Предложение за нова секция на форума

road_runner

Member
Това е предприемачески форум. А имаме секция само за онлайн предприемачество.
А не е като да няма теми за други типове инвестиции, биткойн, злато, и т.н.
Предлагам да се направи една секция за други инвестиции, с течение на времето мисля, че ще се развие.
Просто в началото ще се наложи някоя друга тема да се попремести, но реално може да става и като попаднем на нея да пращаме на админите линкa и
 
Последно редактирано:
От: Предложение за нова секция на форума

И както казват в парламентарния контрол "Обосновете предложението си" .... за момента е във фаза "pointless effort". Дано да го докараш до ъпгрейд.
 
Здравей. Идеята я имахме още преди няколко години (май бяха 4), да се създаде секция инвестиции, форекс търговия, недвижими имоти, стоки, дори имаме и теми. Спрян ни само това, че може да се разводни форума. Тъй като клоним повече към webmaster forum, не знам как другите ще възприемат това и дали няма да ги оплаши малко или да ги накара да се чувстват, че са в сайт, в който не е много специализиран по темата с web.

Иначе, ако питаш мен, си го представям като една голяма секция "Инвестиции" , която има подфоруми: Финансова и стокова търговия, Недвижими имоти, Офлайн бизнес, Иновации / идеи. Но не знам как ще се възприеме от останалите. Със сигурност такива промени изискват дискусия и анкета. Но не казвам, че е лоша, напротив, Важно е и какво мислят останалите. ;)
 
От: Предложение за нова секция на форума

Какъв е смисъла - ами форумът се бори за две неща, да е полезен и за трафик. Аз лично съм понаучил немалко неща благодарение на теми, линкове и т.н на различни от онлайн предприемачества типове инвестиции. И се замислих, че ще е добре да се систематизират. Но да видим какво ще кажат и другите
 
Re: От: Предложение за нова секция на форума

Какъв е смисъла - ами форумът се бори за две неща, да е полезен и за трафик. Аз лично съм понаучил немалко неща благодарение на теми, линкове и т.н на различни от онлайн предприемачества типове инвестиции. И се замислих, че ще е добре да се систематизират. Но да видим какво ще кажат и другите

Да, това е идеята на форума. Но топ идеята определено е да е полезен. Трафик, няма да се стигне Бг мама, примирили сме се с това за сега, дай боже в бъдеще да е стигнем, но като цяло идеята ще гледам как ще се развие след като прочетем какво мислят и другите. Форумът си е изцяло ориентиран към хората и за това ще се допитаме до тях и мнението им.

Иначе такъв раздел ще е най в началото може би, или около офтопика. Но е прекалено бизнес, за да е там. :) Може и под пазара. Въпрос на популярност. :)
 
От: Предложение за нова секция на форума

По-скоро си трябва отделен форум за инвестиции, за да не се разводни или тази секция да не влиза в Какво ново, а да си е отделно и така ще е ок всичко
 
То погледнато и малко по отгоре, дори стартирането на един сайт си е инвестиция. Секцията ще е както релевантна, така и малко излизаща от конктретната тема на форума. Не че Политиката е, ама тя се създаде ей така, не нарочно и си зае мястото до кофата. :)

Давайте още мнения. Всеки е добре дошъл да сподели мислите си. :)
 
Re: От: Предложение за нова секция на форума

По-скоро си трябва отделен форум за инвестиции, за да не се разводни или тази секция да не влиза в Какво ново, а да си е отделно и така ще е ок всичко

Чак пък отделен форум. :) Ако трябва да съм честен, предпочитам да има такъв подфорум, отколкото Политика. Ясно е, че кофата няма как да я избегнем, но ако ще се разширява на някъде форума като тема (ако е нужно де), това бих желал да е посоката.

Ще се радвам да видя другите в какво инвестрат, освен онлайн. С какво търгуват и най-важното - от какво са доволни и какво мислят за следващите тенденции. Ясно е, че печелят най-много тези, които надушат по-бързо това. ;) Та един такъв подфорум ще е добра идея. Пак ще е IT с примес на бизнес. :)
 
От: Предложение за нова секция на форума

Ас съм за, не съм програмист и дизайнер, но обичам парите който ги имам да ми работят :)

Във форума съм защото се оказа не само полезен, но и атмосферата е повече от дружелюбна!

Мисля че има как да се развива в тази посока, струва ми се че доста хора имат интерес извън това да са уебмастъри :)
 
Мерси за мнението, ще се радвам и други да споделят как го виждат. Дано темата стане и малко със съвети около това, защото Има няколко типа инвестиции, когато става дума за нещо извън онлайна. Ако ще се развива "навън" (защото си е малко в други територии това), определено това е една много добра посока. Другата, която също не е лоша посока е програмирането, но като гледам си има доста такива теми. Да си кажа честно, не съм в стихиите си там, не знам за другите. Давайте мнения и предложения, моля. :)
 
От: Re: Предложение за нова секция на форума

Мерси, някой друг? :)

Аз съм ЗА добавяне на под-форум Инвестиции, както ти го претстави. Вече нещата толкова се разхива, пък и съм сигурен, че доста хора от развиват някакви биткойни, форекс търговия и т.н., затова смятам, че може да се добавят под-форум Инвестиция с под-категории "Виртулани/Крипто валути", "Форекс", "CFD" и т.н.. Единствено не смятам, че е редно да се добавя секция за "Имоти", това ще доведе до доста разводняване на форума, както каза.
 
Re: От: Re: Предложение за нова секция на форума

Аз съм ЗА добавяне на под-форум Инвестиции, както ти го претстави. Вече нещата толкова се разхива, пък и съм сигурен, че доста хора от развиват някакви биткойни, форекс търговия и т.н., затова смятам, че може да се добавят под-форум Инвестиция с под-категории "Виртулани/Крипто валути", "Форекс", "CFD" и т.н.. Единствено не смятам, че е редно да се добавя секция за "Имоти", това ще доведе до доста разводняване на форума, както каза.

Да, трябва да има някаква граница. Но и много ще кажат защо не са включени като инвестиция и недвижимите имоти. Аз имам няколко магазинчета, които давам под наем, и такива, които ще искат да вземат съвет как да развият това или да ги направят атрактивни за продажби или за даване под наем.

Ако следваме и книжките на големите инвеститори и бизнесмени и те ще споменат нещо за имоти, но от към инвестиционна гледна точка. ;)
 
От: Re: От: Re: Предложение за нова секция на форума

Да, трябва да има някаква граница. Но и много ще кажат защо не са включени като инвестиция и недвижимите имоти. Аз имам няколко магазинчета, които давам под наем, и такива, които ще искат да вземат съвет как да развият това или да ги направят атрактивни за продажби или за даване под наем.

Ако следваме и книжките на големите инвеститори и бизнесмени и те ще споменат нещо за имоти, но от към инвестиционна гледна точка. ;)

Границата е важна точно, все някъде трябва да бъде сложана. Винаги ще има недовлни, по-важно е колко повече ще са довлните.
 
Re: От: Re: От: Re: Предложение за нова секция на форума

Границата е важна точно, все някъде трябва да бъде сложана. Винаги ще има недовлни, по-важно е колко повече ще са довлните.

Да, винаги ще има и недоволни. Естествено, търси се златната среда, защото всеки си има виждания. ;) Някой друг, или да се допълни с нещо. :)
 
От: Предложение за нова секция на форума

Това е много хубава идея . Тъй като Аз например съм офлайн предприемач , който от доста време се върти във форума тъй като няма друго активно място за бизнес в интернет освен този сайт , междудругото ми е интересен и интернет бизнеса , но и грам не разбирам от него , така че повече чета . Иначе имам интерес да се включа и в партньорства от чисто финансова гледна точка ,(дори имам 1-2 хубави идеи) но общия език малко ме спира ако ме разбирате :D
 
С какво точно се занимаваш, интересно ми е какви секции реално ще са интересни за теб. Питам от гледна точка на потребителя - търговия, производство, стокови операции и т.н. Не казвай нишата или пазара, а типа дейност. :) За протокола да се знае. ;)

Идеите сами ще си дойдат. Проекти, скоро (ако успеем да се класираме за 2015 г.) ни чакат и няколко проекта даващи шанс на предприемачите да стартират свой собствен бизнес.
 
Вече имаме нова секция http://www.predpriemach.com/forumdisplay.php?f=16 - от нас зависи вече пълненето й, и кога ще я разширим на подсекции. Там ще намерите всичко за офлайн бизнеса, форекс, активите, търговията, стоковите пазара и всичко, което може да мине за офлайн. Скоро се надявам след натрупване на повече съдържание и наша намеса с изваждането на сегашни теми и слагането им там, да успеем скоро да я развием тази секция. ;)
 

Горе