Адиос Германия пътувам за България

leonssss

Well-Known Member
За бъдещите емигранти съвети

1. Задължително да знаете немски език, ако решите да ходите да работите в дойчланд.(знаят английски немците, но не им се говори) иначе ще работиш на турци поляци и т.н

2. Практикуваща професия в която си добър - готвач, бръснар, фризьор, монтьор и т.н .Да имаш познания в занаята и хубаво би било евросертификат .иначе ще миеш тоалетни, чистиш домове и бачкатор в строителството със заплата която шефа ти даде опс забравих има опция да гледаш животни във ферми.Иначе шофьори за Куриери и тн се търсят

3. Приятел или приятели , но истински при които да останеш на първо време докато си намериш квартира.Трябва да ти направи регистрация при нвго ако може.Един апартамент е към 500 евро бе ток и отопление.Говоря ако си съа семейството а не набутани нелегално 100 човека.

4 Ако си семеен задължителноправи 6 още деца немската държава дава детски 198евро на дете та нали това са бъдещите бачкатори на Германия за да плащат данъци ,които отиват за пенсии на дъртите.всъшност старите тук живеят много години в спокойствие и сигурност.Ето това е Германия а между другото социалните ги спряха отдавна минимум 5 години работа,за да се възползВаш от тях , но ако си семеен е друга бира.Ергените плащат повече данъци, всеки плаща за ефирна тв която не гледаш само данъци и само халлооо от комшиите.Писна ми да се усмихвам и казвам Халло навсякъде.Немците са затворени една бира не може с комшиите да пие.Но бабата на 82 години кара последен модвл мерджан, защото има балами от иЗток дето ходят да им работят , защото в България с теИ заплати н3 се издържа.Ако сакаш да имигрираш вариант е да вземеш дебела рааведена немкиня с едно дете от сънито
Е тва е и забраяяш България.Много от старите емигранти дошли от изтока ако не работят държавата им плаща квартирата и им дава пари за ядене.Но ъова е за теИ дето са отдавна тука и има няколко поколения сбиршайн непукиЪм и не арбайтят.Но ако работиш и получаваш хубави пари тук забравяш за България
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: ADO
Покрай немския май ти се губи българският. На места не можах да разбера какво се мъчиш да кажеш. :D
Иначе съветите може би са полезни.
 
Какво съвпадение - и аз се връщам този месец :) Мюнхен има своя чар , но по-хубаво от Люлин няма :D Тъй като софиянци са по нервни от германците , пък и из бг има бездомни кучета - си взех последно от немския амазон лютив спрей за 6 евро :)
 
Какво съвпадение - и аз се връщам този месец :) Мюнхен има своя чар , но по-хубаво от Люлин няма :D Тъй като софиянци са по нервни от германците , пък и из бг има бездомни кучета - си взех последно от немския амазон лютив спрей за 6 евро :)
Странно но тук не видях бездомни улични кучета зараЗлика в бг дето кучето е царят на улиците
 
Странно но тук не видях бездомни улични кучета зараЗлика в бг дето кучето е царят на улиците
не си видял защото просто няма. София е от малкото европейски столици с този проблем. Та затова всеки трябва да си носи средства за защита. Има и едни приятни джобни аларми , дето като го натиснеш издава хипер силен звук , който може да отблъсне псета и хора. Аз заложих на по болезнения вариант - лютивия спрей.
 
не си видял защото просто няма. София е от малкото европейски столици с този проблем. Та затова всеки трябва да си носи средства за защита. Има и едни приятни джобни аларми , дето като го натиснеш издава хипер силен звук , който може да отблъсне псета и хора. Аз заложих на по болезнения вариант - лютивия спрей.
И докат го пръскаш това куче зер па нема да те изеде? Няма да те ебе, си мисля, че да го пръскаш със спрей, има си кучегони.
 
И ся, кво - че лупате нещо, дето по етикет е кренвирш, наместо вурст? И Ариана, дето и производителят ѝ не е сигурен що има вътре...
 
И ся, кво - че лупате нещо, дето по етикет е кренвирш, наместо вурст? И Ариана, дето и производителят ѝ не е сигурен що има вътре...
В хит продават неща от немския магазин rewe. Освен това има разни био магазинчета като farmhopping . Има начин да се яде здравословно и качествено - естествено парите са други и не всеки може да си го позволи,
 
И докат го пръскаш това куче зер па нема да те изеде? Няма да те ебе, си мисля, че да го пръскаш със спрей, има си кучегони.
Спрея не е само за кучета , но и за хора. Ако пръснеш на кучето в муцуната , освен да избяга и да вие от болка , друго няма какво да направи.
 
И ся, кво - че лупате нещо, дето по етикет е кренвирш, наместо вурст? И Арnиана, дето и производителят ѝ не е сигурен що има вътре...
ще се наям с кебабчета, качамак и розови домати , че в цялата област баден вюртен ми миришеше на оборска тор сега немците серат поляните ама мирише на пари и труд
 
Е па закъснял си. Aз се върнах от Франкфурт преди 10 г, живях 6 м. и беше тъпня яко. По-убаво от люлин нема освен Тайланд :D
 
Не знам как не ти е харесал Франкфурт честно казано :eek:
Eвропа не е моето, аз за това от години не пътувам на запад. Aзия ми е фаворита - е те там ври и кипи живот, бомба за сетивата, а в Германия, понеже съм бил и в по-малки градчета на север е пълно мъртвило, убито цветово, скучно и някакво провинциално спокойно :D
 
Факт е, че последните години, ако се абстрахираме от номиналната стойност на заплатата преди данъци - стандарта на живот в нашата държава се доближава все повече и повече до този в чужбина.
//Естествено тук не говоря за стандарта на чистачки, берачи на ягоди или high level executives, а за средната класа, що я има останала в Европа.
 
Du hast recht! So is das in Deutchland! :)
 

Горе