Въпрос за събмитване в директорий?

Blade111

New Member
Здравейте,
искам само да питам, когато се оптимизира бг сайт със контент на български той само в бг директорий ли се събмитва или може да се кара във всички наред независимо на какъв език са?
Извинявам се за глупавия въпрос но има доста фурни с хляб да изям докато стана на ти със сеото!!!
Предварително Благодаря на всички които биха взели отношение към въпроса!!!
 
От: Въпрос за събмитване в директорий?

1. Ако идеята ти е да се появява в търсачките, то ти стига и само Гугъл + някой друг български каталог или класация за трафик.
2. Ако идеята ти е да се появява в челните страници, то ще трябва да имаш и доста съдържание.
3. Ако идеята ти е да се появява на първа страница, то ще трябва да имаш уникално съдържание (пр. статии).
4. Ако идеята ти е да се появява в топ 3, то ще трябва да блъскаш ръчно и в доста тематични каталози с pr4-6, като даваш сходни описания (не едни и същи) с упор на 3-4 ключови думи в тези описания, които се връзват със съдържанието на сайта ти (присъстват в статиите).
 
От: Въпрос за събмитване в директорий?

По-добре не чети горното мнение :)
2. Нищо такова няма, ако оптимизираш за дадена ключова дума многото съдържание няма да ти помогне да излезеш за нея :)
3. уникалното съдържание също няма да ти помогне ако оптимизираш за конкретна дума
4. това също няма да ти помогне в да се класираш в топ10 даже за някоя по-конкурентна ниша :)
От директориите няма почти никаква полза вече.

По-добре гледай да по развиеш сайта и започвай с размяна на линкове, а ако имаш и други сайтове прави 3 странна размяна.
 
От: Въпрос за събмитване в директорий?

Нямам навика да отговарям на закачките на подобни на netsurfer недоразумения, но тъй като човекът все пак е нов и пита съвсем искрено как да си оправи сайта, съответно му казвам какво да направи. Иначе ще се превърне в поредния лузър, напълнил се с високопарни термини от всезнаещи пубери.
Така че, netsurfer, продължавай да си сърфираш волно по вълните на безметежната глупост, но покрай вятъра в ушите опреснявай малко по-малко и това, което би трябвало да имаш в главата.
 
От: Въпрос за събмитване в директорий?

Нямам навика да отговарям на закачките на подобни на netsurfer недоразумения, но тъй като човекът все пак е нов и пита съвсем искрено как да си оправи сайта, съответно му казвам какво да направи. Иначе ще се превърне в поредния лузър, напълнил се с високопарни термини от всезнаещи пубери.
Така че, netsurfer, продължавай да си сърфираш волно по вълните на безметежната глупост, но покрай вятъра в ушите опреснявай малко по-малко и това, което би трябвало да имаш в главата.
извиняй сео гуру за това че оспорвам казаното от теб :mad:
 
От: Въпрос за събмитване в директорий?

Надявам се ще участвате в състезанието организирано от кулинара.
Но като Ви гледам какви сте ми мишоци - едва ли ще се усмелите да участвате
 
От: Въпрос за събмитване в директорий?

1. Ако идеята ти е да се появява в търсачките, то ти стига и само Гугъл + някой друг български каталог или класация за трафик.
2. Ако идеята ти е да се появява в челните страници, то ще трябва да имаш и доста съдържание.
3. Ако идеята ти е да се появява на първа страница, то ще трябва да имаш уникално съдържание (пр. статии).
4. Ако идеята ти е да се появява в топ 3, то ще трябва да блъскаш ръчно и в доста тематични каталози с pr4-6, като даваш сходни описания (не едни и същи) с упор на 3-4 ключови думи в тези описания, които се връзват със съдържанието на сайта ти (присъстват в статиите).
Относно 2: Не ти трябва чак толкова много съдържание, за да се класираш добре.
Относно 3: Ако съдържанието е взето от ниско посещавани сайтове със нисък ПР почти няма проблем
Относно 4: Ако искаш да хванеш PR то го слагай в директории :)
По-добре гледай да по развиеш сайта и започвай с размяна на линкове, а ако имаш и други сайтове прави 3 странна размяна.
За препоръчване е 3 странна размяна :) Вече еднопосочната няма много ефект :)
П.П. netsurfer пиши на скайп dark_lord93 или на ЛС да се разберем там за размяната ;)
 
От: Въпрос за събмитване в директорий?

Изпокараха се хората, вместо да помогнат на човека :)

Войната не е помогнала на никого!
 
От: Въпрос за събмитване в директорий?

Стига де, чак пък за каране не ми е у категорията :) забелязах, че подтичва след мен напоследък като припикан дакел, та требеше да се вкара малко у релсите.
Иначе, сори за флъдването разбира се, но просто му прочетете кви дивотии е написал и то не на шега.
 
От: Въпрос за събмитване в директорий?

Sammy, сега по твоите забележки сериозно:

Относно 2: Не ти трябва чак толкова много съдържание, за да се класираш добре.
Виж какво класиране давам за неуникално съдържание. Това не е добре. Примерно от сайтовете, които сега развивам, strana е с близо 80% неуникално съдържание, макари да е доста като количество от фийдовете. Така се хващат доста първи позиции по основни думи, но максимумът ще е PR5 и десетина хиляди уникални, за повече ще има сеч. Търсачките станаха доста интелигентни.
Относно 3: Ако съдържанието е взето от ниско посещавани сайтове със нисък ПР почти няма проблем
Пак говорим за високо класиране. Ако сайт на две и повече години с PR4 нагоре вземе съдържание от млад сайт с PR of 2, то нищо чудно уникалният контент да се присъди на по-"дъртия", но това е порочна практика.
Относно 4: Ако искаш да хванеш PR то го слагай в директории
Зависи от качеството на директориите, а не от количеството - това е доказано. Има директории от типа на dmoz, които могат да ти качат PR с един пункт само заради включването, и в същото време е пълно с примери как след масов събмит в линкосметища горкият сайт се набутва в такова блато, че дори ще е късмет, ако излезе оттам в рамките на година. Търсачките не обичат неестествен прираст, та ако го правиш неестествено, то поне му придай некакъв приличен вид. Човекът, който отвори тази тема, е нов, мислите ли, че той още на секундата ще разбере как се придава "приличен вид"? По-вероятно е той да направи една почетна обиколка по каталозите, да се изкефи как още на следващия ден ще му дойдат 50-60 уникални от Долно Уйно, а когато напредне, изведнъж ще разбере, че е в тинята. Все пак удоволствието не е в това да пишеш подмокрени обяснения на Гергана и Платон и да им ревеш "извинявайте, ама аз не знаех"
 
Последно редактирано:
От: От: Въпрос за събмитване в директорий?

Sammy, сега по твоите забележки сериозно:


Виж какво класиране давам за неуникално съдържание. Това не е добре. Примерно от сайтовете, които сега развивам, strana е с близо 80% неуникално съдържание, макари да е доста като количество от фийдовете. Така се хващат доста първи позиции по основни думи, но максимумът ще е PR5 и десетина хиляди уникални, за повече ще има сеч. Търсачките станаха доста интелигентни.

Пак говорим за високо класиране. Ако сайт на две и повече години с PR4 нагоре вземе съдържание от млад сайт с PR of 2, то нищо чудно уникалният контент да се присъди на по-"дъртия", но това е порочна практика.

Зависи от качеството на категориите, а не от количеството - това е доказано. Има категории от типа на dmoz, които могат да ти качат PR с един пункт само заради включването, и в същото време е пълно с примери как след масов събмит в линкосметища горкият сайт се набутва в такова блато, че дори ще е късмет, ако излезе оттам в рамките на година. Търсачките не обичат неестествен прираст, та ако го правиш неестествено, то поне му придай некакъв приличен вид.
Пич стига писал глупусти, че има хора които ще ти се вържат. За long tail ти трябва само добър cms, не ти трябва seo ...
PR в общи линии няма общо със съдържанието /в България линк байт много трудно се прави/

Мога да ти покажа доста сайтове в конкурентни ниши без нито един линк от директория ...
 
От: Въпрос за събмитване в директорий?

netsurfer, вече си казах мнението. Предлагам като имаш различно мнение, то просто да прилагаш към него някакви доводи и аргументи, така че питащият сам да си направи преценката. В спора се ражда истината, но специално с теб не става спор, а некво куромерене. Аз съм си направил извода за теб по твоите мнения (неграмотност, незнание, дилетанщина и т.н.) , но предпочитам обсъждането им да остава настрани. Има въпрос, по този въпрос може да има различни отговори като становища, обаче те не трябва да са тип "не го слушай тоя", а да има и аргументи. "Не го слушай тоя" може да съществува само при тотално насиране на опонента, когато става опасно за питащия при прилагане на съветите му и трябва да се реагира бързо.
 
От: Въпрос за събмитване в директорий?

netsurfer, вече си казах мнението. Предлагам като имаш различно мнение, то просто да прилагаш към него някакви доводи и аргументи, така че питащият сам да си направи преценката. В спора се ражда истината, но специално с теб не става спор, а некво куромерене. Аз съм си направил извода за теб по твоите мнения (неграмотност, незнание, дилетанщина и т.н.) , но предпочитам обсъждането им да остава настрани. Има въпрос, по този въпрос може да има различни отговори като становища, обаче те не трябва да са тип "не го слушай тоя", а да има и аргументи. "Не го слушай тоя" може да съществува само при тотално насиране на опонента, когато става опасно за питащия при прилагане на съветите му и трябва да се реагира бързо.
аз не видях нито един аргумент да си написал, пишеш само някакви супер измислени неща за pr и други неща, от които си нямаш и грам идея,
а аз лично за нищо не претендирам, на мен лично сеото ми е хоби, но пък съм си правил разни експерименти и съм научил някой неща ...
 
От: Въпрос за събмитване в директорий?

Уфф, занимавай се с хобито си некъде у тъмна стаичка, а не публично.
 
От: Въпрос за събмитване в директорий?

Уфф, занимавай се с хобито си некъде у тъмна стаичка, а не публично.
пич какво да направя, отдава ми се хобито и бих го споделил и с другите :d
 
От: Въпрос за събмитване в директорий?

Не съм против хобитата. но твоето хоби изглежда така:
"Не чети горното мнение, защото аз разбирам повече, тъй като това ми е хобито. Експериментирал съм некои неща и съм сигурен, че хилядите гурута, които обменят мисли за промените в алгоритмите на търсачките, са некви калпазани, които не могат да стигнат висините на моята мисла. която е "колкото повече - толкова повече".
Ма нито ти си Мечо Пух, нито останалите са йорита.
 
От: От: Въпрос за събмитване в директорий?

Не съм против хобитата. но твоето хоби изглежда така:
"Не чети горното мнение, защото аз разбирам повече, тъй като това ми е хобито. Експериментирал съм некои неща и съм сигурен, че хилядите гурута, които обменят мисли за промените в алгоритмите на търсачките, са некви калпазани, които не могат да стигнат висините на моята мисла. която е "колкото повече - толкова повече".
Ма нито ти си Мечо Пух, нито останалите са йорита.
на предната страница написах, че се надявам, че ще участваш ма състезанието ... наистина се надявам да те видя какво можеш, без любимите ти директории :)
 
От: Въпрос за събмитване в директорий?

Кво състезание пък сега? и кви "любими директории" при положение, че на повечето въпроси отговарям "Гугъл ти стига"?
 

Горе