Проблем с Аналитикс

Fozzy

Well-Known Member
Имам сайт от малко повече от 3 месеца. От началото на периода има г аналитикс сложен на него. Няма много посещения, но държи някои места в търсачките. Проблемът е, че на 80.88% от влизанията от Гугъл ми пише (not provided). Реално, това са посетители, които са заинтересувани от сайта. Средно стоят по 12 мин, баунс рейта е 26%, а страниците, разгледани на влизане - над 4.

На какво се дължи това? Защо не показва по кои думи влизат? Изобщо, какво значи not provided в този случай?
 
Re: От: Проблем с Аналитикс


Демек за всеки юзър, който влиза в страницата ми и е логнат в Google, ще ми показва това? Смятай, аудиторията ми почти 100 процентово ползва активно Гугъл+. Предполагам, важи и в WMT. И там ли няма да показва нищо?
 
От: Проблем с Аналитикс

Ако потребителите са логнати в google връзката е защитена и от там не се виждам keywords по които са влезли в сайта ти освен ако нямаш SSL сертификат на сайта.
 
От: Проблем с Аналитикс

Ами поне такава информация има в google , доста коментари има по темата.
 
Re: От: Проблем с Аналитикс

Ако потребителите са логнати в google връзката е защитена и от там не се виждам keywords по които са влезли в сайта ти освен ако нямаш SSL сертификат на сайта.

Имаш ли опит с това? Ако оставя сайта и примерно след 1 година му купя сертификат какво ще стане? От датата на закупуването ли ще започне да показва резултатите или ще покаже всички до момента?

Това го бях опуснал като ъпдейт, но си е голям шит честно казано.
 
От: Проблем с Аналитикс

Ами на този сайт който постнах последно има нещо интересно по темата
Advertisers buying Google ads will have access to the referral data. So in a way Google is blackmailing webmasters either to buy ads or lose a truly important and meaningful metric. They have presented the change as a move to protect privacy, but we all know that Google doesn’t care about privacy in many other cases. Just think Google Street View.

I won’t let Google force me to buy ads. I don’t need them as I do SEO myself. It’s like having a car and still using a taxi regularly. We can only hope that lawmakers throughout the world will make Google stop anti-competitive measures like this one. It may take a few years before the authorities can sort out this issue, and until then we have to deal with it ourselves.
 
От: Проблем с Аналитикс

Пари, пари, пари, пари... :mad:
Не стига рекета на държавата, ами и в Мрежата! :twisted:

Някой да се интересува от домати? Вкусни и шарени. Расли на слънце. Размери - от SSS до XXХXXL. Etc.
Предлагам фючърсни сделки. ;)

ПС
Надявам се Fozzy да ме извини.
 
Още нещо интересно. Направих нов сайт, за да пробвам. Като вляза директно в сайта през Хром, логнат в Гугъл, не ми дава влизането като директ хит, а като гугъл органик.
 
От: Проблем с Аналитикс

Иди сега разбери каква част от трафка е от google :)
 
От: Проблем с Аналитикс

Имаш ли опит с това? Ако оставя сайта и примерно след 1 година му купя сертификат какво ще стане? От датата на закупуването ли ще започне да показва резултатите или ще покаже всички до момента?

Това го бях опуснал като ъпдейт, но си е голям шит честно казано.
***********
Здравейте, имам магазин с около 50 уникални дневно not provided се качва всяка седмица и вече премина 25% само че сайтът има SSL сертификат като обаче зеления катинар излиза само на страницата за регистрация и плащане, а не като PayPal-още като зареди страницата, тоест сигурен съм че пак няма да виждаш ключова дума от този трафик
 

Горе