Спечелих търг в ибей, но не искам да платя.

kamentk

Well-Known Member
Биднах за 1 ключодържател, без да видя че ми искат 4 паунда за доставка, а на всикото отгоре и няма никакви опаковки, което значи че 100% е надраскан някъде, а и продавача отказва да ми изпрати други снимки.

Та писах му най учтиво да развалим сделката, както четох по чуждите форуми, и ако иска да ми набие червена репутация. Трябва да се има предвид, че съм единствен купувач и преди и след мен нямаше други наддавания. Нашия обаче настоя да платя. Аз не му отговорих и се надявах да забрави, но вчера пуснал unpaid item case. Някой по-опитен може ли да каже какво може да последва, ако продължа да не плащам и могат ли да ми вземат парите по някакъв начин или пък да ме баннат. Аз прочетох, че трябва да ти се натрупат три такива случая за да те баннат. И до колкото разбрах банът е за 1 год. Не е голяма сумата, но просто няма да я дам. Как да си оправя кашата? Търговецът не е човек и няма да се разберем като бели хора явно...
 
От: Спечелих търг в ибей, но не искам да платя.

Ключодържателя ще е надраскан???
 
От: Спечелих търг в ибей, но не искам да платя.

Метален е. Моля за мнения по темата.
 
От: Спечелих търг в ибей, но не искам да платя.

Метален е. Моля за мнения по темата.
Дай линк, че ми стана интересно къв тоя ключодържатек дето чак на търг е пуснат, пък ако ми хареса ще го взема и ще те отърва от мъките
 
От: Спечелих търг в ибей, но не искам да платя.

Ключодържателя ще е надраскан???

Съжалявам за offtopic-а, ама това наистина ми звучи, като използвана надуваема лодка, която е била мокрена?!
 
От: Спечелих търг в ибей, но не искам да платя.

Първо той не може да ти сложи червена репутация - Но за сметка на това ще те отбележат като човек който наддава и не плаща и при втори такъв случай ще ти блокират за определено време акаунта а при трети може и да го закрият.

Второ този продавач е платил пари за да пусне този търг и отделно от това ще му вземат комисионна за направената продажба защото някой си е блеял когато е наддавал

Трето светът не свършва с 10лв плати си друг път гледай преди да наддаваш
 
От: Спечелих търг в ибей, но не искам да платя.

Подкрепям mantaman. Продавачът може и да пусне Unpaid Case, което ти се записва в private (hidden) log в профила (видим само за администрацията на eB), но може и след това да те докладва от тук (link). Намира те в списъка там (при теб не се вижда, безсмислено е да цъкаш) и те report-ваш, при което отново се записваш с червено в private log-а ти, но в някоя др. секция. И колкото повече, толкова по-голям шанс за лимитация на акаунта, банани и прочие.

Опаковката не знам защо и как трябва да се „снима“ и да се показва в listing-а нарисувано кашонче или пликче, или каквото и да е там, useless. Освен да е обяснено, че ще се ship-ва с еди си кой куриер или доставчик, и винаги си има опаковка, споко. Няма да се надраска ключодържателят, който стократно ще се надраска след купища ползваемост впоследствие и износване (както всеки друг).

А един лапнат с банан профил ти спира достъпа до кацата с мед, която не се знае дали няма да ти послужи и за други работи (не само за покупки, но и за продажби). Мечо Пух обича медец, но ти явно не, освен ако не заплатиш иначе смешната сума.

eB не е сайт за „недоглеждане“. Всяко действие, всеки прегледан listing, търсени ключови думи, наддавания, логвания flash & browser cookies, абе изобщо – ВСИЧКО се записва и логва. Виж, във fB може всичко да правиш, там какафонията и хаоса цари.
 
От: Спечелих търг в ибей, но не искам да платя.

Ок. Ще си го платя. Благодаря за съветите. : )
 
От: Спечелих търг в ибей, но не искам да платя.

А само да допълня, то при изпращане няма как да няма опаковка. Мисълта ми е, че самият предмет няма опаковка и най-вероятно е употребяван, а това че търговеца не иска да прати снимка подсилва съмненията ми, че има някакъв дефект или големи следи от употреба.
 
От: Спечелих търг в ибей, но не искам да платя.

Пусни тук снимката да направим разследване за дефекти:)
 
От: От: Спечелих търг в ибей, но не искам да платя.

А само да допълня, то при изпращане няма как да няма опаковка. Мисълта ми е, че самият предмет няма опаковка и най-вероятно е употребяван, а това че търговеца не иска да прати снимка подсилва съмненията ми, че има някакъв дефект или големи следи от употреба.

На дали е употребявам. Там има поле ITEM CONDITION на което пише или NEW или USED.

Най-вероятно не иска да ти праща снимка защото не му се заниамва да го снима под друг ъгъл, като знае, че е в правото си.
 
От: Спечелих търг в ибей, но не искам да платя.

Платих го вече. Сега си го чакам. Считам темата за приключена. Благодаря за съветите. За друг път ще знам да внимавам.
 
Като е употребяван, ще му лепнеш ти червена репутация за некоректен търговец. Освен това, виж историята на коментарите от продадени от него стоки, все пак е някакъв измерител, дали човека шмекерува, не вярвам за такива пари да си търси отрицателен фийбек!
 
От: Спечелих търг в ибей, но не искам да платя.

сложи му неутрална репутация, и напиши всичко както си е, явно е голям тарикат, но ще го заболи от липсата на 99,9% positive
 
От: Спечелих търг в ибей, но не искам да платя.

Което не значи, че не може да докладва feedback-а впоследствие, съответно и да бъде премахнат.

Общо взето „българска ра'ота“ в eB не е много ценена, за това дори българите в чужбина гледат да си имат по възможност по-малко работа, комуникация и взаимоотношения (камоли trading) с българи от България (и Румъния).
 
Re: От: Спечелих търг в ибей, но не искам да платя.

сложи му неутрална репутация, и напиши всичко както си е, явно е голям тарикат, но ще го заболи от липсата на 99,9% positive

Голям тарикат, за 4 евро/паунда направо се е изтарикатил!!! Правилно казва шерифа, че заради такива като вас, нямат доверие на търговци от България!
 
От: Спечелих търг в ибей, но не искам да платя.

Не е за 4 паунда. Въпроса е че не е с опаковките и 100% му има нещо, а излиза по-скъпо от такива на които всичко им е наред. Както и да е. Ще видим какво ще дойде.

Пък червено ще му набия задето не пожела да откажем по култупен начин сделката...
 
От: От: Спечелих търг в ибей, но не искам да платя.

Не е за 4 паунда. Въпроса е че не е с опаковките и 100% му има нещо, а излиза по-скъпо от такива на които всичко им е наред. Както и да е. Ще видим какво ще дойде.

Пък червено ще му набия задето не пожела да откажем по култупен начин сделката...
Що не помисли преди да бидваш?
 
От: От: От: Спечелих търг в ибей, но не искам да платя.

Eми щото съм тъп... Карай. От едното питане стана 20002352352345 поста тема. За друг път ще знам. Човек се учи от грешките си.
 
От: Спечелих търг в ибей, но не искам да платя.

Което не значи, че не може да докладва feedback-а впоследствие, съответно и да бъде премахнат. Общо взето „българска ра'ота“ в eB не е много ценена, за това дори българите в чужбина гледат да си имат по възможност по-малко работа, комуникация и взаимоотношения (камоли trading) с българи от България (и Румъния).
точно ти не ми говори за българската ралта, купи humble bundle за $5 и продай 5-те ключа по 20 лева всеки
 

Горе