Необичайна актиност в Paypal акаунт

От: Необичайна актиност в Paypal акаунт

несе хващай на тия тъпотии - вероятон мейла е фейк

влез си в акаунта БЕЗ да използваш линка в мейла . сигорно има такавнали?
 
От: Необичайна актиност в Paypal акаунт

Как започва имейла?
Dear user или с името ти?
 
От: Необичайна актиност в Paypal акаунт

не е фейк мейла истински е и беше блокиран акаунта. просто ми е интересно дали някой друг е получил такъв мейл.

п.с. директно влизам винаги
 
От: Необичайна актиност в Paypal акаунт

И аз получих нещо подобно. Не се хващай, тегли му спам и се надявай да ги хванат преди да са завлекли повече хора.

Dear моето име,

We need your help resolving an issue with your PayPal account. Until you help us resolve this issue, we've temporarily limited what you can do with your account.

What's going on?

We noticed some unusual activity on your PayPal account on 12/5/2015 on 11:42 PST near Kingisepp RU and are concerned about potential unauthorized account access.

What to do next

Please log in to your PayPal account and complete the steps to confirm your identity and recent account activity. To help protect your account, access will remain limited until you complete the necessary steps.

The security of your PayPal account is a top priority for us and we want to work together to help protect it.

If you need help or have any questions, call us at 00353 1 436 9111, 8.00 to 4.30 GMT Monday to Friday. Please note that hours of operation may vary on holidays.

Sincerely,

PayPal

смних си паролата. но си мислех дали не го правят това нарочно от paypal за да ми ферифицират телефона.
 
От: Необичайна актиност в Paypal акаунт

Сети се какво си правил в 21:42ч. днес (или между 21:35 – 21:50). Може да си менкал Proxies (premium или не), VPNs, etc. при логнат acc (с незатоврена сесия). Или по headers да са засякли отново (от предходно отворена стр.).

Изключително МНОГОБРОЙНИ невероятни LOSSES имам ежегодишно на база една камара транзакции ИМЕННО благодарение на хакнатите eB/PP accs, с или без техните е-пощи (общо взето достъп до е-поща не е необходим за осъществяване на плащане). Вкл. от разни хора тип „IT experts, работещи в security department“ на някакви компании, и пича си ми пише, че всичко пази, реди там, не знам какво пази, ама не опазва данните си и профилите си. Преди няколко месеца на един от local ISP му хакнали Skype acc и добре, че ме среща навънка, че срещу кинти да му го възстановя (нямаше НИКАКВИ Proof of Purchases, нито добавен GSM, хакната е-поща ест., но той някак си я върнал, но беше безсмислена така ли иначе за този вид специфично възстановяване), понеже пазел супер важна ценна информация (добре поне, че не му затрили HDD).

Антивирусните не пазят принципно от FUD Stealers. Да кажа за протокола. Преди дни четох в др. тема в друг пост, че обезателно трябвало антивирусна (и защитна стена + spybot/etc. anti-malware) за защита на е-банкиране и изобщо за онлайн транзакции, боравещи с пари – смях отново.
 
От: Необичайна актиност в Paypal акаунт

Може да си менкал Proxies (premium или не), VPNs, etc. при логнат acc (с незатоврена сесия). Или по headers да са засякли отново (от предходно отворена стр.).
не се занимавам с такива работи, в пейпал акаунта влизам само като трябва даплащам нещо от дъжд на вятър.
антивирусна и спайуер нямам и няма и да имам. :)

значи може би вярно са ми тупнали паролата.
 
От: Необичайна актиност в Paypal акаунт

Щом не си влизал от Русия някой ти е видял паролата (ако ползваш една и съща парола в няколко сайта е лесно да влезнат навсякъде с нея след това).
 
От: Необичайна актиност в Paypal акаунт

100% не са му нацелили паролата.
 
От: Необичайна актиност в Paypal акаунт

И при мен е същото нещо. Навсичкото отгоре са ми прехвърлили целия баланс към някаква карта. Какво да им пиша че направо... Паролата ми е сигурна и не я ползвам почти никъде в комбинация с този мейл. Всъщност само в личните си сайтове, но там проверих, не е имало нападение и др такива неща.
 
От: Необичайна актиност в Paypal акаунт

Сети се какво си правил в 21:42ч. днес (или между 21:35 – 21:50). Може да си менкал Proxies (premium или не), VPNs, etc. при логнат acc (с незатоврена сесия). Или по headers да са засякли отново (от предходно отворена стр.).

Изключително МНОГОБРОЙНИ невероятни LOSSES имам ежегодишно на база една камара транзакции ИМЕННО благодарение на хакнатите eB/PP accs, с или без техните е-пощи (общо взето достъп до е-поща не е необходим за осъществяване на плащане). Вкл. от разни хора тип „IT experts, работещи в security department“ на някакви компании, и пича си ми пише, че всичко пази, реди там, не знам какво пази, ама не опазва данните си и профилите си. Преди няколко месеца на един от local ISP му хакнали Skype acc и добре, че ме среща навънка, че срещу кинти да му го възстановя (нямаше НИКАКВИ Proof of Purchases, нито добавен GSM, хакната е-поща ест., но той някак си я върнал, но беше безсмислена така ли иначе за този вид специфично възстановяване), понеже пазел супер важна ценна информация (добре поне, че не му затрили HDD).

Антивирусните не пазят принципно от FUD Stealers. Да кажа за протокола. Преди дни четох в др. тема в друг пост, че обезателно трябвало антивирусна (и защитна стена + spybot/etc. anti-malware) за защита на е-банкиране и изобщо за онлайн транзакции, боравещи с пари – смях отново.
ПейПал подкрепят измамите, по едно време се въртях из едни руски форуми. Там беше пълно с хора дето правеха далавера с Bill Me Later, правят си американски акаунт или нещо такова, и взимат "бърз" кредит от ПейПал на името на някой американец, без той дори да разбере. Така и не разбрах, как точно при тази сигурност на банките в USA и впроси от сорта на "Преди 25 години от коя компания майка Ви е взела заем, за да плати за кръщенето на сестра Ви". Та не разбирам как става, също не разбирам защо в 99% от случайте с легални ПейПал акаунти, ГейПал засича IP-то и при различно IP направо блокира акаунта, но от друга страна има хора на който им влизат в акаунта ей така и го точат за по малко то 24 часа (иначе ако вържеш нова карта, трансферите са Pending по 3-4 дена).
Също не разбирам и как ГейПал ме линкнаха към непознат емайл и как го направиха без документи, при положение че фирмата ми стартира преди 1 месец с 2 лаптопа-а, един мобилен телефон и 2 банкови акаунта.
Извод: Правете Стелт акаунти и грабете ПейПал, понеже дори и да искате да сте легитимни, ПейПал толерират кражбите, понеже те самите крадат!
 

Горе