Каква е разликата м/у Amazon.com/uk

hacker

New Member
Каква е разликата между Amazon.com и Amazon.co.uk както и при Ebay да разбирам ли , че мога да поръчвам и от двата домейна ?
 
От: Каква е разликата м/у Amazon.com/uk

.COM > US насоченост, маркетинг, трафик и пр. US Billing Addresses Only (в 90%+ от случаите). При поръчка за BG от US > митница (още кинти) + доставка.
.CO.UK > UK насоченост, маркетинг, трафик и пр. UK Billing Addresses Only (в 60%+ от случаите). При поръчка за BG от UK > само доставка.

За поръчка на артикули, които усилено и твърде много се искат ТОЧНО те, а не някой друг, и въпреки това не става за BG Billing Address, то се използва услугите на посредници, извършващи „презпращащи услуги“, вземайки кинти за това също. Препращащи на стока от US / Препращане на стока от UK / Покупки от Англия / Доставка от Англия (български посредници, по-тънко често излиза). Разучават се подробно сайтовете, таксите, екстрите и услугите им, ако изобщо ще се ползва такъв посредник за определена стока или артикул (който няма как да се закупи от др. място в EU или не на такава цена). В повечето случаи обаче излиза неизгодно US Mail Forwarding (услугата + митница + доставката + цената на артикула = крайната цена), излизаща в края на краищата по-скъпа, отколкото ако се вземе същият артикул директно от BG (ако го има) или от др. EU държава (ако и там го има и може да се поръчва за BG Billing Addresses) или от UK с такъв посредник.

През AMZN може да се поръчка (то не е поръчка дори, а директно закупуване) с карти една камара видове, докато от eB – обикновено и препоръчително със (злия) PP (като към него има добавена и верифицирана Visa карта, за да може от нея да дърпа кинтите, ако се няма достатъчно средства в PP Balance).

Поогледай и българските онлайн магазини.
 
От: Каква е разликата м/у Amazon.com/uk

Общо взето са 2 различни неща, нищо че са под Бранда Амазон.
Примерно аз като участник в афф програмата им, съм само за амазон.ком , ако искам да предлагам и продукти от амазон.ко.ук трябва да си направя там друг акаунт.
Гифт картите не важат от единия за другия, и т.н и т.н.

Просто ги възприеми като 2 съвсем различни сайта, нямащи нищо общо по между си.
 
От: Каква е разликата м/у Amazon.com/uk

Искам и аз да попитам нещо, че не ми се отваря друга тема. Ако сложа на моя сайт продукти от Amazon.co.uk и някой американец или турчин си купи дадена стока, ще си получа ли комисионната.

P.S.

Пращат ли чекове до България и ако да какъв е минималния праг за Payout-а така да се каже.
 
От: Каква е разликата м/у Amazon.com/uk

Да имам карта и мога да поръчвам, но това с митницата ме тревожи нещо, че трябва да се ходи до там има ли начин да не се ходи до там ?
 
От: Каква е разликата м/у Amazon.com/uk

Намираш за съответният си град къде ти е митницата.

http://law.dir.bg/reference.php?f=i2mf-00
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=geography&Number=1946013139&page=0&view=collapsed&sb=5
Може да се звънне и на пощата - http://www.bgpost.bg/?cid=43 - за всеки случай.

Важи и за обикновени пратки, така и за „бързи“ тип DHL/FedEx, изпратени по нормална/бавна поща (държавна) от САЩ или др. страни извън EU Union.

Получава се известие на домашния адрес от митницата (бележка на входа на блока или на вратата, или нейде другаде) да се явиш на еди си кой адрес за получаване на еди си каква пратка с плащане на еди си какво мито. И отиваш там. Как ще отиде - с колело, пеша, автомобил, камион, ТИР, автобус, такси, лодка - е твоя работа.
 
От: От: Каква е разликата м/у Amazon.com/uk

Искам и аз да попитам нещо, че не ми се отваря друга тема. Ако сложа на моя сайт продукти от Amazon.co.uk и някой американец или турчин си купи дадена стока, ще си получа ли комисионната.

P.S.

Пращат ли чекове до България и ако да какъв е минималния праг за Payout-а така да се каже.

Ако имаш линк към афилиат на amazon.co.uk те ще го виждат, въпроса е откъде ще купуват. Американеца при логване ще му каже да си направи потребител и ще отиде във amazon.com и губиш комисиона. Турчина ще отиде към amazon.de и пак губиш комисиона ;)

Решението е да си направиш акаунти във всички амазони и да им слагаш гео-таргетиран линк към амазона. Например с това:
http://petewilliams.info/blog/2009/09/amazon-affiliate-link-localizer-wordpress-plugin/

Забележка! Казах всички Амазони! Те са:
.com
.co_uk
.de
.fr
.ca
.jp
.it
.cn
.es
.in
И да... к@в@лски подход!
 

Горе