Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Е как така без пин ? В смисъл само минаваш картата и това е ?
А ако ти я откраднат какво става?
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Е как така без пин ? В смисъл само минаваш картата и това е ?
А ако ти я откраднат какво става?
Отваряш си Live Chat-a с Customer Support-a им, който до сега винаги ми стартира до 2-3 минути и им казваш да ти блокират картата.
На банкомат се тегли с ПИН, през ПОС терминал няма ПИН. Картата само се минава през устройството (с магнитна лента е).
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Всяко едно плащане през POS е равностойно на плащане през е-магазин/е-сайт. А такъв, искащ въвеждане на ПИН = равностойно автоматично на phisher/scam site.

Всяка една карта, която бъде „открадната“ физически (или дори не това, а просто снимана отпред и отзад „набързо“) може да се използва практически ВЕДНАГА през интернет, за осъществяване на каквато и да е било покупка (или съответно изпращане на кинти „на себе си“).
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Аз когато пазарувам на физически ПОС терминал с дебитна карта (издадена от българска банка) винаги ми иска ПИН. Картата ми е с чип.

Може би това, че за Payoneer не се изисква въвеждане на ПИН (освен когато се теглят пари от банкомат) има връзка с това, че картите Payoneer са без чип (само с магнитна лента) - обърнете внимание, че върху картата липсват електроди.
 
Последно редактирано:
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Днес получих странен отказ във Фантастико за ~14лв. До сега съм пазарувал често там и съм плащал дори по 5-6лв пак с тази карта. За втори път получавам подобен отказ, първия беше в магазин Лабиринт. Проблема трябва да е в банката обслужваща магазина (УниКредит), тъй като в баланса ми нямам отразена такса $1 за отказана транзакция.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Или POS терминалното устройство е отказало и е трябвало 2-3-4 пъти да се пробва (претоварване на системата, бавен нет или нещо др.), или проблем с пластиката (неразчитане на картата). Което и да е от 2-те, няма как да има „отказ“ (и съответно таксуване), след като нито е имало транзакция, нито не се знае дали е разчело картата изобщо или не.

И на мен се случи това 1 път в „Другата България“ (провинция).
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Или POS терминалното устройство е отказало и е трябвало 2-3-4 пъти да се пробва (претоварване на системата, бавен нет или нещо др.), или проблем с пластиката (неразчитане на картата). Което и да е от 2-те, няма как да има „отказ“ (и съответно таксуване), след като нито е имало транзакция, нито не се знае дали е разчело картата изобщо или не.

И на мен се случи това 1 път в „Другата България“ (провинция).
Съгласен съм :roll:
Днес за пореден път пазарувах в Практикер и Кауфланд без проблем с картата. Препоръчвам я на всеки, който не желае да тегли пари от PayPal към българска банка чрез техния US Payment Service.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Може да съставиш едно списъче с точни и подточки относно предимствата и недостатъците на Payoneer карта, тъй като на доста хора не им е много ясно (и прясна), освен бегли погледи, мнения от постове и др. Вкл. такси, комисионни, разправии, данъци и подобни. Сортирано и обобщено.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

А искам само да попитам как си връзвате Пейпала към картата - като посочвате номера на американската банкова сметка или като добавяте номера на картата?
 
От: От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

А искам само да попитам как си връзвате Пейпала към картата - като посочвате номера на американската банкова сметка или като добавяте номера на картата?

С американската банкова сметка, която получаваш от US Payment Service.
Картата като MasterCard може също да се върже към акаунта и той щеполучи статус Verified, но към нея не могат да се теглят пари. Може само да се плаща с нея.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Може да съставиш едно списъче с точни и подточки относно предимствата и недостатъците на Payoneer карта, тъй като на доста хора не им е много ясно (и прясна), освен бегли погледи, мнения от постове и др. Вкл. такси, комисионни, разправии, данъци и подобни. Сортирано и обобщено.

Само да ми остане свободно време ще опитам да систематизирам информацията, която имам в отделна тема, че май се насъбраха много...
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Вчера стана нещо интересно. За пореден път отивам на кино и хапвам KFC и този път... ми поиска ПИН. Ще наблюдавам занадапред дали е все така и ще пиша. Може да е някаква настройка на ПОС терминала на KFC.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Вчера отново празнувах във Фантастико, без проблем платих 8 или 9лв с картата. Явно предния път в било проблем в самия терминал или картата не е била мината като хората през него.
ПС. Долъра пак се качва :beer:
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Това с картата без пин обаче е много рисково. Ако я изгубиш, много лесно могат я източи. Принципно най-изгодно е да се тегли през ПИБ, но там иска ПИН. Общо взето не е много изгодна тая карта, но това е положението.

Нещо друго ме смущава обаче. Като платя с тази карта в Adwords ми слага 1% допълнителна комисиона. Примерно като преведа 20 долара ми взима 20,20. Погледнах същото с другата ми карта - Виза, и там няма такива такси. Не мога да разбера защо ги събира. Още не разбирам от къде идва тази такса. Между другото - има я и в Майкрософт Ад Център. Няма обаче такава такса като пазарувам във Фантастико. Там обаче секат с курсови разлики. Яка сеч спрямо реалния курс :)
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Сигурен ли си че таксата не е от AdWords и AdCenter?
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Не знам от къде е. С друга карта я няма...
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Когато влезеш в акаунта си, в Transaction History, какво виждаш? Ако пише че транзакцията е по POS, то там няма такси от Payoneer. Всички допълнителни такси, ще са добавени от търговеца.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

POS е, но не разбирам защо гуглето дои тази такса само от Payoneer, а не и от другата ми карта, с която също съм плащал.

History
POS Signature Purchase

Amount to charge: $20.20
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Здравйте ,

моя опит с Payoneer по казва че е най-добре да теглиш големи суми от 800лв , аз така правя , като на ден можеш да теглиш до $2500.
За целта банкоматите на Постбанк пускат по 800лв на теглене , теглил съм до 4 пъти наведнъж.
 

Горе