Начинаещ в wordpress

takitodorov

Member
Здравейте,
Наскоро инсталирах WP и и още го разучавам, така че имам нужда от малко помощ.
Интересува ме конкретно следния въпрос: как да направя така, че статиите ми да излизат на страницата с публикации съкратени(примерно заглавието + първите 3-4 реда) и едва при цъкане върху тях да се отварят целите. Някъде по настройките на Wp ли е или ми трябва плъгин за това?
Става въпрос за сайта от подписа ми.
Други съвети също ще приема.
Благодаря
 
От: Начинаещ в wordpress

Не съм го използвал много тоя wordpress, но доколкото знам май с това се прави <!--more-->
 
От: Начинаещ в wordpress

Не се мъчи с тези 00уебхост, брато. Супер хостинг за 18 лв. на година, ако не е свършила промоцията, е 1000 пъти по добро
 
От: От: Начинаещ в wordpress

Снощи я видях тая оферта и бих се възползвал веднага, само че аз използвам сайта си единствено за да се самообучавам, така че засега уебхост ми вършат работа. Между другото за 2 седмици досега не съм имал проблеми с тях.
 
От: Начинаещ в wordpress

Някои теми имат опция да го правят автоматично, така че провери опциите на темата.
Ако няма - ръчно с <!--more--> както вече казаха.
 
От: Начинаещ в wordpress

Сега пък имам друго затруднение. Как се променя head секцията? Искам да поставя слайд панел с jQuery, обаче не мога да налучкам къде да променя кода, който трябва да е в хеда. Някъде в css файла ли, във функциите ли?
 
От: Начинаещ в wordpress

Как се добавя жаваскрипт у WP

Да речем първо направи папка 'js' вътре в темата и тресни вътре даунлоуднатия скрипт с всичките му папки. После:


  • Простия начин е да отвориш header.php и да го сложиш някъде след редчето дето линква към jQuery-то, и преди </head>.
  • По-про начинът е да го сложиш долу във footer.php преди </body>
  • Гуру начинът е да сложиш това във functions.php:

wp_register_script('slidepanel', get_stylesheet_directory_uri() . '/js/slidepanel.js', array('jquery'), '1.0', true );
wp_enqueue_script('slidepanel');

slidepanel ти е прозиволно (но уникално) име с което кръщаваш скрипта.
get_stylesheet_directory_uri() ти е пътя до директорията на темата.
'/js/slidepanel.js' промени според конкретния ти случай.

След това отваряш footer.php и си добавяш (точно преди </body>) кодчето дето дефакто вика вече инсталнатия скрипт и му казва какво точно да направи - общ вид:

<script type="text/javascript">
$('#slider').slide({ .... опции ... });
</script>
 
Последно редактирано:
От: Начинаещ в wordpress

<?php the_excerpt(); ?>

Displays the excerpt the current post with [...] at the end, which is not a "read more" link.

Link към codex-a codex.wordpress.org/Function_Reference/the_excerpt

Като цяло това върши работа ако искаш всички постове да излизат по такъв начин. Просто се заменя оригиналната функция the_content .
 

Горе