VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver + Cache, CloudLinux, cPanel

От: Re: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnish, c

Ако някой се чуди какво се случи тази вечер

814 000 pps (пакети на секунда) .... 3gbs
Виж файлът 10812

След това имаше лек остатъчен ефект и сървъра работеше бозаво и се наложи рестарт.... минимален даунтайм заради рестарта...

Доста се зачудих да ти кажа, но сега всичко е 6 отново, нормално е да има такива неща, няма място за притеснение.
 
Re: От: Re: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnis

Доста се зачудих да ти кажа, но сега всичко е 6 отново, нормално е да има такива неща, няма място за притеснение.

Не знам кога се е случило, но сървъра не падна, явно ги е ударжал. Не видях даун, освен този за ресетване на сървисите, както каза @coolice. ;)
 
От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnish, cPane

Информативно да попитам,статистиката от порта на суйч ли е или от порта на самият сървър.За да има такъв трафик/пакети порта му би трябвало да е 10гб/с или 4х1 гб/с в lacp.
 
От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnish, cPane

При мен има отчетен 30 мин. даунтайм общо.
 
Re: От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnish, c

Доста се зачудих да ти кажа, но сега всичко е 6 отново, нормално е да има такива неща, няма място за притеснение.

Мерси за разбирането ....

Не знам кога се е случило, но сървъра не падна, явно ги е ударжал. Не видях даун, освен този за ресетване на сървисите, както каза @coolice. ;)

Интересно е че работеше леко бозаво през това време и изврстно време след като статистиката спря да отчита... а на този рестартите стават по бавно отколкото на другите сървъри всеки път изтръвам дали всичко е наред (това около 5 минути му е обичайното )

Информативно да попитам,статистиката от порта на суйч ли е или от порта на самият сървър.За да има такъв трафик/пакети порта му би трябвало да е 10гб/с или 4х1 гб/с в lacp.

В панела на дадацентъра имам меню DDOS Alerts статистиката е от там предолагам ги вади от системата за защита имат една от скъпите инсталирана Arbor ...... съвъра е 1 гигабит и си ги пълни на синтетичен тест, но от начина по който ги продават на партиди който свършват и няма известно време си мисля че част от блеид който може да е на повече качен а и името на мрежовия интерфейс не е eth...

speedtest-cli има го в гитхъб
3424506767.png



При мен има отчетен 30 мин. даунтайм общо.

По време на атаката системата за митингейтване може като нищо да филтрира някой автоматични рикуести като се повторят като проверката за онлайн от едни и същи ипта ( лек фолс позитив мисля е допустим) като спре изсмукването на вредния трафик 20 тина минути след края на атаката нещата се нормализират, освен това като остатъчно работеше бозаво съвъра пробвах първо да рестарна сървисите един по един преди да се реша на пълен рестарт което може да показва прекъсвани от 5 секунди като цяла минута

ПП а ако спазвам добрите практики трябва да забраня и пинга с цел да заблудя аматьор атакуващ че сме долу докато сме горе ;) ама тогава всички който ползвате автоматични системи за мониторинг ще ви изпищи че са ви паднали сайтовете и затова много се чудя какво да правя - да го забранявам или да показвам гордо че сме горе

Въпреки че например от 100 постерителя 98 си ги отварят (давам 2% нормална статистическа грешка дори на най съвършеннат система за защита)... без система за защита 100 от 100 няма да ги отварят...
 
От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnish, cPane

Тези, които ползват интелигентни системи за мониторинг на сайтовете следят за http availability, а не за network connectivity. Т.е. и да забраниш ping-а или изцяло ползването на ICMP, това няма да им попречи да следят дали сайтовете се отварят. Но не забравяй, че такъв дебит тръба не влиза от аматьор и ако се опитва да ddos-не http service-а, той ще следи него, а не мрежата до машината.
 
Re: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnish, cPane

Имахме известен даунтайм от рода на 20 минтути + минути за ребута - парижката машината спря да отговаря едва се логнах в нея да и дам софтуерен ребуут и да го изчакам да се рестартира - разследваме причините

в крайна сметка като превантиван мярка въпреки че тази е натоварена в пика си на около 40% цпу 30% рам ще ви разпределя на няколо машини за да не е неудобно така и ще ги запълваме паралелно
 
Re: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnish, cPane

Днес стават 9 години от първия ми впс пригоден за хостинг с cPanel, ClientExec, няколко допълнителни IPта и домейн с хостинг в името (пазя си фактурите мога да ги покажа :))

По този случай да ви информирам че CooliceHost.com се сдоби с още една машина Supermicro шаси, Intel Xeon E5 1650, 64 GB DDR III ECC за впс хибридните планове... и част от клиентите ще бъде преместени на нея като приключа с инсталирането и
 
От: Re: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnish, c

Днес стават 9 години от първия ми впс пригоден за хостинг с cPanel, ClientExec, няколко допълнителни IPта и домейн с хостинг в името (пазя си фактурите мога да ги покажа :))

По този случай да ви информирам че CooliceHost.com се сдоби с още една машина Supermicro шаси, Intel Xeon E5 1650, 64 GB DDR III ECC за впс хибридните планове... и част от клиентите ще бъде преместени на нея като приключа с инсталирането и

Честито! Все така да ни радваш с хубави услуги.
 
Re: От: Re: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnis

Честито! Все така да ни радваш с хубави услуги.

Евалата и от мен. Пожелавам ви скро да се похвалите 20 машини (не ви знам бройката в момента) и все така да се развивате. ;)

Успехи, хора, заслужавате го.
 
От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnish, cPane

Честито и от мен. Наистина много добра услуга за парите си. Това което получавам при coolice за цената която плащам при другите компании ще е 10 пъти по скъпо.
Много съм доволен дано направите 50-60 сървъра пълни с клиенти нека хората разберат къде е качеството а не да се залъгват с компании като суперхостинг които гледат само да вземат парите на клиентите си.
 
Re: От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnish, c

Честито и от мен. Наистина много добра услуга за парите си. Това което получавам при coolice за цената която плащам при другите компании ще е 10 пъти по скъпо.
Много съм доволен дано направите 50-60 сървъра пълни с клиенти нека хората разберат къде е качеството а не да се залъгват с компании като суперхостинг които гледат само да вземат парите на клиентите си.

Да, да се порпавя и аз, 50-60 сървъра. :) Но така или иначе трябва да се мине през 20, ако вече не са минали. :) Силно им го пожелавам.

Ако има и повече ревюта по тукашните и международни сайтове, бързо ще плъзне. ;)
 
Re: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnish, cPane

В 2:30 през ноща ще има рестарт на Парижкия сървър на VPSh Плановете с цел прилагане на някой ъпдейти... Предполагаем даунтайм 5-7 минути
 
Re: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnish, cPane

Вскички клиенти който ползват моя ДНС са успешно прместени на новият сървър

Клиентите който съм засякал че ползват външен ДНС доставчик само са им изкопирани акаунтите като акунтите им на статия сървър още си работят трябва да насочите към шеърд ипто или към дедикейтед ипто ако имате такова

Трябва да сте получили мейл за новосъзданения си акунт като логина и паролата са същите (при местене на цял акаунт се запазват)

ако някой все пак не ги е получил да пусне тикет на съпорта

Логин урл

https://vpsh8.coolicehost.com:2083

Шеърд IP 91.121.62.55
 
Re: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnish, cPane

в 0:05 (след три часа) ще има рестарт на vpsh8 за прилагане на ъпдейти предполагаем даунтайм около 5-7 минути
 
Re: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnish, cPane

в 0:05 (след три часа) ще има рестарт на vpsh8 за прилагане на ъпдейти предполагаем даунтайм около 5-7 минути

рестарта беше извършен в 0:10 защото ъпдейта мина малко по бавно в 0:15 сайтовете ви вече се отваряха в момента 0:18 всички сайтове на vpsh8 работят ок

едит 1 ако гледама графиката на трафика командата за ребуута е в 0:10 и около 3 минути по късно след греисфул шътдуна вече има трафик а на 4 минута е на нивата от преди рестарта така че 3 минути даунтайм

времената са по централно европейско време
network.png
 
Последно редактирано от модератор:
Re: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnish, cPane

След като и LiteSpeed беше ъпдейтван до последна версия има известен проблем с варниш плъгина тъй като той разчита на известен баш скриптинг (bash seuciryt ъпдейтите който се прилагаха миналата седмица не му дават да работи добре)... Пратен е тикет на девелопърите на Unixy но тъй като се бавят вече два пълни работни дни решихме да активираме кеша който е вграден в нашия LiteSpeed лиценз

Не се управялва от cPanel но дава почти същата пройзводителност (до около 10 к заявки на секунда при тестове на други комапнии включително unixy) като варниш а предимството му е че е не външен плъгин, ами е вграден в ядрото на уебсървъра от коейто следва да работи по безпорблено


ами ако искате да го активирате за даден сайт трябва да го укажете в .htaccess

Код:
<IfModule LiteSpeed> 
CacheEnable private /
</IfModule>

Спирането става като махнете кода

! Не е широко тестван от нас но с тези който го пунсах не видях никакви прблеми...

който иска да си позабърза сайта може да си го пусне, все пак ако го включите наблюдавайте сайта си за проблеми и пишете в тази тема
 
От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnish, cPane

Да изкажа още едно положително ревю към услугата. Вчера ми се наложи помощ за хибридения хостинг, оказа ми много бърза и адекватна помощ. Искам да му благодаря за това и да изкажа публично, че винаги може да разчитате на качествена поддържа.
 
Re: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnish, cPane

Добрата новина от днес - UNIXy Varnish Cache за LiteSpeed отново е наличен на хибридните сървъри

надявам през този ден а и за напред на всички да им вървят по бързичко акаунтите...

Лека и доходна




3. UNIXy Varnish Cache
UNIXy Varnish Cache плъгина дава възможност потребителите да нагласят кеша за сайта си от cPanel (стига да може да се кешира) като по този начин може да си пестят CPU ресурси по-собствено усмотрение или по съвет от девелопъра им или съпорта на CooliceHost.com... Като за конкретен сайт да изберат да е като микро кеш (5-10) секунди (ползва се за форуми и други много динамични сайтове) и по дълъг живот на кеша за някой по статичен сайт в същия акаунт.

nmxg7r.jpg



35d1c20.jpg
 
Re: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnish, cPane

Варниша беше махнат отново поради проблеми и пак е лайт спиид кеш

И понеже хората все още си мислят че това са впси и трябва да разбират от администрация пускам едно обяснение и ще го цитирам в първия пост

VPSh е фамилия хостинг планове, на които лимита е заключен на цели ядра а не на 1/4 ядро както правят западните фирми (някой го наричат Semi Dedicated hosting ) като скорост е съизмерим със същия по-размер VPS (понеже клауд линукс е базиран на OpenVz и точно така се налагат CPU лимитите) ... а благодарение на това че е с LiteSpeed webserver грантирано е по-бърз от повечето съизмерими впси които са с апач... затова се казва VPS Hybrid като му търсихме име .... Създаден е за хора на който им трябва ВПС но нямат опит със системна администрация за да се справят с unmaged solution а VPS заедно с мениджмънт превишава бюджета им.
 

Горе