Г +1

тео

Well-Known Member
Много го натискат вече тоя бутон +1.
Също много възможности за манипулации се откриват пак...

Здравейте,

Този имейл се отнася за профила Ви в AdWords xxxxxxxxx.

През следващите няколко седмици резултатите от търсенето и рекламите Ви в Google ще включват бутон +1, върху който потребителите могат да кликват, за да препоръчват рекламите Ви. Не е необходимо да правите каквито и да било промени в профила си, за да се възползвате от тях. URL адресът на крайната целева страница на рекламите Ви може да се покаже и в потребителския профил в Google на всеки потребител, който означи с +1 рекламата Ви.
Ето как работи бутонът +1:

Да приемем, че притежавате хотел в Мадрид. Миналото лято Брайън е прекарал чудесно в хотела Ви. Когато започва да проучва места за настаняване за следващото си пътуване в Испания, той търси с Google, докато е в профила си в програмата, и вижда рекламата Ви. Кликва върху бутона +1 към нея, за да я препоръча на контактите си.

Когато приятелката му Ан планира пътуването си в Испания, тя влиза в профила си в Google, търси и също вижда рекламата Ви – плюс персонализираното пояснение, че Брайън я е означил с +1. Информацията, че Брайън препоръчва хотела Ви, помага на Ан да реши къде да отседне по време на пътуванията си.

Мислете за бутона +1 като за средство, с което почитателите на бизнеса Ви могат да препоръчват на всичките си приятели и контакти да видят това, което предлагате. Вярваме, че като помагаме на търсещите информация потребители да виждат повече персонализирани, подходящи реклами, Вие ще получавате по-качествен трафик. Можете също да добавите бутона +1 към сайта си, за да предоставите на клиентите си възможността да означат с +1 сайта Ви , след като го посетят.

За да научите повече за настъпващите промени и начина, по който работи бутонът +1, посетете Помощния център на AdWords.

За да добавите бутона +1 към сайта си, посетете инструмента за бутона +1 в Централата на Google за уеб администратори.

Поздрави,
Екипът на Google AdWords
 
От: Г +1

тео;230304Също много възможности за манипулации се откриват пак...[/QUOTE каза:
както и нови бизнес възможности - блекхатърите са подивели да търсят качествени продавачи на +1-ци
 
От: Г +1

Е то това +1 е от бая време, просто сега са му променили дизайна. Наскоро бях чел статия, че гоогле се плаши от Facebook и с този бутон се опитва да се социализира до някаква степен.

Абе така е, но от няколко дена е във ГУМТ...
 
От: Г +1

Абе така е, но от няколко дена е във ГУМТ...

Аз даже го наплясках на няколко сайта.Щом е на бат гошо, значи е добро :) Точно в тая посока гугъл ще закопае фейсбук, защото обвързва тоя бутон със серпа. Веднъж цъкнал потребителя си остава вечно твой при търсенията си. Сега като се популяризира и плюса, който ще е вързан и със тоя бутон... схемата ще стане голяма. И схемата им ще проработи, защото вебмасърите ще дадат приоритет на гугълските приложения, и как иначе като им качва позициите в търсачката. Аз лично имах нужда от нещо толкова ново...
 
От: Г +1

Веднага го турнах и аз. Открито се казва, че ще влияе на серп-а

Ми те от г са го написали в често задаваните въпроси. Че ще влияе. Но ще трябва време и хорицата от народа да го разберат що за чудо е това +1.
И аз го добавих към един сайт.
 
От: Г +1

Aми тогава е време да се запазим с +чета предварително, да изпреварим конкуренцията. Как мислите? :)

Вижте какво открих ;) Дано Ви помогне, поне на мен за сега ми събира стабилни +чета :p
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=25408&p=230718#post230718
 
От: Г +1

Пьрвото, кето ми хрумва е - внимавайте от къде ви идат +вете. Няма да се учудя ако ударят една зрава брадва на БГ сайт за матраци (съвсем произволен пример) с плюсчета от Нова Зенландия и Япония примерно.
 
От: Г +1

Така вече видях че има плугин за плюс-а , въпроса ми е ,как е по-добре да наблегна да гласуват за всяка страница отделно или да се опитам да събера повече точки за главната страница,защото гледам че за всяка страница отделно може да се даде плюс..
 
От: От: Г +1

Така вече видях че има плугин за плюс-а , въпроса ми е ,как е по-добре да наблегна да гласуват за всяка страница отделно или да се опитам да събера повече точки за главната страница,защото гледам че за всяка страница отделно може да се даде плюс..

Както казва един мой много любим приятел - "Колкото повече, толкова повече!" :D
 
От: Г +1

Според мен не се залъгвайте, че ще измамите гоогле с тези плюсове, защото най-много да навредите на сайтовете си.
От както е създаден Adsense гоогле се бори с click fraud и вече почти се е преборил и е изключително трудно да го излъже някой, тъй че те системата си я имат съвсем малко промени са нужни, даже според мен никакви, но аз не съм и програмист за да го твърдя със сигурност, за да интегрират от Адсенс системата към тези Прословути плюсчета.
 
От: Г +1

Въпросът е друг, какъв ще е реалният ефект от тези плюсчета.
 
От: Г +1

Според мен ефекта за серпа няма да е кой знае колко, поне не и на този етап. До колкото разбрах сайта ще го виждат по напред в серпа само хора които са регистрирани в Г+ и техен познат който също е регистриран е кликнал +. В следващите няколко години не виждам как Г ще накарат обикновените хора да се регистрират в тяхната мрежа при положение че вече и ФБ им е писнал.
Освен това ако в бъдеще почне да оказва влияние и за търсенията на нерегистрираните ще стане такъв пазар на + че нещата ще се компроментират още в зародиш.
 
От: Г +1

Не закъсняха и предложенията :)
We're beta testing a brand NEW Google +1 service. Google +1 is Google's new game changing way of incorporating social media with search rankings. We have a limited amount of inventory. There are 10 packages available then it will be a few weeks before we have any more open inventory.

There are 2 options:

1st Option - Starter Package - 500 +1s for $349 - 7 Packages Available

It usually takes about 3 to 5 days after your project is started to fulfill 500 +1s. Projects will typically be started within 72 hours depending on how backed our team is at the time.
Днес вече получих няколко подобни предложения.
 

Горе