гугъл минор ъпдейт наказа backlinks.com (продажбата на линкове)

BlackFriday

Well-Known Member
за съжаление всички мой сайтове са надолу от пр6 пр4 пр3 и пр2
untitled.JPG
може би това е края на backlinks мрежата, като преди месеци гугъл удари и руската линк ферма sape.ru или аз съм прекалено негативен...

дано не са ви настигнали моите проблеми...
 
От: гугъл минор ъпдейт наказа backlinks.com (продажбата на линкове)

Това са коренно различни неща

САПЕ според мен ги удариха след като са се регистрирали и са източили базата със сайтовете които продават линкове

Продаването на линкове от футери от много време говоря че е силно непрепоръчително и за двете страни в момента е самоубийствено да си накупиш такива линкове особено от някой сайт с хиляди индексирани страници

А това дето на някои сайтове ти е паднал ПР може да се дължи просто на поредната промяна в алгоритъма за изчисляването му и да не значи нищо особено - единствено дето за теб ще са по малко парите от линковете
 
От: гугъл минор ъпдейт наказа backlinks.com (продажбата на линкове)

ами 100% са сайтове които ползват баклинкса за продажба на линкове.
имам доста домейни и за това твърдя че е точно от там удариха сега
 
От: гугъл минор ъпдейт наказа backlinks.com (продажбата на линкове)

Това е интересно. Щом има практика служители на Google под прикритие да се регистрират в сайтовете за търговия с линкове и да източват списък със сайтовете, които участват в тази система, значи е добре такива популярни системи за търговия с линкове да се избягват.

Тоест ще трябва да се плаща на подизпълнители да произвеждат сателитни сайтове вместо директно да се купуват линкове чрез сайтове за търговия с линкове.

Също така е вариант и плащането на собственици на малки мрежи от сайтове, които не казват адресите на сайтовете преди да е платено. Интересно дали Google ще започнат да плащат за линкове за да разберат от къде линковете се продават. По-вероятно е да не се занимават, защото просто не им е по силите да се разправят с хиляди малки търговци на линкове. По-лесно е да ударят някой голям.

Това си има и добрите страни - създава се възможност за малкия бизнес - гръбнака на икономиката. Малките търговци на линкове сега ще налазят пазара на линкове.
 
От: гугъл минор ъпдейт наказа backlinks.com (продажбата на линкове)

Това е интересно. Щом има практика служители на Google под прикритие да се регистрират в сайтовете за търговия с линкове и да източват списък със сайтовете, които участват в тази система, значи е добре такива популярни системи за търговия с линкове да се избягват.

Тоест ще трябва да се плаща на подизпълнители да произвеждат сателитни сайтове вместо директно да се купуват линкове чрез сайтове за търговия с линкове.

Също така е вариант и плащането на собственици на малки мрежи от сайтове, които не казват адресите на сайтовете преди да е платено. Интересно дали Google ще започнат да плащат за линкове за да разберат от къде линковете се продават. По-вероятно е да не се занимават, защото просто не им е по силите да се разправят с хиляди малки търговци на линкове. По-лесно е да ударят някой голям.

Това си има и добрите страни - създава се възможност за малкия бизнес - гръбнака на икономиката. Малките търговци на линкове сега ще налазят пазара на линкове.

напълно съм съгласен с теб, още от днес почвам да коригирам цените на домейните които продавам :neutral: +100% така ще се качи и услугата като цяло за всички блог мрежи, малки и средни.
след този крах очаквам интересна 2014 и дано е по успешна от старата, желая го на всички !
 
От: гугъл минор ъпдейт наказа backlinks.com (продажбата на линкове)

Абсолютно и аз изядох ръчно наказание за 3 сайта.

Посланието е ясно: Само и единствено Г. (да се свети името Му) може да продава линкове, чрез тяхната мрежа.
Останалото е ерес, и подлежи на отлъчване.
 
От: гугъл минор ъпдейт наказа backlinks.com (продажбата на линкове)

Абсолютно и аз изядох ръчно наказание за 3 сайта.

Посланието е ясно: Само и единствено Г. (да се свети името Му) може да продава линкове, чрез тяхната мрежа.
Останалото е ерес, и подлежи на отлъчване.

Никой никой не спира да купува и продава линкове, просто гугл не го толерира в неговия си свят, който свят е просто една търсеща машина. И гугл казва: "Ако купувате и продавате линкове не сте добре дошли във моите резултати от търсене, защото се опитвате да ги манипулриате. Ако искате да сте на предни позиции платете на мен и аз ще ви сложа на предни позиции" :). Във неговата си мрежа той си е цар и може да си определя правилата в неговото царство. Който не му харесва или не може да се проспособи може да избере да не живее в неговото царство.
Опитайте се да погледнете от тяхна гледна точка на голяма частна компания, приходно ориентирана. Много ясно че искат да имат колкото се може повече контрол над това което се случва във тяхната мрежа. Аз бих направил същото. Пиша в условията за ползване че ако искате да се ранкнете в търсещата ми машина не трябва да купувате линкове от такива масови мрежи (ще разреша частно купуване продаване между отделни уебмастъри) и ако не спазвате правилата бам, примерно 2 месеца наказание напълно деиндексиране и така да видите как ще спрат тези работи.
 
От: От: гугъл минор ъпдейт наказа backlinks.com (продажбата на линкове)

Никой никой не спира да купува и продава линкове, просто гугл не го толерира в неговия си свят, който свят е просто една търсеща машина. И гугл казва: "Ако купувате и продавате линкове не сте добре дошли във моите резултати от търсене, защото се опитвате да ги манипулриате. Ако искате да сте на предни позиции платете на мен и аз ще ви сложа на предни позиции" :). Във неговата си мрежа той си е цар и може да си определя правилата в неговото царство. Който не му харесва или не може да се проспособи може да избере да не живее в неговото царство.
Опитайте се да погледнете от тяхна гледна точка на голяма частна компания, приходно ориентирана. Много ясно че искат да имат колкото се може повече контрол над това което се случва във тяхната мрежа. Аз бих направил същото. Пиша в условията за ползване че ако искате да се ранкнете в търсещата ми машина не трябва да купувате линкове от такива масови мрежи (ще разреша частно купуване продаване между отделни уебмастъри) и ако не спазвате правилата бам, примерно 2 месеца наказание напълно деиндексиране и така да видите как ще спрат тези работи.

Така си е, съгласен съм с това, но малко хора го осъзнават. Станете големи като Гугъл и правете каквото искате, налагайте правила, но сега като сте малки - ще ги следвате. Винаги ми е смешно да гледам хора как се оплакват от нещо... ми че Гугъл е частна компания и гледат техния си интерес, не Вашия.
 
От: гугъл минор ъпдейт наказа backlinks.com (продажбата на линкове)

тоест G e Бог..?Ами ДГД ...да ва е*а в меркантилните копелета.
 
От: гугъл минор ъпдейт наказа backlinks.com (продажбата на линкове)

Интересно дали сега ще накажат и мрежите за гост блогване (guest blogging).
 
От: гугъл минор ъпдейт наказа backlinks.com (продажбата на линкове)

Интересно дали сега ще накажат и мрежите за гост блогване (guest blogging).

Според мен ако е направено както трябва и е по естествен начин - даже и ще поощрят. Обаче ако е направено на принципа: "Ще ти пиша ама дай ми линк" - тогава ще бъдат наказани. А предполагам, че тук във форума има регистрирани хора, които работят в Гугъл и следят обявите, тенденциите. Ще съм много изненадан ако един от най-големите тематични форуми в страната е пропуснат и не се следи от Гугъл!

Така, че според мен трябва да се внимава какво правим, за да няма неприятни изненади.
 
Последно редактирано:
От: гугъл минор ъпдейт наказа backlinks.com (продажбата на линкове)

Няма нито една мрежа за гост блогване, която да слага nofollow на връзките. Основното им предназначение е правенето на връзки.
 
От: гугъл минор ъпдейт наказа backlinks.com (продажбата на линкове)

A банана дали е временен? Ако махна линковете ще ми върнат ли PR и след колко време?
 
От: гугъл минор ъпдейт наказа backlinks.com (продажбата на линкове)

Отваря се интересна ниша за негативно SEO. Прави се един сайт за продажба на линкове и собственикът на сайта взима такса за регистрация на нов сайт в базата от данни с продавачите на линкове. Обаче клиенти на този сайт за продажба на линкове са всъщност са черните оптимизатори, които ще плащат за да може сайтовете на техните жертви да попаднат в тази база от данни. Сайтът ще е отворен за регистрация така, че тайните агенти на Google (да се свети името му) да могат да се регистрират и да изтеглят базата от данни (за да накажат съответните сайтове).
 
От: гугъл минор ъпдейт наказа backlinks.com (продажбата на линкове)

A банана дали е временен? Ако махна линковете ще ми върнат ли PR и след колко време?

Подадох молба за преразглеждане на един сайт, след като махнах линковете разбира се.
Казаха, че "можело да отнеме време" :).

Ще пиша, ако се случи нещо ... :)
 
От: гугъл минор ъпдейт наказа backlinks.com (продажбата на линкове)

след като махнах линковете и тествах за 2 сайта, като изпратих молба за преразглеждане, днес вече е факт на сайтовете им се върна пр...

Честита Коледа и успешна 2014
 

Горе