Моят тест за интелигентност :)

harkon

New Member
Провокиран от темата Проучване на средното IQ, реших да пусна своя тема с друг тип тест, който тества съобразителността и интелигентността ви. Няма време и брой опити. Единственото изискване е да знаете шахматните правила, а повечето от вас ги знаят.

Предизвиквам ви с The PelleP Chess Test

Моят резултат:

Pellep.jpg

Максималните резултати се изписват на сайта.
 
От: Моят тест за интелигентност :)

Много слаби резултати. Явно интелектуалното ниво в Предприемач е много ниско. :)
 
От: Моят тест за интелигентност :)

аз сега ако мина един такъв тест ще покаже отрицателен резултат... :beer:
 
От: Моят тест за интелигентност :)

Като видяхте теста, всички започнахте да пиете. :lol:

Пием и без повод :p Иначе за теста - не я мога тая игра... но изкарах цели 2 точки!!! (което ме поставя някъде между амебите и чехълчетата, но пък беше забавно)
 
От: Моят тест за интелигентност :)

Ae човек, кви са тия тестове. Никога не съм можел да издържам и 5 минути игра на шах, просто адски ми лази по нервите и ми идва да строша всичко :twisted:
 
От: Моят тест за интелигентност :)

Пием и без повод :p Иначе за теста - не я мога тая игра... но изкарах цели 2 точки!!!

Браво, браво - за предприемач е добре. Някой да се похвали с повече? :D
 
От: Моят тест за интелигентност :)

Ae човек, кви са тия тестове. Никога не съм можел да издържам и 5 минути игра на шах, просто адски ми лази по нервите и ми идва да строша всичко :twisted:

Това ми е любимата игра. Вчера час и половина го решавах този тест, докато изкарам максималния резултат, защото има повече от един добър ход за всяко решение, но не всеки дава максималните 10 точки.
 
От: Моят тест за интелигентност :)

Нещо не мога да ти заредя теста. Да не се е уплашила системата от някой с IQ<50?
 
От: Моят тест за интелигентност :)

Харконе, дай решенията с обяснения, че ще е любопитно. Поне на една от задачите. На мен и лошите ходове ми изглеждат добри :)
 
От: Моят тест за интелигентност :)

примерно на това:

9.gif

Защо да не си мръднеш пешката нагоре с7 - с8 ? Правиш още една царица и готово?!
 
От: Моят тест за интелигентност :)

Харконе, дай решенията с обяснения, че ще е любопитно. Поне на една от задачите. На мен и лошите ходове ми изглеждат добри :)

Решенията ще ги дам след време, защото сега други се опитват да решат теста. Обяснения ще дам конкретно на определен въпрос, защото ме мързи да пиша за всички, но и това ще стане, след като достатъчно хора опитат да решат теста.
 
От: Моят тест за интелигентност :)

BRAIN_PAIN nigga, you scored 9 points on the test! :D :D
 
От: Моят тест за интелигентност :)

waldes, you scored 45 points on the test!

Това е адски изнервящо:). За най-подходящите ходове ти трябва много време да прегледаш всички възможни варианти поне с 5 хода напред. Това №7 е безнадежден случай май за белите, жертва царица на д6 и пак вътрешна гума:).
 
От: Моят тест за интелигентност :)

waldes, you scored 45 points on the test!

Това е адски изнервящо:). За най-подходящите ходове ти трябва много време да прегледаш всички възможни варианти поне с 5 хода напред. Това №7 е безнадежден случай май за белите, жертва царица на д6 и пак вътрешна гума:).

Няма нужда да правиш жертви тук. Вътрешната гума е за черните и следва мат.

Най-труден е Assignment 10.
 
От: Моят тест за интелигентност :)

Сега и на мен не ми зарежда сайта. Прикачете №7 тук да го мъдриме:)
 

Горе