Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

dmb

New Member
Има ли някой опит с Payoneer карта в България да ми каже как се тегли с най-малки комисиони. Картата е в долари и освен тия 2% дето са при теглене, ще ми вземе още 3%, заради курсови разлики. Има ли някаква схема да се тегли без комисиони, или да се тегли в долари или нещо подобно. В момента се чудя как да тегля. Мисля над схемата да захраня с Payneer акаунта в Пейпал и после да ги преточа по собствената си дебитна карта Виза Електрон. Така комисионите спадат до около 1% общо. Но има ли по-бърз начин?
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Не - няма как да избягаш от комисионните...
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

За да прехвърлиш пари към своя PayPal акаунт ще имаш нужда от втори PayPal акаунт и ще ти вземе такса за прехвърлянето (и може да ти блокира и двата акаунта, защото нямаш право да имаш два персонални акаунта на едно и също име).

Друг начин да прецакаш системата е да си купиш нещо с PayPal (примерно чрез ClickBank) с парите от Payoneer и после да си поискаш парите обратно. Когато това стане, парите ти ще влязат в сметката ти при PayPal и ще можеш да ги теглиш към дебитната карта по твой избор (мисля, че има възможност да имаш две карти и да избираш от коя да се дърпат парите при покупка).

Обаче не съм го пробвал и не знам дали ще стане така, както го мисля (може да ти върне парите директно в дебитната карта вместо в PayPal сметката).
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Тук са таксите: https://payouts.payoneer.com/partne...Ha/ejvywrMrcHbAxQPMg==&langid=1&bhjs=1&bhqs=1

При теглене ако теглиш в различно от долари, ще имаш до 3% разлика в курса. От това няма как да се избяга, ако теглиш във валута различна от долари. Тук не знам да има банкомати, които пускат ралично от левове.
Освен това при теглене от банкомат имаш твърда такса $3.15 без значение дали теглиш 10лв или 400лв. Оптимизирането на разходите за тази такса може да се направи като теглиш максимално възможна сума винаги, а не на части. ПИБ разрешават до 800лв на едно теглене.

Като цяло аз избягвам да тегля пари в кеш с тази карта, но я използвам за плащане по всички магазини, които приемат карти, защото таксата свързана с транзацията е за сметка на търговците. Плащам дори в хранителните магазини сметки по 5-10лв пак с картата. Нека те си плащат разходите по трансфера и без това ни дерат кожите с цените :)
 
Последно редактирано:
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Аз имах в предвид да регистрирам Payoneer като втора карта в Пейпала, после захранвам сметката с тази карта, и после тегля към първата карта - Виза Електрон. Дали ще стане номерът?
 
Няма как да стане, защото българските акаунти в Paypal не могат да се захранват от карта/сметка. Това е възможно само за US акаунти с US банкова сметка.

Може да има начин да заредиш BG Paypal акаунт на теория с US Payment Service-a на Payoneer, но не съм пробвал и не мога да кажа дали ще стане.

При всички положения варианта с директно пазаруване е по-добър от такива врътки, защото ако Paypal решат, че нещо се опитваш да цакаш системата акаунта си отива.

Поздрави,
Борисов
 
Последно редактирано:
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Не можеш да захраниш собствената си сметка в PayPal със собствената си карта. Единствения начин да излъжеш системата е да купиш нещо и после да си искаш парите - възможно е да не ти ги върнат на картата, а на сметката в PayPal.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Няма такова нещо като „захранване“ на PP Balance. Има при Moneybookers (Skrill) и ePay. При PP има само, ако акаунта е регистриран в държава (US/DE/FR/UK/AU/и още някоя), т.е. IP, имаш банков акаунт избор, откъдето се добавя и се „захранва“, както и втория начин - ако някой ДРУГ с PP Balance типрати кинти (независимо дали неговият funding source е PP Balance или PP Card).

Ако се регистрира втора карта в PP, плати се с нея към някой merchant/seller, ти пуснеш dispute и си спечелиш, кинтите се връщат обикновено във funding source-а, откъдето са били изпратени. А това ще е картата, откъдет са били изпратени, а НЕ PP Balance, тъй като реално това се води „refund“. Поне при мен е било така, не знам при какви случаи се връщат кинтите в PP Balance.

Алтернативния вариант - пращаш на някой с funding source картата си кинти до неговия PP e-mail. „Някой“ не е = нe ти самият (както писаха по-горе, може да изядеш limit - еднакви IPs, еднакви cookies, еднакви flash cookies, еднакви useragents, etc.). И той ти ги връща парите след ден-два до твоя e-mail, така ще са в PP Balance (че си загубил няколко $/€, разбира се, от транзакциите), и от там Withdraw към втората карта.

Другия вариант е Exchange с някой exchanger, който да ти прати кинтите по IBAN/ePay/EasyPay/BGPost/Econt/etc.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Мисля че целите тези врътки с PayPal са абсолютно безмислени и излишни. Обменнните курсове на PayPal не са по-добри. Ти реално ще прехвърлиш долари в PayPal и ако нямаш баланс в долари ще ти ги обмени към primary баланса. Ако баланса ти е в долари ще остане същата сумата, НО при теглене към визата ти пак ще платиш $2.5 такса в PayPal. После банката в която ти е картата виза, ако не е пак в долари (макар че до колкото разбирам тази карта ти е в левове) ще имаш цакане по курса на банката. Едва ли ще спестиш нещо с тези гимнастиги Payoner -> PayPal -> Visa. По-скоро ще платиш повече такси отколкото директно да пазаруваш с Payoneer по магазините, a и като цяло ще изгубиш МНОГО време и рискуваш парите ти да бъдат блокирани по веригата, особено в PayPal...
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Аз ходих в ПИБ и там ми казаха, че нямало лимит в тегленето, зависело всичко от картата. Т.е. няма лимит от 400 лв. на банкомат, а лимитът е 2500 долара, колкото е по картата. Т.е тегли се с 3% комисиона, заради курсовите разлики, плюс таксата. Може и да се сведе до 3%, макар че пак си е доста. Някой успявал ли е наистина да изтегли повече 400 лв. от банкомат на 1 теглене?
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Аз от ПИБ винаги тегля по 800лв. Повече не ми дава. Това което ти го е казала най-вероятно е общ дневен лимит, не лимит за еднкократно теглене.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Вероятно няма проблем да теглиш от банкомат на ПИБ няколко пъти по 800 (ако картата ти няма лимит) - лимитът на банкомата на ПИБ е 800 лв на едно теглене (на другите банки лимитът е 400 лв, ако някой знае друга банка с по-голям лимит да каже).
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Днес дръпнах 800 лв. от ПИБ, и в акаунта в Payoneer ми дръпна 557 долара. Курс 1,43. А той е 1,48-1,49. Това са 4% курсова разлика само от това. След това си платих сметката за мобилния телефон и там ме изумиха като ми казаха, че картата нямала ПИН :) Наистина плащането мина без ПИН :) Още малко подобни нещица, и направо ще ми стане изгодно да си платя плоския данък :) По-добре държавата да вземе тия пари, отколкото всевъзможни комисионери, дето нищо не вършат :)
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Така на наречения "плосък" данък никак не е плосък - той е пропорционален (плаща се пропорционално на дохода - който има повече доходи плаща повече). Тук писах защо регресивния данък е справедлив, а плоския е компромис между справедливия вариант и несправедливия вариант.

Реалната данъчна тежест е много повече от 10%, защото има осигуровки, акцизи и други неща.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Това принципно е така. Всъщност у нас осигуровките са основния проблем, което прави оправдано плащането на данъци, само ако имаш огромен доход (примерно 20 хиляди лева на месец). След 2900-3000 скалата е регресивна, защото осигуровките са до тази сума. Т.е. нагоре наистина плащаш само 10%, а общият процент върху цялата сума намалява като процент.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Днес дръпнах 800 лв. от ПИБ, и в акаунта в Payoneer ми дръпна 557 долара. Курс 1,43. А той е 1,48-1,49. Това са 4% курсова разлика само от това. След това си платих сметката за мобилния телефон и там ме изумиха като ми казаха, че картата нямала ПИН :) Наистина плащането мина без ПИН :) Още малко подобни нещица, и направо ще ми стане изгодно да си платя плоския данък :) По-добре държавата да вземе тия пари, отколкото всевъзможни комисионери, дето нищо не вършат :)

Не забравяй че има такса $3.15 за теглене от банкомат. Така от $557, $553.85 е реално сумата обменена по курса. На $553,85 ти е 1.44(4), което е по-малко от 3%, защото курс купува е 1.48 или по-малко (зависи от банката).

Относно данъците, освен че ще са повече, ще платиш и на счетоводител да ти оформи документите, а после и ще имаш хиляди разправии с подаването на документите. Нашата страна погледнато отстрани уж има ниски данъци като данъчните райове Малта и Кипър, но дефакто никой не ни ползва за това, защото утежненията идват след като се опиташ да си честен и да си подадеш и декларираш нещата... Нереално смотана, тромава, бюрократична и скапана система. Също толкова трагична е и банковата ни система.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Днес получих и първия отказ от тази карта. Опитах да си платя Гражданската отговорност на колата и ми беше отказано. Прибрах се в къщи и видях, че наличността по картата е горе долу двойно на цената на застраховката. Та се питам дали банката (българската) изобщо е пратила заявката в САЩ, или са отказали на местно ниво. В списъка с транзакции в Пайонеер няма отказана транзакция. Но аз имам бележка за отказана такава от ПОС терминал очевидно обслужван от Пощенска банка.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

И на мен ми се е случвало, в един магазин за мебели. Проблема е в магазина, пос терминала или банката.
При реално отказана транзакция от Payoneer (нямаш достатъчно наличност, грешен пин на атм или нещо друго) се взима $1 такса. Случвало ми се е да бъркам пин-а и си го отчита, но с отказано плащане на ПОС терминал не ми е взимало такси и не е отчитало никаква активност в системата на Payoneer. Мисля че някои от магазните или банките доставчици на магазина са си сложили лимити за карти издадени само в България.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Здравейте, темата е много информативна и се радвам, че я намерих. Съвсем отскоро имам карта Payoneer и това, което ме интересува е следното:

Някой знае ли дали ПИБ са единствените, които позволяват еднократно теглене над 400лв и пробвал ли е някой да тегли два пъти по 800лв в един и същи ден от техните банкомати?

Принципно това ли е единственият добър вариант за теглене на кеш от Payoneer акаунт или има и банкомати на други такси, които взимат по-малки комисионни?

И последно - Payoneer пускат някакво предупреждение, че ако няма достатъчна наличност в картата и съответно аз се опитам да изтегля повече пари от това, което е налично, банкомата може да ми глътне картата. Това в БГ има ли го наистина или не се отнася за нашата страна?

Много благодаря!
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Някой знае ли дали ПИБ са единствените, които позволяват еднократно теглене над 400лв и пробвал ли е някой да тегли два пъти по 800лв в един и същи ден от техните банкомати?
Пробвал съм на ПроКредит и УниКредит - нестава. Пробвал съм и с българска карта да тегля 800лв от ПИБ и ми отказва, дава ми само на по 400лв.

Принципно това ли е единственият добър вариант за теглене на кеш от Payoneer акаунт или има и банкомати на други такси, които взимат по-малки комисионни?
Таксата е една и съща без значение колко теглиш дали ще са 100лв или 800лв все е $3.15. Най-добре за теб е да теглиш колкото се може повече, тъй като относителния дял на таксата спрямо получените пари става по-малък т.е. по-малко ще платиш като такси ако изтеглиш 800лв отколкото 2x400лв.
Комисионната по превалутирането (ти теглиш в левове, а не в долари) е до 3%. Аз като смятам по курса на БНБ разликата е около 4-5ст. на курса, което не е малко, но това е положението ако не искаш да работиш с bg банка ;)
Като цяло до сега за теглене на 800лв винаги ми излизат около 20лв таксите - $3.15 транзакция + комисионна от превалутиране

И последно - Payoneer пускат някакво предупреждение, че ако няма достатъчна наличност в картата и съответно аз се опитам да изтегля повече пари от това, което е налично, банкомата може да ми глътне картата. Това в БГ има ли го наистина или не се отнася за нашата страна?
Аз лично не съм пробвал до сега, но не те съветвам да експериментираш в тази насока. Имай в предвид, че при всяка отказана транзакция имаш $1 такса - грешен пин, недостатъчно наличност и т.н.

Като цяло според мен най-изгодно остава варианта да пазаруваш с картата навсякъде където имат ПОС терминал и поддържат MasterCard. Ако те питат дали картата е кредитна им отговаряй с "Да". Повечето се стряскат като видят че плащането се изпълнява без ПИН и ми искат лична карта, за да са "сигурни" че картата е моя. Само че вече плащането няма как да се откаже дори и да не е моя...

Защо според мен е по-добре ПОС терминала?
Спестяваш таксата от $3.15 при теглене (около 5лв на всяко теглене) и не се налага да теглиш големи суми наведнъж, които трудно се побират в портфейла ти :)
Ако теглиш по 8000лв (~800лв на месец и няколко дни) на година ще спестиш около 50лв ако не теглиш парите в кеш и после да ги харчиш.
 

Горе