Настолен компютър

От: Re: От: Настолен компютър

Момчета връщате лентата назад прекалено много.И аз бях фен на АМД,но Интел си ги изпревариха кои каквото и да ми говори.В определени ситуации амд-то бие интел.Говориме за един и същ клас процесори.Достатъчно е написано.Които няма пари-АМД,който има Интел.Щом автора ще го ползва за програмиране може да мине със съвсем тънка АМД конфигурация и както колега по горе се изрази монитора и правилната стойка са важни.Така,че ако аз бях на мястото на автора на темата бих си взел хубав IPS монитор за около 400 лв+комп АМД базиран за около 500 лева,а може и да се мине със second hand маркова работна станция с 6 месеца гаранция от Rmania например.
Поздрави.
 
От: Re: Настолен компютър

първият ми личнен компютър беше амд к6 2 на 300 мхз с 3д нау, който мачкаше пентиум двойките на quake 2 отвсякъде ... а единия мегабайт кеш на дъното (тогава) беше нещо срещу което интел мрънкаха а после всички взеха да го слагат в процесорите
:D
С малка разлика - флагмана 350 МХц. Nvidia TNT. Creative sound blaster Live - все още актуална звукова карта!. Win 98. Все още работи - асемблиран 98 година на дъно със 100 МХц шина, когато интелските още пъхтяха на 66 МХц шина. Макар че заради интернет му сложих ХР.
Мачкаше и Пентиум 3 конфигурации.
AMD доста време имаха по-добри процесори от Интел. Да не говорим за ташака Селерон - На ти тебе Боже, що мене не може! :lol: Който все още се пробутва по лаптопите! :-o :evil:
Както казах по-горе - добре и правилно проектирана система работи дълго и качествено.
Интел са като Сони - взимат 30% горница заради името.
 
От: Re: От: Настолен компютър

6 месеца гаранция от Rmania например.
Споменах за две години гаранция. ;)
 
От: От: Re: Настолен компютър

:D

Интел са като Сони - взимат 30% горница заради името.

Не са баш като Сони-то Интел. Нещо от Сонито, като става дума за компютърни истории, май има повече недоволни, отколкото от Интела, а може и повече от 30% да взимат. За параметри не мога да говоря, защото не разбирам почти нищо, но доста гладко работят, когато работят обаче. Много ги харесвах преди Сони - всичката им техника е страшно красива на външен вид, а за монитори и лаптопи, ако говорим, освен дизайна, имат много добра картина - особено мониторът - зверски добра, че даже и изключен добре изглежда, като черно огледало. Обаче, развали ли им се нещо хардуерно (при мен така се случи, че и двата пъти малко след изтичане на гаранцията), нямат добро сервизно обслужване (поне допреди няколко години), доста от по-общите сервизи не ги приемаха за поправка, адски са им скъпи частите, една матрица за Сони Вайо с още някакви джаджи почти колкото нов лаптоп куча марка излизаше... Ама са красиви, де.
 
От: От: Re: Настолен компютър

Не са баш като Сони-то Интел. Нещо от Сонито, като става дума за компютърни истории, май има повече недоволни, отколкото от Интела, а може и повече от 30% да взимат. За параметри не мога да говоря, защото не разбирам почти нищо, но доста гладко работят, когато работят обаче. Много ги харесвах преди Сони - всичката им техника е страшно красива на външен вид, а за монитори и лаптопи, ако говорим, освен дизайна, имат много добра картина - особено мониторът - зверски добра, че даже и изключен добре изглежда, като черно огледало. Обаче, развали ли им се нещо хардуерно (при мен така се случи, че и двата пъти малко след изтичане на гаранцията), нямат добро сервизно обслужване (поне допреди няколко години), доста от по-общите сервизи не ги приемаха за поправка, адски са им скъпи частите, една матрица за Сони Вайо с още някакви джаджи почти колкото нов лаптоп куча марка излизаше... Ама са красиви, де.

Трябва да ми дойдеш на гости, да се нарадваш на сони :) А телефона само като го извадя и ще се разтресеш три пъти...


Не съм доволен от сони при компютрите наистина, добра е техниката качествена, красива, новаторска, но вече изостават, станаха големи и си повярваха и сега самсунг и лг ги разцепват...
 
От: От: Re: Настолен компютър

Трябва да ми дойдеш на гости, да се нарадваш на сони :) А телефона само като го извадя и ще се разтресеш три пъти...

...минимум!
 
Re: От: Настолен компютър

Предложете дъно за тази процесор AMD A10-5800K APU with Radeon™ HD 7660D

Вместо да взимаш А10 от по старото поколение за 225 лв в плесио има AMD A10 6800K Black с 8670 за 259 лв (34 лв разлика видеото е малко по бързо и процесора е по бърз като дефултни мегехерци

plesio.bg/protsesori-c-69977713/amd-a10-5800k-fm2-3-8ghz-4mb-7660d-p-292470.html

plesio.bg/protsesori-c-69977713/amd-a10-6800k-black-fm2-4-4ghz-8670d-p-300521.html

същия в емаг е с подарък е 5800 е 249лв с подарък 2 гб рам...

emag.bg/procesor-amd-a10-x4-5800k-3800mhz-socket-fm2-box-black-edition-ad580kwohjbox/pd/EYKPKBBBM/


а 6800 е 284 лв с подарък 4 ГБ плочка рам на кингстън блу 1600 мхз


emag.bg/procesor-amd-a10-x4-6800k-4-10ghz-socket-fm2-box-black-edition-ad680kwohlbox/pd/E2ZB0BBBM/

Разгледай и други оферти в други магазини


за дъното трябва ти такова с fm2 слот но например в емаг има само FM2 с A55M (което е наи стария чипсет за под 100 лв не би си взел толкова стар чипсет) (гледам че сега най новия еА88 варияциите в плесио са от 99лв m-atx за най орязаната през 139 лв ATX

plesio.bg/danni-platki-c-69977721/gigabyte-f2a88x-d3h-fm2-a88x-atx-p-300171.html

до 175 лв за геимърския вариянт на a88
plesio.bg/danni-platki-c-69977721/gigabyte-g1-sniper-a88x-fm2-a88x-p-300418.html

има и МСИ за 139 лв има с една идея по стария чипсет А78 води се милитри греид (бла бла, миналата година мисля че струваше към 200 лв)

Аз бих заложиш на няккой от двата гигабайта ( идвата са с GIGABYTE uses All Solid Caps (Capacitors) and Low RDS(on) MOSFETs which are rated to work at higher temperatures to provide a longer lifespan.)

ревю на първия 139 лв
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813128656

ревю на геймърския 175 лв (35 лв отготе
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813128653
[video=youtube;F5Yma2eE-sw]https://www.youtube.com/watch?v=F5Yma2eE-sw[/video]
 
и сега да покажа как взимате повече за парите си с АМД :)

Capture.jpg


някой ще каже ама то това онова всъшност е по бързо е да ама не като ги сравниш като пари - точно както написах в темата преди няколко поста

i3 3220 няма но 3240 е 197 лв в емаг 6670 като в бенчмарка не намерих ама има Видео карта Sapphire ATI Radeon HD7750, 2048MB, GDDR3, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E за 139

В момента
процесор i3 3240 (197 ЛВ) + Ati (139 ЛВ) + JAR Computers продава 2x4GB DDR3 1600MHz, Kingston HyperX Blu в категория RAM памет на цена 157.48 лв. с ДДС (158 В ЕМАГ) = 493 ЛВ

а10 6800 (284 лв + подарък 4гб рам Kingston HyperX Blu - не съм виновен аз че на интел няма промота) + Ати 139 лв +79 лв втора плочка Kingston HyperX Blu = 502 (за 9 лева почти двойна мощност)

може да се прави крос фаиър на A10 6800k с 7750
[video=youtube;OKO0njZN10g]http://www.youtube.com/watch?v=OKO0njZN10g[/video]

Crysis 3 Short taster on the AMD A10 6800K platform in crossfire with Radeon HD7750

[video=youtube;lD5UqHWF9RE]http://www.youtube.com/watch?v=lD5UqHWF9RE[/video]

ПП това не е професионална геймърска система ама все пак става.... а и нее нужно да играете на full hd 1920 x1080 както са бенчмарковете който пускам и видеотата 1366 си е съвсем добре в повечето случай където фреимовете ще са доста повече :oops:

ППП Интел може да прави топ процесора за 1500+ лв и нвидиа топ картата за 1500+ лв и да са надминали АМД във високия клас за повече пари но във ниския и средния клас особено като имате бюджет може да се окаже че като купувате Интел всъщност си плащате стабилно за марката и въобще не ви е по-мощна системата, а наполовина по-слаба - тролнах :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Настолен компютър

каква е разликата при гаранционното обслужване на отделни компоненти и готов запечатан с лепенки компютър поръчан от някой сервиз ?
 
компютър с лепенки не съм имал от 98 година, може да не ти дадат повече от две години (не са длъжни) дори компонентите да имат по три години гаранция, до гаранция не съм опирал... всичко си е работело много след като му изтече гаранционния срок, един

намери някой който разбира да ти го сглоби или се договори с някоя фирма да извърши сглобката и да издаде фактура

Аз сглабям за себси и си отарям/чистя лаптопите сам даже паста на един по старите му смени сам като стъргах лепенката (работи си още) две години след интервенцията ама май е за нова паста... пак
 
Последно редактирано от модератор:
От: Настолен компютър

каква е разликата при гаранционното обслужване на отделни компоненти и готов запечатан с лепенки компютър поръчан от някой сервиз ?

Не купувай от никой, който не предлага поне две години гаранция на всичко в кутията!
Читавите търговци вече дават две години гаранция на системи втора ръка, какво остава за нови.
 
От: Настолен компютър

Мисля, че мога да си го сглобя сам пак и при груби сметки ми излиза с около 100 лв. по-евтино интересно ми беше дали има по-голяма тежест гаранцията при запечатано pc отколкото по отделно.
Tия nikem-bg може ли да им се вярва? Някой от нещата там са на ниски цени, а пък сайтовете им са правени с краката никаква информация няма.
Драснете ми на лично 4-5 достоверни фирми.
 
От: Настолен компютър

Не купувай от никой, който не предлага поне две години гаранция на всичко в кутията!
Читавите търговци вече дават две години гаранция на системи втора ръка, какво остава за нови.

E чак път 2 години за втора ръка... :)

Мисля, че мога да си го сглобя сам пак и при груби сметки ми излиза с около 100 лв. по-евтино интересно ми беше дали има по-голяма тежест гаранцията при запечатано pc отколкото по отделно.
Разбира се, че покомпонентната гаранция е много по ценна. Най-малкото защото в другия случай не можеш да си отвориш кутията докато не изтече гаранцията дори за елементарно почистване...
 
От: Настолен компютър

1. Хард диск на Seagate не бих взел (по лични съображения :)
2. Няма ли да е по добре да вземеш всичко от 1 място, след което да искаш направо да ти асемблират компютъра?
Принципно на повечето места при поръчване за компоненти за компютър, асемблирането е безплатно, а освен, че няма да се занимаваш с това, ще знаеш, че е правено от професионалист
 
От: Настолен компютър

Еми с 3 години гаранция е харда до колко гледах wd , toshiba са с по 2. Относно асемблирането се разбрах с 1 магазин които ми е наблизо с техни части ще ми го направят дадоха ми същите цени само ще си нося аз процесора (има 30 лв разлика) и OS ще ми сложат без пари
 
От: Настолен компютър

Гаранцията си е гаранция, но те не ти спасява информацията като харда "замине". Само ти спасява бюджета с 100 лв в рамките на 3-те години :)

П.С. Понеже до сега коментирах компонентите без да обръщам внимание на цените.
Наистина посочените цени са си високи, и не само на процесора 30 лв отгоре са си доста.
После 130 лв за A-DATA памет, че ако дадеш още 10 лв ще си вземеш 2x4GB GEIL от ниския клас (не клокерска)
 
Последно редактирано:

Горе