Адсенсе много посещения - малка кликаемост и пари?

proweb

Active Member
Здравейте колеги,

от вчера имам сайт, който направи 30 000 посещения, рекламите са 3 големи квадрата банери в самия пост - за тези посещения имам точно 10 евро.. което е супер малко?
На какво може да се дължи това? Акаунта е на година, не е използван никога дали трябва да се разработи, за да се опресни всичко?
Някой друг да е имал подобен проблем при започване на работа с адсенсе? :)
 
От: Адсенсе много посещения - малка кликаемост и пари?

По принцип от доста неща зависят приходите - тематика, език, разположение на рекламите, дори факта, че е лято...Какво значи "от вчера имам сайт"? Имай предвид, че от един ден не можеш да правиш заключения.

Сайтът има нужда от опресняване, а не акаунта. Как така го върза на обратно? :)
 
Чисто нов сайт.. с 30,000 посещения и веднага слагане на ад сенс.. Никога не води до добри резултати да знаеш. :)

Слагай постепенно рекламите.. първо 1 каре.. след 3-4-5 дни второ каре.. след 7 дни трето каре и т.н.
Особенно, ако ти е нов акаунта.. внимавай ;)

П.С. Ако сайта ти е за снимки някви за фейсбук.. абсолютно нормално.. там парички няма ;)
 
От: Адсенсе много посещения - малка кликаемост и пари?

Инфото което си дал е много объркано и крайно не достатъчно

Първо има много голямо значение на какъв език е сайта

Второ има много голямо значение от колко клика са получени тези 10 евро

тоест Ако 10 евро си получил от 10 клика това означава че имаш добра цена на клик и лоша кликаемост на рекламите което може да означава че явно не върти релевантни реклами според тематиката на сайта и че имаш Лошо разположени банери и тн.

Ако обаче тия 10 евро са от 1000 клика това означава че имаш добра кликаемост обаче ти е калпава публиката и сайта ти е на БГ и просто ти е много ниска цената за клик - В този случай не може да направиш нищо особено освен да потърсиш алтернативен метод за печелене на пари - афф, реклама и тн.
 
От: Адсенсе много посещения - малка кликаемост и пари?

Как се слага Adsense Google custom search към блог имало го е преди, но сега са го махнали някой знае ли нещо по въпроса ?
 
От: Адсенсе много посещения - малка кликаемост и пари?

Да не забравяме, че в момента няма и много БГ рекламни кампании в Adwords (все пак е август), което автоматично значи, ниско ЦТР и ниска цена на клик (с малки изключения).
 
От: От: Адсенсе много посещения - малка кликаемост и пари?

Как се слага Adsense Google custom search към блог имало го е преди, но сега са го махнали някой знае ли нещо по въпроса ?

Не знаех, че са го махнали, при мен си работи.

Да не би нещо със сайта ти да не е наред в момента?
 
От: От: Адсенсе много посещения - малка кликаемост и пари?

Как се слага Adsense Google custom search към блог имало го е преди, но сега са го махнали някой знае ли нещо по въпроса ?

Има си го и си работи. Как така реши, че са го махнали? Сигурно не си го намерил. Виж в менюто* My ads - Search (под Content) - Custom search engines.

*Менюто в акаунта на адсенсе, нали...;)
 
От: Адсенсе много посещения - малка кликаемост и пари?

Работи си търсачката, ама файда от нея за кликане едва ли може да се очаква. Най-хубавото й е, че може да се търси и на латиница без да имате никакви подобни фрази като тагове, описание или въобще текст в поста - ползва преимуществото въобще на глобалната търсачка, но за конкретен сайт. Спестява едно 2-3 плъгина, който общо вършат нещо подобно, но не същото..

Аз обаче се чудя друго и ако някой изкаже мнение как вижда нещата от своя компютър.. Когато отворя началната страница на gotvarstvo.net - рекламите ги няма, а когато съм на каквато и да е друга страница - се появяват.. Нещо съм оплескал някой скрипт и не могат да работят заедно ли, не мога да разбера, т.е. сигурно нещо в index.php ми прави конфликт, но не мога да разбера кое е. Може проблемът да е и само в моя телевизор.. В хрома ги няма, без да съм логнат с гугъл акаунта.. В мозилата също ги няма на началната, там съм се логнал. Казвам го, защото може би когато човек е логнат, Гугъл да скрива собствените му реклами, но в случая и при двата варианта ми липсват на началната страница, а на вътрешни страници се появяват.
 
От: Адсенсе много посещения - малка кликаемост и пари?

Много странно. Някакви фреймове ли ползваш? Кода на главната страница е точно един ред.
 
От: Адсенсе много посещения - малка кликаемост и пари?

Вчера имах сумарно 100к посещения за общо 60 евро (117305 - 62,53). Кво да направим сега с твоя колега, да си плачем взаимно на рамото ли?

Толкова от Гугъл. Щом твоят колега е решил да печели от това, то дори си е нормален показател за контекстна реклама от българоезичен сайт. Ако не вярва - да пробва в etarget.
 
От: Адсенсе много посещения - малка кликаемост и пари?

Вчера имах сумарно 100к посещения за общо 60 евро (117305 - 62,53). Кво да направим сега с твоя колега, да си плачем взаимно на рамото ли?

Толкова от Гугъл. Щом твоят колега е решил да печели от това, то дори си е нормален показател за контекстна реклама от българоезичен сайт. Ако не вярва - да пробва в etarget.


Сложил съм им рекламите от немай къде. Най антиклик рекламите в историята на интернет имат.

Ето да се порадвате на мизерия:)

Изображения Кликове CTR eCPM Комисионна
109 082 432 0.396% 0.22 лв. 24.47 лв.
 
От: Адсенсе много посещения - малка кликаемост и пари?

Аз съм по-зле с etarget от теб. Вярно, че съм ги турил на прокси-страници, но все пак са с roller.

Код:
stranabg.com	strana-roller	443 171 	243 	0.055% 	0.03 лв. 	14.31 лв

не се оплаквам. Не мога да намеря каква друга реклама да сложа на такъв тип страници. Когато няма риба и ракът е риба.
 
Последно редактирано:

Горе