Grabo - малко статистика

От: Grabo - малко статистика

Та, както ставаше въпрос за вероятностите, в последните няколко часа имам 15 продажби и коефициента скочи на 3,9% :)
 
От: Grabo - малко статистика

Нека да дам и аз малка статистика...

480 459 банер импресии
476 банер клика
12 продажби
44.55 ЛВ печалба


Тъпа работа е с тях...чакам да станат 50 лв. за да ги изтегля и свършвам с Grabo
 
От: Grabo - малко статистика

Ето и още малко, покрай празниците е много слабо...

3 001 695 банер импресии
5 374 банер клика
218 продажби
319.07 ЛВ печалба
 
От: Grabo - малко статистика

5374 клика ако бяха върху адсенс и ги сложим средно по 6 стотинки =

5374 лв Х 0,06 ст = 322.5 лв

Излиза, че все едно си имал Гугълска реклама, а не че си продавал стоки и почивки :D
 
От: От: Grabo - малко статистика

Но има отчайващ има CTR 0.18%

5374 клика ако бяха върху адсенс и ги сложим средно по 6 стотинки =

5374 лв Х 0,06 ст = 322.5 лв

Излиза, че все едно си имал Гугълска реклама, а не че си продавал стоки и почивки :D
 
От: Grabo - малко статистика

Днеска гработо е доста щедро - до момента 169 клика 41 продажби.
 
От: Grabo - малко статистика

Вчера и днес си направих един тест: Скъсявам през goo.gl афф линк, шервам и гледам статистиките. Според тези на goo.gl има 19 клика, а според грабо е 1...Доста фрапираща разлика за да мога да си направя каквото и да е заключение, освен ако аз нещо не проспивам относно маркирането на клиент и отчитане на кликовете по линк... Предположения или идеи?!
 
От: Grabo - малко статистика

колко живот има бисквитката на Grabo ... т.е колко време след това ти се водят продажбите
 
От: Grabo - малко статистика

Вчера и днес си направих един тест: Скъсявам през goo.gl афф линк, шервам и гледам статистиките. Според тези на goo.gl има 19 клика, а според грабо е 1...Доста фрапираща разлика за да мога да си направя каквото и да е заключение, освен ако аз нещо не проспивам относно маркирането на клиент и отчитане на кликовете по линк... Предположения или идеи?!

Да, гработо не го отчита като посещения, но като има продажба си я отчита.
 
От: Grabo - малко статистика

Вчера и днес си направих един тест: Скъсявам през goo.gl афф линк, шервам и гледам статистиките. Според тези на goo.gl има 19 клика, а според грабо е 1...Доста фрапираща разлика за да мога да си направя каквото и да е заключение, освен ако аз нещо не проспивам относно маркирането на клиент и отчитане на кликовете по линк... Предположения или идеи?!

Според тиксо имам 800 посещения, 4 000 импресии (горе-долу - закръглям).
Според грабо имам 18 клика, 1 700 банер импресии, 0 продажби.

Логично ли е? Да нямам нито една продажба? Освен това е странно, че имам толкова импресии, при положение, че банера се появява на всички страници.
 
От: Grabo - малко статистика

Според тиксо имам 800 посещения, 4 000 импресии (горе-долу - закръглям).
Според грабо имам 18 клика, 1 700 банер импресии, 0 продажби.

Логично ли е? Да нямам нито една продажба? Освен това е странно, че имам толкова импресии, при положение, че банера се появява на всички страници.

Същото и при мен. Интересното е, че пуснах 2 банера на онфайър срещу 6 на грабо. Двата имат за 2 дни 9 клика, на грабо както казах по-горе само 1 по тяхната система, а според goo.gl са 19 клика...
 
От: Grabo - малко статистика

Същото и при мен. Интересното е, че пуснах 2 банера на онфайър срещу 6 на грабо. Двата имат за 2 дни 9 клика, на грабо както казах по-горе само 1 по тяхната система, а според goo.gl са 19 клика...

Аз мисля сега да посменя банерите да видим какво ще покажат другите системи... ей така за експеримента. :)
 
От: Grabo - малко статистика

Аз мисля сега да посменя банерите да видим какво ще покажат другите системи... ей така за експеримента. :)

Ами залсужава си, като се има предвид, че аз си тествам на сайт с малко посещения. Ако имах няколко хиляди на ден нямаше хич така лековато да си ги приказвам ами щях да храня с големия черпак :)
 
От: Grabo - малко статистика

всички (или повечето) тези продажби най-вероятно са от хора които посещават Грабо за първи път?
защото тези които го пoсещават редовно няма да чакат да им излезе банер за да го посетят :D
 

Горе