Авторски права в YouTube

Sowis

Active Member
Здравейте, тази сутрин бях много гадно изненадан! В мейла ми дойде съобщение че видеоклипа ми е свален, поради Нарушаване на Авторски права. НО! Въпросния клип е песен която не е моя... НО! Преди да я кача попитах собственика на авторските права дали позволява. Той ми позволи да кача клипа. Та сега този който ми свали клипа нито притежава каквито и да е права над него нито нищо, смисъл не е този който ми позволи да кача клипа. Моля кажете ми какво да правя.
 
Сигурен ли си кой държи авторските права ? Ако имаш позволение , просто обжалвай. АКо не си сигурен си разкарай клипа , защото ако нямаш основателно обжалване , ще получиш страйк , а при 3 такива гори целия акаунт. Примерно в моя канал ползвам авторски клипове и питах - може ли да ги ползвам, казаха ми да. Обаче като ги качих в тубата автоматично получих съобщение за нарушение на авторските права. Пуснах обжалване веднага и писах пак на фирмата дето държи правата - след ден те бяха одобрили и в YouTube , че нямат претенции към видеото ми и всичко е ок.
 
Знам кой държи тези Авторски права. И нямат нищо против че аз го качих.

Яд ме е че този тарикат който ми свали клипа е никой! И не притежава нищо, и от всичкото на горе вместо да си пише името в искът той написа името на канала ми, и съответно е-майл адрес! YouTube са в грешка.

Ако обжалвам какво да напиша?
 
Обясняваш кой ти е дал правата, само че нз как човек , който няма права върху нещо ги изисква в YouTube .... може би питай този който ти е дал правата , знае ли за другия човек , който ти прави проблема в YouTUbe и след това обясни всички в обжалването си в YouTube. След като пуснеш обжалването другата страна има 30 дни да одобри или отхвърли искането ти. През това време докато се изясни казуса , клипа ще е видим , но няма да може да го монетизираш.
 
Обясняваш кой ти е дал правата, само че нз как човек , който няма права върху нещо ги изисква в YouTube .... може би питай този който ти е дал правата , знае ли за другия човек , който ти прави проблема в YouTUbe и след това обясни всички в обжалването си в YouTube. След като пуснеш обжалването другата страна има 30 дни да одобри или отхвърли искането ти. През това време докато се изясни казуса , клипа ще е видим , но няма да може да го монетизираш.
Ако за тези 30 дни той не направи нищо какво следва?
 
Ако е така, добре ще е. Защото най-вероятно той няма да направи нищо.
 
Първо поискай в мейл разрешение от авторите на текста и музиката. Ако е изпято и от изпълнителят. След рова можеш да обжалваш решението. Иначе “ама той ми каза че може” няма как да мине.
Друг момент е, че мейла не се счита за официална кореспонденция. За това се прави в писмен вид.
 
Здравейте, тази сутрин бях много гадно изненадан! В мейла ми дойде съобщение че видеоклипа ми е свален, поради Нарушаване на Авторски права. НО! Въпросния клип е песен която не е моя... НО! Преди да я кача попитах собственика на авторските права дали позволява. Той ми позволи да кача клипа. Та сега този който ми свали клипа нито притежава каквито и да е права над него нито нищо, смисъл не е този който ми позволи да кача клипа. Моля кажете ми какво да правя.

Имал съм подобна ситуация.

Ако ви е дадено съгласие за видео/аудио и все пак клипът ви бъде свален, явно има някакъв Record Label / Video Prod. Company, който има права над контента, за който уж ви е "дадено разрешение". Нищо не можете да направите в такъв случай и ще сте късметлия/ка ако не ви драснат 1 страйк.

Има пък случаи в които сваляте дадено аудио, което е в публик домейна, но някой нагъл си го е клеймнал. В такъв случай обжалвате и прилагате доказателства (писменото ви разрешение, което имате). Махат клейма и освобождават видеото ви до седмица.
 

Горе