчета за афилиейт

Мани, тоя кликбанк нищо не става от него с тези чекове.
 

Горе