Пандата изяде трафика

mantaman

Well-Known Member
От дава дена забелязвам яко спад по трафика на някои сайтове явно както казва една стара китайска поговорка играе ли пандата при комшиите ще играе и в твоя двор.
Как е при вас хавата
 
От: Пандата изяде трафика

при мен бива,вярно се збелязва спад - 0.01% но не е болка за умиралка :) за уса
за бг има сайтове дето се свлякоха,но пък и не се занимавам с тях ,панда колко иска да си играе - до сега ние играхме,сега трябва да търсим нови начини!

Някой вечи ги намериха ;)
 
От: Пандата изяде трафика

Според мен спада те първа започва и виновник поне при мен няма да е пандата, а това че идва отпускаря сезон. Изчакай юли и август да видиш спада... поне при мен винаги е така зимата по-голям трафик дойде ли лятото намалява с около 20%. Нормално е хората са на море не пред PC въпреки, че има увредени мозъци като мене дето дори и на почивка пак са с лаптопа ... но няма как ....
 
От: Пандата изяде трафика

При мене едно сайтче за обяви много лошо го тресна :) Преди на ден му се индексираха по 50-60 страници, изведнъж спря всякакво индексиране.
По ключовите думи замина на 30та страница а преди беше някъде 5-6-7.

Иначе трафика от гугъл спадна с 20ина процента вчера, ще го видим тия дни как ще е.

И това стана преди 1-2 дена.
 
От: Пандата изяде трафика

Аз пък забелязвам точно обратното 20-25% покачване на посещенията от Гугльо през последните 3-4 дена
 
От: Пандата изяде трафика

При мен постоянно се покачва... Имах малко спад, но това беше, защото не си бях пускал събмитчета.. Обаче, един ден се хванах и му изтрясках стабилно Manual събмити и се издигна пак.. сега пак си правя по към 200 посещения.. доволен съм :D по доларчета - две да идват.. пак кяр.. ше има за кафе :D

Та.. като цяло, за да избегнем пандата трябва 95% да е уникално съдържанието в сайта..
Много вредят Terms and Conditions, ако имате, защото почти 60% от случайте са почти дусловно еднакви... ако можете там да ги завъртите бива..
Или мога да ви предложа следното. Просто напишете едни Terms and Conditions и ги снимайте сложете си тайтъл на снимката и сте супер :)

Айде, ако пък е станало нещо после ще черпите :p
 
От: От: Пандата изяде трафика

При мен постоянно се покачва... Имах малко спад, но това беше, защото не си бях пускал събмитчета.. Обаче, един ден се хванах и му изтрясках стабилно Manual събмити и се издигна пак.. сега пак си правя по към 200 посещения.. доволен съм :D по доларчета - две да идват.. пак кяр.. ше има за кафе :D

Та.. като цяло, за да избегнем пандата трябва 95% да е уникално съдържанието в сайта..
Много вредят Terms and Conditions, ако имате, защото почти 60% от случайте са почти дусловно еднакви... ако можете там да ги завъртите бива..
Или мога да ви предложа следното. Просто напишете едни Terms and Conditions и ги снимайте сложете си тайтъл на снимката и сте супер :)

Айде, ако пък е станало нещо после ще черпите :p

назнам за бира и цаца ,май и трева трябва да сложат в имотиконите
 
От: Пандата изяде трафика

Terms & Conditions им слагаш noindex, follow
Иво ,би ли ни показал къде и как се прави?
ако може сайт за пример да дадеш?

Нека научим нещо

Аз лично ти симпатизирам ;)
 
От: Пандата изяде трафика

Код:
http://www.pochivki.biz/terms-of-usage
- виж му кода

Благодаря!
ако може и нещо англоезично?
Мерси предварително!

нека дадем пример на младото поколение
 
От: Пандата изяде трафика

Какво значение има езика? Ти "условия" ли търсиш? Аз давам като пример следния код:
Код:
<meta name="robots" content="noindex, follow" />
- с който казваш на търсачките: не индексирайте тази страница, но следвайте линковете в нея. По този начин дори "Общите условия" да са ти дублирани с хиляда други сайта, няма значение, защото тази страница не се индексира.

Естествено предполага се, че не очакваш да се класираш някъде със страницата с общи условия.
 
От: От: Пандата изяде трафика

При мене едно сайтче за обяви много лошо го тресна :) Преди на ден му се индексираха по 50-60 страници, изведнъж спря всякакво индексиране.
По ключовите думи замина на 30та страница а преди беше някъде 5-6-7.

Иначе трафика от гугъл спадна с 20ина процента вчера, ще го видим тия дни как ще е.

И това стана преди 1-2 дена.

Това е от два дни наблюдавам го на сайт за обяви, автоблог и сайт за онлайн филми
Тя май не случайно от Г са избрали Панда сигурно щото и е къса опашката май не обичат животинки с дълги :)
 
От: Пандата изяде трафика

Няма лошо... време си беше да шибне сайтовете за обяви при над 300 сайта за обяви...при търсене ти излизат само сайтове за обяви и тезиза сравни цените и подобни ровиш като кокошка за да намериш нещо...
 

Горе