Grabo - малко статистика

vicbg

Active Member
1 002 741 банер импресии
1 785 банер клика
32 продажби
71.95 лв печалба

Интересува ме при вас как е?
 
От: Grabo - малко статистика

1 002 741 банер импресии
1 785 банер клика
32 продажби
71.95 лв печалба

Интересува ме при вас как е?

Много зле това грабо бе. ЦТР-ра супер слаб, а комисионните още по зле. От адсенса щеше да изкараш повече сякаш. Два лева на продажба... ебаси.
 
От: Grabo - малко статистика

От Adsense ще изкараш пак толкова, ако не и повече. Ако сложим средна цена на клик 4 стотинки /която е една от най-ниските за БГ сайтове/ то сметката е:

1785 клика Х 0.04 ст. = 71.40 лв

:D :D
 
От: Grabo - малко статистика

От пролетта насам е много-много слабо... Ще ги разкарвам скоро...
 
От: Grabo - малко статистика

Намери рекламодатели, които да плащат по 10 лв на 1000 импресии, като в популярните бг медии и вземи 2000 лв вместо 72 :)

При 10 лв. на 1000 имресии, щях да взема 10 000 лв. :)
 
Последно редактирано:
От: Grabo - малко статистика

Grabo напоследък не спазват клаузите от договорите си за 50% от тяхната печалба. Имам познати които работят с тях и знам за конкретния случай каква е комисионната им. След вземане на ваучер обаче се оказва, че комисионната която трябва да получа е намалена наполовина. Освен това имам поне 3 случая като съм взел ваучер през мой сайтове като съответно не ми е плащана комисионна. За мен са си некоректни и съм смъкнал 90% от банерите си към тях.
 
От: Grabo - малко статистика

Да наистина е така не са коректни и аз мога да потвърдя, който има банери препоръчвам да ги замени с Adsense или нещо друго
 
От: Grabo - малко статистика

Ползвам им само Background банера, че ми седи хубаво на сайта :lol:

Банер импресии - 36 454 769
Банер клика - 37 193
Продажби - 381
Печалба - 684.25

Добре ли е? хахахахахахахах
Вие си правете изводите..

Ползвам печалбата да ходя на разни екскурзии, че така или иначе ще си изхарча парите за нещо друго.. Поне да обиколя малко страната с жената :lol:
 
От: Grabo - малко статистика

Че аз от кивито изкарах 20лв от 3 продажби, а ти 72лв за 32?!? :D :D :D No comment!
 
От: Grabo - малко статистика

Последните 7 дни - 427 банер клика, 40 продажби, 61.26 лв. печалба
 
От: От: Grabo - малко статистика

Ползвам им само Background банера, че ми седи хубаво на сайта :lol:

Банер импресии - 36 454 769
Банер клика - 37 193
Продажби - 381
Печалба - 684.25

Добре ли е? хахахахахахахах
Вие си правете изводите..

Ползвам печалбата да ходя на разни екскурзии, че така или иначе ще си изхарча парите за нещо друго.. Поне да обиколя малко страната с жената :lol:

Това за колко време ? :) Интересно ми е защото си представям, ако имаше background за AdSense колко пари щеше да направиш :D
 
От: От: От: Grabo - малко статистика

Това за колко време ? :) Интересно ми е защото си представям, ако имаше background за AdSense колко пари щеше да направиш :D
Ми не знам да ти кажа.. може би 4-5 месеца ?
Ако имаше background банер на сенса .. може би щях да карам самолет сега :lol:
Нищо де.. поне хапвам почти за без пари и ще си ходя на почивки пак за почти без пари :lol:

откъде се взима този Background банер :shock:
Трябва да си със специален ранк. Иначе няма да ти го дадът. Издава се лично за определен уеб сайт.
 
От: Grabo - малко статистика

Ето още малко:

2 000 028 банер импресии

3 717 банер клика

134 продажби

206.54 лв. печалба
 
От: Grabo - малко статистика

Сложих го за малко да пробвам и ето резултата:

7 472 банер импресии
17 банер клика
0 продажби
0 ЛВ печалба

Като гледам резултата на колегите, вероятността да направя продажба и да слечеля великите 1-2 лева при тези кликове е била 61%, но явно съм нямал късмет
 
От: Grabo - малко статистика

Сложих го за малко да пробвам и ето резултата:

7 472 банер импресии
17 банер клика
0 продажби
0 ЛВ печалба

Като гледам резултата на колегите, вероятността да направя продажба и да слечеля великите 1-2 лева при тези кликове е била 61%, но явно съм нямал късмет

Как я изчисли тази вероятност? :) То може и от 1 клик да направиш продажба, а може и от 200 пак да нямаш :)
 
От: Grabo - малко статистика

Как я изчисли тази вероятност? :) То може и от 1 клик да направиш продажба, а може и от 200 пак да нямаш :)
Е то затова се казва вероятност, Си прав че съм го сметнал грешно :)
3,6% ти е конверсията на кликовете към продажби, т.е. 3,6 процента вероятност има всеки отделен клик да донесе продажба
 
Последно редактирано:
От: Grabo - малко статистика

Е то затова се казва вероятност, ни прав че съм го сметнал грешно :)
3,6% ти е конверсията на кликовете към продажби, т.е. 3,6 процента вероятност има всеки отделен клик да донесе продажба

Да, за моя случай е 3,65% :)
 

Горе