Агрегатор за новини

Mupo

New Member
Здравейте. Искам да добавя в мой сайт раздел с новини, събрани от различни новинарски сайтове и информационни агенции. Не знам доколко е законно или как да го направя така, че да бъде? Това е нещо ново за мен. Четох тук във форума един раздел с автомобилни новини, но след пак ми е доста неясно. Ако някой може да напише коментар ще съм страшно благодарен.
 
От: Агрегатор за новини

Здравейте. Искам да добавя в мой сайт раздел с новини, събрани от различни новинарски сайтове и информационни агенции. Не знам доколко е законно или как да го направя така, че да бъде? Това е нещо ново за мен. Четох тук във форума един раздел с автомобилни новини, но след пак ми е доста неясно. Ако някой може да напише коментар ще съм страшно благодарен.

Здравей, ако мислиш да копираш от хората това което пишат, без никакво уникално съдържание, ще си имаш проблеми. Хората ще разберат, че копираш от тях, ще те репортват на търсачките и ще получиш някой панда или пингвинче от гугъл. По-добре от уникалното съдържание няма. Ти си реши какво да правиш, но чрез копиране няма да е дълго :)
 
От: Агрегатор за новини

Здравей, ако мислиш да копираш от хората това което пишат, без никакво уникално съдържание, ще си имаш проблеми. Хората ще разберат, че копираш от тях, ще те репортват на търсачките и ще получиш някой панда или пингвинче от гугъл. По-добре от уникалното съдържание няма. Ти си реши какво да правиш, но чрез копиране няма да е дълго :)

Всички новинарси сайтове имат RSS емисия от която можеш да вземеш новините.
Някои сайтове добавят снимки и цялата новина, други само откъс от нея и тн.
Проблем никакъв няма да имаш да ползваш тази емисия. Но за всеки случай може за всеки сайт да прочетеш условията за ползване или да се свържеш с тях.
 
Последно редактирано от модератор:
От: Агрегатор за новини

Пак изпростя.
Всички новинарси сайтове имат RSS емисия от която можеш да вземеш новините.
Някои сайтове добавят снимки и цялата новина, други само откъс от нея и тн.
Проблем никакъв няма да имаш да ползваш тази емисия. Но за всеки случай може за всеки сайт да прочетеш условията за ползване или да се свържеш с тях.

Искаш да ми кажеш, че да копираш само новини или каквото и да е (някакъв текст) от други сайтове, няма да си има проблеми?
 
От: От: Агрегатор за новини

Искаш да ми кажеш, че да копираш само новини или каквото и да е (някакъв текст) от други сайтове, няма да си има проблеми?

Чети какво съм написал!!!

http://rep.bg/ За този сайт какво ще кажеш?
 
Последно редактирано от модератор:
От: От: От: Агрегатор за новини

Чети какво съм написал!!!

http://rep.bg/ За този сайт какво ще кажеш?

Пробвай да ми копираш всичко което пиша и ти давам гаранция, че ще получиш пингвин или панда ;) Друг е въпроса ако тези новинарски сайтове, от които копираш не им пука ;)
 
От: Агрегатор за новини

@v1ppers0nn имаш ли rss на сайта си? Ако да то значи си ми разрешил да копирам това, което е в него.

@Mupo проблема ще ти е доблирането.
 
От: От: От: Агрегатор за новини

Пробвай да ми копираш всичко което пиша и ти давам гаранция, че ще получиш пингвин или панда ;) Друг е въпроса ако тези новинарски сайтове, от които копираш не им пука ;)

И ти си тръгнал книга за SEO да пишеш...
 
От: Агрегатор за новини

Благодаря ви много за отговорите! Помогнахте ми много!
 
От: Агрегатор за новини

Естествено, че може (като естествено се слага линк към източника или каноникал, каквото каже собственика на съдържанието). Вие за агрегатори на съдържание не сте ли чували? Flipboard кво е (примерно)? Пингвин или панда....то едното няма нищо общо с другото. Пингвина е пеналти за линкове и е за определена страница. Панда е за целия сайт и е за дублирано или кратко съдържание.

Ти лично ако не искаш да ти копира съдържание, можеш да му пишеш да го свали и да не взима повече от сайта ти, но ти губиш от тва. (ако някой ти е репостнал съдържанието с линк към теб и каноникал, е сигнал за търсачката, че това съдържание е качествено.)
 

Горе