Google променя търсенето с най-мащабната реформа в историята си

snux

Well-Known Member
Търсачката вече ще дава готови отговори на зададени въпроси вместо линкове с информация

Отговори вместо линкове – формулата на търсене на интернет гиганта Google е изправена пред най-голямата промяна в историята на концерна. Както пише в днешния си брой Wall Street Journal, в бъдеще търсенето наистина ще дава отговори на поставените от потребителите въпроси.



Е тия вече разказаха играта на целия нет. Вече няма да има проблеми с класирането в СЕРП-а
 
От: Google променя търсенето с най-мащабната реформа в историята си

O_O Така доста сайтове, ще се орежат..
За кво го правят ?
 
От: Google променя търсенето с най-мащабната реформа в историята си

O_O Така доста сайтове, ще се орежат..
За кво го правят ?

Предполагам са го видяли от ейпъла Siri и да не останат по-назад. Май вече ще се оптимизира за бинг и уахоо
 
От: Google променя търсенето с най-мащабната реформа в историята си

Представи си една машина, имаща разнородна информация, мисли, твърдения; повтаряни, спинвани, синонимизирани; потвърдени от много места. После си представи, как тази информация се смила, обработва, и при въпрос ти дава готов отговор.

С други думи - напълнихме с инфо ботовете на гугъл - и ето гугъл става ЕДИНСТВЕНИЯ сайт. Всички други - САТЕЛИТИ. Милиони дават инфо - гугъл обработва и отговаря вместо тях.

тръпки ме побиват...
 
От: Google променя търсенето с най-мащабната реформа в историята си

между другото - поредната персонализация. Писна ми вече от нея, сега навсякъде ме преследват реклами за онлайн магазини, покупка на домейни и оптимизация... Една нормална реклама не виждам да цъкна отгоре :evil:
 
От: Google променя търсенето с най-мащабната реформа в историята си

това търсиш това ти показва в рекламите тео :) това е просто поредната екстра без паника нищо няма да се промени в резултатите
 
От: Google променя търсенето с най-мащабната реформа в историята си

Представи си една машина, имаща разнородна информация, мисли, твърдения; повтаряни, спинвани, синонимизирани; потвърдени от много места. После си представи, как тази информация се смила, обработва, и при въпрос ти дава готов отговор.

С други думи - напълнихме с инфо ботовете на гугъл - и ето гугъл става ЕДИНСТВЕНИЯ сайт. Всички други - САТЕЛИТИ. Милиони дават инфо - гугъл обработва и отговаря вместо тях.

тръпки ме побиват...

Да, точно това ми мина и на мен през главата първият път като го прочетох. Толкова много инфо се налива и сега те ще се възпозлват от него.
 
От: Google променя търсенето с най-мащабната реформа в историята си

Това в общи линии няма как да стане. Единствения вариант е да си партнират в викито или някой друг сайт. Реално все пак трябва да напишат откъде е тази информация и трябва да е достверна, че иначе ще си навлекат много сериозни проблеми и съдебни дела ...
 
От: Google променя търсенето с най-мащабната реформа в историята си

това търсиш това ти показва тео :) това е просто поредната екстра без паника нищо няма да се промени в резултатите

Бе то така е, ама кой ще ме изненада така с нещо? Пък харесвам джаджи, току си купя нещо арт, ако щеш и гащи ми трябват от време на време. С тая персонализация само работата ми набиват в очите....
 
От: Google променя търсенето с най-мащабната реформа в историята си

Това в общи линии няма как да стане. Единствения вариант е да си партнират в викито или някой друг сайт. Реално все пак трябва да напишат откъде е тази информация и трябва да е достверна, че иначе ще си навлекат много сериозни проблеми и съдебни дела ...

Най-отдолу може и да им се отпусне по някой линк от сърцето. Ти като четеш новина взета от фокус-нюз.нет дали ги посещаваш например?
 
От: Google променя търсенето с най-мащабната реформа в историята си

Не знам колко пъти съм казвал, че СЕО-тата ще задухат супата в близко бъдеще.
 
От: Google променя търсенето с най-мащабната реформа в историята си

Най-отдолу може и да им се отпусне по някой линк от сърцето. Ти като четеш новина взета от фокус-нюз.нет дали ги посещаваш например?

Нeщо подобно ще метнат сигурно https://www.google.bg/search?q=banter

там у лево на more info има някой друг линк, но толкоз подробно никой не цъка.

Монопол, баце. Не е важно резултатът да е читав, важното е да си е техен
 
От: Google променя търсенето с най-мащабната реформа в историята си

Не знам колко пъти съм казвал, че СЕО-тата ще задухат супата в близко бъдеще.

Вчера мисля, че ти беше последното мнение да се набляга на ауторити, а не на блекхетене :twisted:
 
От: Google променя търсенето с най-мащабната реформа в историята си

Две думи. Damn it.
 
СПОКОЙНО БЕ МОМЧЕТА! :)

Като прочетох за какво става въпрос първо ми претупка сърцето после се поуплаших малко, но сега седнах и поразсъждавах трезво над нещата. Ето какво измислих. Google искат да се докажат, че са лидер на пазара и затова се изправят срещу Wolfram с подобна услуга. Тук, обаче, забравяме, че Алфата е с идеална цел, докато Гугъл от своя страна е огромна компания. А към какво се стремят големите компании - към печалба естествено :) Ако, както казват въведат това търсене в ~20% от търсенията, то автоматично това би значило ~20% загуби за компанията от това, че не се показват сайтове с adsense => никой не цъка по рекламите => рекламодателите нямат какво и на кого да плащат.

Такова търсене ще бъде (според мен) въведено за строго научни неща - дефиниции, термини и т.н. Също може да е за географски обекти. Като напишеш "Черно море" може да ти излиза средна дълбочина, температура и т.н. поради простата причина, че никой не рекламира за това търсене защото морето си е там и то си е факт.

Ще иска ли, обаче Гугъл да загуби? Ако напишете "bmw x6" в търсачката, то тя въпреки че може, едва ли ще ви върне отговор с това колко кубика е, к.с., година на производство и т.н. Гугъл ще предпочете да върне резултат със страници, защото в тази ниша конкуренцията при рекламодателите е убийствена. Дори сега като търся "мерцедес" и ми излизат adwords реклами на bmw.

Как ще станат нещата? Както казах, най-вероятно Гугъл ще влезе в сътрудничество с някой гигант (като Уикипедия), като съвместно ще излязат под предлог, че видите ли, безвъзмездно искат да предоставят знание на света. Гугъл ще дава дефиниции на строго научни термини, географски понятия и тем подобни неща, които ще са в помощ единствено на тези, които имат да пишат есе за домашно. Там, обаче, където се борят seo-тата, компаниите и с една дума - там, където е комерсиалното, Google нито ще има право, нито желание да се намеси. Ако се намеси в тези резултати, то:

1. Ще претърпи огромни загуби.
2. Никой няма да го търпи. Колкото и да е голям, точно същите огромни компании като автомобилните, ще се погрижат да го смъкнат от челните позиции като насочат все повече потребители към Бинг и Яху.

Така разсъждам аз. За мен, няма място за тревоги. :)
 
От: Google променя търсенето с най-мащабната реформа в историята си

Те отдавна експериментират с подобни неща и се очакваше :) ,но няма от какво да се притеснявате, вероятно ще дава един кратък отговор, след което ще се подрежда серп-а така или иначе. За пример напишете в Google:

100 dollars in euro

и ще видите един такъв пример. Според мен искат да направят нещо подобно, като от това ще гледат да се възползват новите Android телефони... :) познайте за какво.
 
От: Google променя търсенето с най-мащабната реформа в историята си

Не е ново, semantic web-a e цел, която се гони още откак има интернет, просто досега не бяха напреднали толкоз нещата, че да стане факт. Но определено това е бъдещето, Гугъл просто го подхващат отрано.

[video=youtube;OGg8A2zfWKg]http://www.youtube.com/watch?v=OGg8A2zfWKg[/video]
 
От: Google променя търсенето с най-мащабната реформа в историята си

Както и What is my ip? го има от много време.

Гугъл ще наблегне на факти, локации, имена, дати и други подобни в рамките на снипета - 160-200 думи макс, но няма как да ти реши специфичен казус, който изисква някакво мнение/отношение.
 
От: От: Google променя търсенето с най-мащабната реформа в историята си

Подобни търсения вече са факт. Ето едно примерно: Who is the governor of wisconsin

Best guess for Wisconsin Governor is Scott Walker
Mentioned on at least 8 websites including state.wi.us, wikipedia.org and scottwalker.org - Show sources - Feedback

Тъйййй и какво се вижда от това - видимо изписват само първите три източника (некликабълни), за да се добереш до линковете, кликай на ресурси, пък там се чуди какво да си избереш. А сега си представете първите 10 резултата да са такива.....
 

Горе