АНТИКРИЗИСНО МИСЛЕНЕ

RealMoney

Well-Known Member
Дори и на един единствен човек да е било полезно написаното, значи си е заслужавало споделянето. :)
 
Последно редактирано:
От: АНТИКРИЗИСНО МИСЛЕНЕ

Аз не виждам криза за нас - "Дейли Експрес": Юнкер ще принуди България и още 7 страни да приемат еврото . Дори мисля че ще станем по ценени и богати .
 
От: АНТИКРИЗИСНО МИСЛЕНЕ

Аз ли съм тъп или на такива ни правят?
Другите държави като не с в ЕС проблем нямат? Финландия ако не греша си плащала за да ползва облагите от ЕС, защо и след излизане Англия да не го прави?
 
От: АНТИКРИЗИСНО МИСЛЕНЕ

Кризата е нещо полезно за бизнеса. По време на криза се появяват иновативни за своята сфера бизнеси, които изместват вече морално остарелите такива. Ако трябва да се даде елементарен пример - бай Иван някъде в район Х с местната манджарница е благоденствал години наред като монополист в района Х, не е модернизирвал нищо, просто защото не е имало смисъл от това. Но настъпва криза, а с нея идват и съответните промени, нуждите на клиентите от район Х се променят, изискванията се повишават и т.н. Всичко това заварва бай Иван неподготвен. Не след дълго се появява нов играч в район Х със същата услуга , но вече модернизирана - добавя кетъринг услуга, доставка по домове и офиси, възможност за онлайн поръчки, пос терминал, по-богато меню и други глезотийки. Изходът от това е ясен - новият играч отнема клиентите в район Х от бай Иван, а последния отива на бизнес сметището.

Понеже много се мрънка, че всички ниши (независимо онлайн или офлайн) вече са заети от големи играчи, акули, скумрии и не знам какви си там още и не могло да се пробие, та това е изводът: предложи по-добра услуга и изместваш конкуренцията:)


А иначе в глобален аспект, тези така наречени кризи имам чувството, че самите хора си ги правим нарочно, за да се прочиства периодично плявата, така както действат горските пожари - прочистват гнилоча, за да се даде път на новата растителност.:twisted:
 
Последно редактирано:
От: От: АНТИКРИЗИСНО МИСЛЕНЕ

Кризата е нещо полезно за бизнеса. По време на криза се появяват иновативни за своята сфера бизнеси, които изместват вече морално остарелите такива. Ако трябва да се даде елементарен пример - бай Иван някъде в район Х с местната манджарница е благоденствал години наред като монополист в района Х, не е модернизирвал нищо, просто защото не е имало смисъл от това. Но настъпва криза, а с нея идват и съответните промени, нуждите на клиентите от район Х се променят, изискванията се повишават и т.н. Всичко това заварва бай Иван неподготвен. Не след дълго се появява нов играч в район Х със същата услуга , но вече модернизирана - добавя кетъринг услуга, доставка по домове и офиси, възможност за онлайн поръчки, пос терминал, по-богато меню и други глезотийки. Изходът от това е ясен - новият играч отнема клиентите в район Х от бай Иван, а последния отива на бизнес сметището.

Понеже много се мрънка, че всички ниши (независимо онлайн или офлайн) вече са заети от големи играчи, акули, скумрии и не знам какви си там още и не могло да се пробие, та това е изводът: предложи по-добра услуга и изместваш конкуренцията:)


А иначе в глобален аспект, тези така наречени кризи имам чувството, че самите хора си ги правим нарочно, за да се прочиства периодично плявата, така както действат горските пожари - прочистват гнилоча, за да се даде път на новата растителност.:twisted:

Това дето го описваш с бай Иван си е чисто и просто конкуренция. Кризата не е фактор, поне не в "историята" която разказва.

Гнилото гори ли? До колкото знам където е имало пожар гори всичко наред. Дето се вика покрай сухото гори и мокрото.
 
От: АНТИКРИЗИСНО МИСЛЕНЕ

Всички държави, които не са в ЕС, но ползват облагите на вътрешния пазар си плащат и то повече, отколкото са вноските на глава от населението на самите членове. Отделно са задължени да дават право на работа и движение на гражданите от страните членки.
 
От: АНТИКРИЗИСНО МИСЛЕНЕ

Защо коментирате плащанията на държави извън ЕС, като и България плаща не малък членски внос на ЕС всяка година.
Дали утре или след 10 години, ясно е че ЕС ще се разпадне. Само като погледнем изискванията за кандидатствана в ЕС. (задължително НАТО), ни става ясно какво представлява ЕС.
 
От: АНТИКРИЗИСНО МИСЛЕНЕ

По-добре е ЕС да се реформира, отколкото да се разпадне. Има доста проблеми, но те могат да бъдат решени. Пълният разпад на ЕС би съвпаднал с началото на Трета световна война.
 

Горе