Промоционален пакет Magento+OpenERP+интеграция+VPS+SSL+bg домейн...

От: Промоционален пакет Magento+OpenERP+интеграция+VPS+SSL+bg домейн...

Мен ме интересува интеграцията с magento как е направена? със SOAP ли е и ако да това стандартен модул ли е в openerp и къде са описани възможностите? питам защото се интересувам от erp система която да вържа със сайт.
 
От: Промоционален пакет Magento+OpenERP+интеграция+VPS+SSL+bg домейн...

Да, връзката е по SOAP/XML-RPC. RPC е вграден в OpenERP, a синхронизацията е на база модула OpenERP Connector, който не е стандартен, а комюнити модул. Принципно модула позволява комуникация с всякаква външна система. Предлагам Magento, тъй като начина на организацията на продукти с атрибути е най-удобен от гледна точка на OpenERP, и мисля, че не е сериозно и ненужно да се интегрира малък магазин с ERP. На база този модул има опити за синхронизация с Amazon, eBay....
 
От: Промоционален пакет Magento+OpenERP+интеграция+VPS+SSL+bg домейн...

Аве клиентите ви да не са конфиденциални, щото страницата си клиенти я фанала липсата:-o
 
От: Промоционален пакет Magento+OpenERP+интеграция+VPS+SSL+bg домейн...

Аве клиентите ви да не са конфиденциални, щото страницата си клиенти я фанала липсата:-o

Според т. 6.3 от договорите ни
6.3. Изпълнителят има право да включва наименованието и предмета на дейност на Възложителя, както и използваната от него версия на софтуерния продукт, в свои реклами, брошури, справочници, уеб сайтове и др., само със съгласието на Възложителя.
 
От: Промоционален пакет Magento+OpenERP+интеграция+VPS+SSL+bg домейн...

В новата версия 8 на OpenERP ще бъде вградена, чрез стандартни модули, интеграцията със CMS, по-точно Drupal с електонен магазин. За съжаление не е ясно кога ще излезе окончателната версия. За сега е dev версия. Ето едно интересно видео - http://www.openerp.bg/images/videos/tc.ogv

Относно предлагания пакет:
От 13.06.2013 г. предлагаме безплатно тестване за нашите потенциални клиенти за комплексно внедряване и интеграция в организациите им. За първите трима от форума, които пожелаят това, ще бъде пусната отделна инсталация с модули по желание, вкл. и Magento интеграция и тестов Magento, за срок до 3 месеца, абсолютно безплатно, с единствен ангажимент да направят ревю тук в темата.
Заявете желанието си първо в темата. След това изпращайте вашите заявки чрез контакт формата на сайта, като посочите информация за името на вашата организация, ЕИК, лице за контакт, имейл, телефон и никнейма си във форума. Пишете ни коя версия искате да тествате, какви специфични модули желаете да бъдат добавени и дали искате примерни данни. Инсталацията ви ще бъде подготвен и ще получите данни за достъп до 24 часа. Посочете, че желаете самостоятелна инсталация.

Ето и една закачлива кратка презентация на OpenERP.
 
Последно редактирано:
От: Промоционален пакет Magento+OpenERP+интеграция+VPS+SSL+bg домейн...

Не мога да повярвам, че още хора, които са достатъчно глупави да ползват customizable ERP. Тези неща не случайно са ИЗЦЯЛО CUSTOM, и стъпват на сериозни анализи на работните процеси извършвани по строги методологии и т.н, което представлява работа съизмерима с един софтуерен проект. Правил съм сериозни ERP системи за повечето министерства у нас, швейцарското министерство на отбраната и сръбското министерство на финансите, няколко големи компании на балканите и мога спокойно да кажа, че софтуера е максимум 30% от обема на такава задача. Единствено SAP могат да си позволят да продават customizable глупости, защото наливат милярди в маркетинг, а всички знаем колко се работи в офиса на SAP Labs в България... затова и поне 1/3 от клиентите ми започват разговора с "ами ние ползвахме SAP, но сега искаме нещо, което работи..."
 
От: Промоционален пакет Magento+OpenERP+интеграция+VPS+SSL+bg домейн...

Не разбрах поста ви, но OpenERP не отстъпва по много показатели на SAP. Разликата е в цената на лиценза - 0 срещу цифра с 4-5 дори 6 нули отзад. Ето едно сравнение на двете ERP системи.
Най- мащабното внедряване, известно на мен, на OpenERP е в министерството на образованието на Португалия. 200 000 потребителя, 1000 учебни заведения, 50 000 паралелни конекции. За да не бъда голословен, ето и подробности.
 
От: Промоционален пакет Magento+OpenERP+интеграция+VPS+SSL+bg домейн...

Дали се ползва OpenERP или SAP резултатът е същия- процесите се нагаждат по софтуера, а не обратното, което за едно ERP е просто абсурдно. Като цяло самата идея за customizable ERP е смешна защото отрича половината мениджърска наука от 60те години насам, и 100% от практиката :)
 
От: Промоционален пакет Magento+OpenERP+интеграция+VPS+SSL+bg домейн...

Код:
[CODE]
[/CODE]Тук не сте много прав. Не познавам в детайли SAP, но познавам OpenERP и мога смело да твърдя, че в тази система няма твърдо заложен модел на бизнес процесите. Workflow може да се дефинира и настройва съвсем индивидуално.
Що се отнася за предлагания пакет, вариациите на работния процес варират в много тесни граници и това на практика не е от значение. Може би вие продавате по някакъв специален начин и процесите са коренно различни?

п.с. Предлагам ви да ви пусна едно демо само за вас, ако искате с примерни данни или без, да се запознаете с OpenERP и след това да коментираме. Май ще трябва да отворя и нова тема в друг раздел, понеже излизаме от контекста на тази тема. Пишете ми на ЛС за решението си!
 
Последно редактирано:
От: Промоционален пакет Magento+OpenERP+интеграция+VPS+SSL+bg домейн...

Съгласен съм, разводняваме темата, може да си отворим нова за полезността на customizable решенията. Успех в бизнеса :)
 
От: Промоционален пакет Magento+OpenERP+интеграция+VPS+SSL+bg домейн...

VPS-е напълно конфигуриран, при нужда можете да качите и други сайтове. Собствен DNS сървър (BIND9) при необходимост.
 
От: Промоционален пакет Magento+OpenERP+интеграция+VPS+SSL+bg домейн...

Честита Нова година на всички! Нека е по-успешна от отминалата!

Крайната дата на специалната цена за членове на форума наближава. След 6.1.2014 г. е валидна цената в сайта.
 
От: Промоционален пакет Magento+OpenERP+интеграция+VPS+SSL+bg домейн...

здрасти, не си вдигате телефоните днес? 1. работите ли? 2. да нямате някакъв проблем с телефоните?

032 511144, 02 4891232
 
От: Промоционален пакет Magento+OpenERP+интеграция+VPS+SSL+bg домейн...

От понеделник ще работим. Можете да ме потърсите на GSM-a от ЛС, което ви пратих.
 
От: Промоционален пакет Magento+OpenERP+интеграция+VPS+SSL+bg домейн...

Критиките са безсмислени :) човека ви предлага абсолютно точна промоция :) това че вие не разбирате от това , не ви дава право да говорите за парите който той иска. Ако желае ще предлага продукта си за 1 000 000 000 това не ви интересува който няма да купува просто да не му пише в темата.
Обеден съм че ако накарам всички който са писали тука в темата на човека да направят това ще стигнат само до Magento и бг домейна ;)
Успех със продажбата на продукта и услугата си.
 
От: Промоционален пакет Magento+OpenERP+интеграция+VPS+SSL+bg домейн...

Нов модул за dropshipping. Възможно е интегрирането на OpenERP и с Prestashop.

ВАЖНО: Поради засиления интерес в последните дни на януари, удължаваме офертата до 28.02.2014 г.
 
От: Промоционален пакет Magento+OpenERP+интеграция+VPS+SSL+bg домейн...

Както писах в началото на тази страница:
...връзката е по SOAP/XML-RPC. RPC е вграден в OpenERP, a синхронизацията е на база модула OpenERP Connector, който не е стандартен, а комюнити модул.... На база този модул има опити за синхронизация с Amazon, eBay....
и нищо не пречи да се направи и с Opencart, макар да не срещнах такова решение, а само въпроси за такава интеграция. Не познавам подробно Opencart, но доколкото разгледах, проблема идва от липсата на универсално вградено API (може и да греша). В github намерих 3 проекта за webapi, но им липсват някои от основните функции за пълна синхронизация през модула OpenERP Connector. Други пък са за стари версии или са зарязани като проекти. Извода ми е, че ако проекта за интеграция си струва, е възможно да се направи интеграцията на Opencart с OpenERP. От друга страна по-лесния и евтин вариант би бил миграция на самия магазин към Magento (има модул за това Cart2Cart: OpenCart to Magento migration).
 

Горе