Да си покажа и аз първата книга

mvmrik

Well-Known Member
Тук можете да я видите http://mvmrik.net/index.php?page=shtastieto_e_lichen_izbor

Ако може да дадете съвет, как да процедирам, понеже това ми е за пръв път. Има печатен и електронен вариант, но печатния ще бъде от едно издателство и ще може да се купува само от тях за сега. Аз от там ще имам печалба, но няма да разполагам с налични печатни книги. Въпреки всичко, по-нататък мога да поискам да ми се напечатат и да ги продавам, но не знам къде, за това засега ще са само при тях и те ще ги продават.

За това искам да наблегна на електронната книга. Ще си я продавам сам, пуснал съм си и реклама вече, но ме интересуват и други варианти, където ще мога да я продавам. Дайте някакви идеи - сайтове и т.н, където да може да се продава електронна книга, естествено ще давам комисионна за това! Ако някой има сайт, книжарница или нещо подобно може да ми пише да се разберем. Аз подготвям още книги и може да се договорим за някакво партньорство.

Има вариант и за печатното издание, ако някой проявява интерес да го продава него, може също да ми пише да обсъдим разни възможности. Отворен съм за всякакви предложение.
 
От: Да си покажа и аз първата книга

Направи афилиейт програма. Аз имам доста последователи във фейсбук (профили, страници), туитър и т.н. и нищо не ми пречи да я пускам периодично. А и тематиката, описанието и цената на книгата може би ще привлекат доста жени търсещи щастието..:)

Не знам за българска книга в електронен вариант къде можеш да я стъкмиш афилиейт програмата. Ако някой знае да каже или пък ти се поразрови и виж.

Не е зле да я преведеш и на английски и да я пуснеш през clickbank и подобни (лично аз мисля, че ще има по-голям успех в английски вариант,заради милион пъти по-големият пазар разбира се)

Успех.
 
От: Да си покажа и аз първата книга

То добре, но как да я правя тази афилейт програма? По какъв начин, трябва с някакъв скрипт или нещо от сорта.
 
От: Да си покажа и аз първата книга

Имам предвид някоя афилиейт мрежа, която да приема и български продукти. Това да правиш скриптове, сайтове, и т.н според мен ще отнеме много време и пари.

Нещо като clickbank в български вариант няма ли някъде?! Досега не ми се е налагало да търся. Гледам имало е една commissionshare.bg ама нещо е спряна.

Ето бе - http://www.2leva.bg/. Регистрирай се - направи си афилейт програмата, аз ще ти се регистрирам като афилиейт и щракай с пръсти.
 
От: Да си покажа и аз първата книга

Успех с продажбите ! Имаше един сайт за е-книги български, не го помня, но потърси.

И според мен трябва да я преведеш и да я пуснеш за ен пазара - с тая тематика и Pinterest marketing ще изкараш прилично пари :)
 
От: Да си покажа и аз първата книга

В какъв формат ти е електронната книга? Предложи я на biblio.bg. Те могат да ти я пуснат с DRM защита. Вероятно ще искат 35-40% от продажбите. Ако се договорите за повече, може да ти я рекламират по-активно. Иначе другите БГ сайтове за електронни книги са тези на Хеликон, Сиела, БГ Книга, но там договарянето ще е по-сложно. Ако си я преведеш на английски, вече ще имаш доста повече опции за разпространение. Успех!
 
От: Да си покажа и аз първата книга

В какъв формат ти е електронната книга? Предложи я на biblio.bg. Те могат да ти я пуснат с DRM защита. Вероятно ще искат 35-40% от продажбите. Ако се договорите за повече, може да ти я рекламират по-активно. Иначе другите БГ сайтове за електронни книги са тези на Хеликон, Сиела, БГ Книга, но там договарянето ще е по-сложно. Ако си я преведеш на английски, вече ще имаш доста повече опции за разпространение. Успех!

Ще ги погледна, иначе я имам в какви ли не формати - epub, pdf и още каквото се сетиш. За английски съм го мислил, но аз не мога да я преведа, ще трябва да търся някой и то на доста добро ниво, който да я преведе.
 
От: Да си покажа и аз първата книга

А защо няма бутони за споделяне? Да ти направим малко реклама. :|
 
От: Да си покажа и аз първата книга

А защо няма бутони за споделяне? Да ти направим малко реклама. :|

Там нямам бутон в този сайт, не съм добавял, но пък има на печатния вариант на книгата, който вече може да се поръчва :)
http://pechatnaknigi.com/Книга/Март...е_личен_избор/361/Щастието_е_личен_избор.html
 
От: Да си покажа и аз първата книга

След няколко месеца като придобиеш опит, ако напишеш една книжка и затова как се маркетира такава авторска книга по Интернет в БГ, веднага купувам :) Иначе - поздравления!
 
От: Да си покажа и аз първата книга

След няколко месеца като придобиеш опит, ако напишеш една книжка и затова как се маркетира такава авторска книга по Интернет в БГ, веднага купувам :) Иначе - поздравления!

хаха да, това е идея
 
От: Да си покажа и аз първата книга

Готов си с всички бутони.
 
От: Да си покажа и аз първата книга

Между другото, за всички от форума елетронната книга е на половин цена до края на юни, ако някой иска да ми пише. За хартиената за сега отстъпка не мога да правя, понеже нямам наличност.
 
Последно редактирано:
От: Да си покажа и аз първата книга

Ето тази девойка сама си продава книгите. В момента най-после се усети да я раздава за ревюта и гледам трафика на сайта и от 200 до 500 се е качил, явно заради това че получи ревю в 4-5 хубави посещавани блога. Скролни из статиите, тя като получи ревю някъде и си го слага и в блога линка.

Kadebg.com

Не знам защо си губиш времето с печатна книга, шанса ти е много малък като си непознат автор, разходите и главоболията големи. Аз ако бях на теб, но и преди съм ти го казвал, щях да наблегна на ел.книга и афф.програма.
 
От: Да си покажа и аз първата книга

Успех с книжката :)
 
От: Да си покажа и аз първата книга

Някой който е чел книгата ще сподели ли обективно мнение , може и на лично. Желая успех на автора!
 
От: Да си покажа и аз първата книга

Не очаквах тук да има хора, които пишат книги ... Поздравления за автора! Пожелавам му много успехи в бъдеще ...
 
От: Да си покажа и аз първата книга

Мтел имат електронна книварница - пробвай с тях. Маркетинга им е отзивчив на нови идеи. Ако искаш мога на лично да ти пусна няколко варианта за контакт.
Относно как да я продаваш - или през афилиейт, или си вземи някоя платформа (и тук мога да споделя идея) и продавай директно от собствения си сайт/магазин.
Сега се сещам - постоянно чета, че имало малко заглавия за киндъл в амазон...не съм проверявал там как е да се качи БГ заглавие и какви условия имат.
 
От: Да си покажа и аз първата книга

Ще напиша едно писмо и ще го разпратя на всички онлайн книжарници и сайтове, които продават електронни книги, пък ще видим. Макар че малко се съмнявам да ми обърнат внимание. Аз така преди време пусках оферта за реклама до рекламни агенции и бях направил много голяма отстъпка, пратих на над 100, не получих нито един отговор :)

Чудя се за печатното издание, понеже в момента нямам никаква наличност при мен - ако напечатам някакво количество и го предлагам по разни книжарници, дали ще се навият? Аз ще им ги давам на консигнация естествено, те нищо няма да загубят, ще спечелят само ако има продажба.
 

Горе