Неадекватни Бг Рекламодатели

biaaro

Well-Known Member
Не ги разбирам тея хора дето рекламират в Изитрадер! Пуснали да рекламират сайт за "ябълки". Аз естествено кандидатствам с един сайт за "ябълки" с 4000 посетителя и с един за "круши" с 1000.
Няколко пъти се случва така, че ми одобряват сайта за "круши" и ми блокират 100% таргетирания сайт за "ябълки".

Защо по-дяволите го правят това? Според мен, най-вероятно не им се дават пари. Ако някой знае друга причина, ще се радвам да я сподели, че почнах да се притеснявам, да не съм истървал някоя нова тенденция в интернет рекламата :)
 
От: Неадекватни Бг Рекламодатели

вече и онлайн се продават ябълки хах
 
От: Неадекватни Бг Рекламодатели

Вие или се лигавите или не разбрахте какво искаше да каже човека. :)
В бг езика "крушите" и "ябълките" се ползват като "иван, петкан и драган" :)

Иначе по темата... хората са странни същества. :))
 
От: Неадекватни Бг Рекламодатели

е айде малко по весело коледа идва
 
От: Неадекватни Бг Рекламодатели

Ами да, за съжаление към момента май има по-голямо предлагане на съдържание, отколкото на реклами и се получават такива неща.
 
От: Неадекватни Бг Рекламодатели

Харесвам ми че се гъбаркате, ама като чуя за изитата и само смешни неща ми идват и на мен. Неко кажеме така, когато системата ти е далече от "съвършенна" го отнасят другите елементи по нея. Контрола между публишъри и адвартайзъри го няма ама никак, да не говориме, че даже и да го има пак не е много на кяр публишъра. И друго има - предполагам и те си избират (адвъртайзъра) кои сайтове да ги има в списъка им.

Не знам защо, но всеки път се намира нова и нова пролука в сиситемата им. Да вземат да си платят за нещо читаво, защото евтиното им решение ги угря и в маркетинга. Като този пост напримерно. ;)
 
От: Неадекватни Бг Рекламодатели

Аз лично съм забелязал, че е по-скоро въпрос на стиснатост. Еди-кой-си търговец си е мечтал, че срещу 500 лева ще получи дългосрочна и ефективна реклама. Полакомява се да одобри сайт с много посещения и изведнъж усеща, че финансите, заплатени в платформата, се топят като лански сняг. Панически и първосигнално, той блокира този сайт... и така си оставя кротичко разни сайтчета, които да му носят по 10-20 посещения дневно всеки, примерно ;) .
 
От: Неадекватни Бг Рекламодатели

Ами аз видях някъде в изито, че минималния пакет е 1500 лв., но общо взето това, което казваш е така... в големи сайтове, кликовете са много и тоя бюджет се топи за норматив.
 
От: От: Неадекватни Бг Рекламодатели

Аз лично съм забелязал, че е по-скоро въпрос на стиснатост. Еди-кой-си търговец си е мечтал, че срещу 500 лева ще получи дългосрочна и ефективна реклама. Полакомява се да одобри сайт с много посещения и изведнъж усеща, че финансите, заплатени в платформата, се топят като лански сняг. Панически и първосигнално, той блокира този сайт... и така си оставя кротичко разни сайтчета, които да му носят по 10-20 посещения дневно всеки, примерно ;) .


Точно това е една от причините.
Аз обаче си мисля, че има и друга причина, с реклама в не таргетирани сайтове някой измекяри целят много импресии а малко кликове:wink:. Демек имиджова реклама на ниска цена! Обаче сайт с много потребители пак генерира 100/200 клика, което не е желателно за човека с парите и той реже тея сайтове.

Абе българския бизнесмен все ще измисли как да мине тънката:wink:
 
Последно редактирано:
От: Неадекватни Бг Рекламодатели

Истината е AdSense както за рекламиране, така и за промотиране на рекламките им с цел печелене. Другото е създадено за да е пълна нишата и с алтернативи. Не знам кой е този мозъчен тръст, който дава тези пари за този пакет от 1500лв., пренебрегвайки Г, като рекламките на Г са по-таргетирани, по-евтини и по-широко разпространени. Ама всеки си е господар на парите, но е хубаво и да се мисли.
 
От: Неадекватни Бг Рекламодатели

В easytrader-a всичко е тотално объркано. Големите адвертайсъри като forex търговците и superhosting.bg си личи, че са влезли и са оставили по 1 чувал с кеш. Те одобряват почти всички, които кандидатсват за тях. За останалите ...
 
От: Неадекватни Бг Рекламодатели

В easytrader-a всичко е тотално объркано. Големите адвертайсъри като forex търговците и superhosting.bg си личи, че са влезли и са оставили по 1 чувал с кеш. Те одобряват почти всички, които кандидатсват за тях. За останалите ...

Така е но според тебе програма която има банери на всякъде дали ще се клика добре от потребителите? Според мен - не : ) ...

Иначе по темата - и съм го забелязал това но повечето пъти просто заради чисто лични интереси - я дизайн не му допаднал я нещо друго и така....
 
От: Неадекватни Бг Рекламодатели

Контрола между публишъри и адвартайзъри го няма ама никак, да не говориме, че даже и да го има пак не е много на кяр публишъра. И друго има - предполагам и те си избират (адвъртайзъра) кои сайтове да ги има в списъка им.

Винаги ми е приятно да чуя мнение за системата на EasyTrader, но от хора, които най-малкото работят с нея. Фактът, че "предполагаш", че пъблишерите избират също чии банери да публикуват, те лишава от право на мнение, тъй като това е основна функционалност при нас и на всеки е известно как става, само на теб не :)

Не знам защо, но всеки път се намира нова и нова пролука в сиситемата им.

Това, че рекламодателите избират сайтове и обратното не е пролука в системата, а демократичната основа на нашия бизнес. Що за злобливо изказване?! Вярно е, че от това произлизат някои парадокси, но те съществуват и при контекстуалната реклама и при системи, които са напълно автоматизирани.

Относно това, че в сайт за ябълки някой не иска да се рекламират ябълки, обяснението може да е, че тези които пишат и коментират за ябълки, може би са производители или дегустатори, а не потребители на ябълките. Не знам дали ме разбирате. Например, професионален блог за DVD устройства се чете от DVD специалисти, а не от хора които искат да си купят DVD. Ето проблем, с който контекстуалната рекламата не може да се справи.

Мотивите на рекламодателите при одобряване на сайтове са разнообразни и най-често са свързани с бюджета им и представата им за качествен уеб сайт. Дизайн, съдържание, посещаемост, ясно изразени банерни позиции, умерено количество банери на уеб страницата, познаваемост на сайта и дори името на домейна са фактори, които могат да окажат влияние на рекламодателя.

Иван Иванчев
EasyTrader Ad Network
 
че пъблишерите избират също чии банери да публикуват, те лишава от право на мнение, тъй като това е основна функционалност при нас и на всеки е известно как става, само на теб не :)
Еми, не ми ясно защото съм нямал интерес, логично е. Но не бях далече от истината, ти само потвърди последните ми думи. :wink:

Беше изчерпателен, за което ти правя евалта. Но може и да гвълиш още светлина върху какво е отношението между това колко големи на колко малки взимат определени брой рекламни.

Да се стимулират новите ви партьори и рекламудатели. ;)
 
От: Неадекватни Бг Рекламодатели

Ха, не съм се и надявал човек от EasyTrader да се включи в темата.
Ясно е, че всеки рекламодател си има различни мотиви и бюджет, но мен тогава (когато пуснах темата) ме подразни това, че аз предлагам информация за ябълки а рекламодателя ги продава! И въпреки това не ме одобри. Може би се изплаши от трафика който щях да му генерирам - Досегашната ми практика показва, че това са не малко пари, поне 200/300 лв. от един банер само за мен, отделно парите на EasyTrader . Ако одобри 10 такива сайта сумата става голяма... Както и да е... пари не се дават лесно, и аз може би бих рязал тоя и оня ако рекламирах в EasyTrader.

Иначе за самата платформа лошо не мога да кажа! По-скоро самите рекламодатели нещо трудно развързват кесиите.

Имаше един период, лятото, само със стабилни рекламодатели с 0.10лв и нагоре за клик... Тогава си казах, че и на наща нива (България) изгря слънце... ама не би. За няма и два месеца всичко спря.:( И сега пак си я караме по-старому и няма изгледи за перманентно забогатяване от EasyTrader :). Но капе!
 

Горе