Адсенс - филтър на страници с думи нарушаващи правилата, или греша?

uni-web

Well-Known Member
Абе забелязвам днес на една страничка в директорията ни, направо се блокват рекламите от адсенса, а на другите си се показват. Зачудих се какво става, та се загледах в статията и гледам в нея има думичката "с.кс", та се зачудих дали не са пуснали някакъв филтър който директно да им спира рекламите по страници които им нарушават правилата и да се спре терора към издателите.

Някой от вас има ли подобни наблюдения и знае ли нещо по въпроса?
 
От: Адсенс - филтър на страници с думи нарушаващи правилата, или греша?

И при мен се случи веднъж (май беше края на миналия месец) с една статия на любовна тема и въобще реклама не иска да се появи там. Много се зачудих в коя точно дума е проблема тъй като няма кой знае какви думи. И си мислех, че е само при мен, но явно не е.
 
От: Адсенс - филтър на страници с думи нарушаващи правилата, или греша?

И при мен се случи веднъж (май беше края на миналия месец) с една статия на любовна тема и въобще реклама не иска да се появи там. Много се зачудих в коя точно дума е проблема тъй като няма кой знае какви думи. И си мислех, че е само при мен, но явно не е.

Явно е ново, защото аз до сега не го бях забелязал, но ако съм прав ще е супер и така и трябваше да е не да наказват сайтове и акаунти зареди една или две страници. Дано да съм прав де, ще чакаме и още мнения. :)
 
От: Адсенс - филтър на страници с думи нарушаващи правилата, или греша?

Да, така е по-добре. Сега разрових повече да си спомня. Моята статия беше публикувана преди 14 февруари, но темата беше за валентинките и като гледам единствената дума под въпрос е еротика. И съответно няма нито една реклама на тази страница, дори тези, които си излизат по дефолт. На останалите страници всичко си излиза. Обаче в един сайт на английски в подобни статии излизат всички реклами, имам една статия за телефонен секс и там излизат (вече се чудя дали да не ги махна от тази страница). Чудна работа.
 
От: Адсенс - филтър на страници с думи нарушаващи правилата, или греша?

Да, така е по-добре. Сега разрових повече да си спомня. Моята статия беше публикувана преди 14 февруари, но темата беше за валентинките и като гледам единствената дума под въпрос е еротика. И съответно няма нито една реклама на тази страница, дори тези, които си излизат по дефолт. На останалите страници всичко си излиза. Обаче в един сайт на английски в подобни статии излизат всички реклами, имам една статия за телефонен секс и там излизат (вече се чудя дали да не ги махна от тази страница). Чудна работа.
You must spread some Reputation around before giving it to pisara again.

Явно ще се окажа прав, за което много се радвам. Крайно време е да се бяха замислили и за това и да го направят, не само да ни режат и наказват за глупости. :)
Дано повече никога не се чува, спряха ми адсенс акаунта зареди статия или страница или тем подобни от някой сайт. :)
 
От: Адсенс - филтър на страници с думи нарушаващи правилата, или греша?

You must spread some Reputation around before giving it to pisara again.

Явно ще се окажа прав, за което много се радвам. Крайно време е да се бяха замислили и за това и да го направят, не само да ни режат и наказват за глупости. :)
Дано повече никога не се чува, спряха ми адсенс акаунта зареди статия или страница или тем подобни от някой сайт. :)

И аз тествах сега, точно така е. Въпреки, че за моя сайт е безумно ама карай :).
 
От: Адсенс - филтър на страници с думи нарушаващи правилата, или греша?

И аз тествах сега, точно така е. Въпреки, че за моя сайт е безумно ама карай :).

Да, то и аз имам 10 статии на кръст само на такава тема, ама карай. Сега ще ги променям вместо секс ще слагам любов.. и така :twisted:.
 
От: Адсенс - филтър на страници с думи нарушаващи правилата, или греша?

И аз тествах сега, точно така е. Въпреки, че за моя сайт е безумно ама карай :).

Значи явно е така вече. :) Това е хубаво щото иначе зареди една страница да ти изхвърчи цял акаунт си е кофти работка :)
 
От: Адсенс - филтър на страници с думи нарушаващи правилата, или греша?

Да направим един списък със "забранените" думи.

Нещо ми се върти из главата да си направя скрипт който да слага алтернативни реклами. :)
 
От: Адсенс - филтър на страници с думи нарушаващи правилата, или греша?

Да направим един списък със "забранените" думи.

Нещо ми се върти из главата да си направя скрипт който да слага алтернативни реклами. :)

Аз по принцип си филтрирам, ама в големите сайтове просто няма как да филтрирам всичко, знам ли кой какво ще напише за това филтрирам по категории, ама е хубаво, че и те са сложили филтър за да няма наказания.
Иначе особенно кофти е за сайтовете за обяви или социалките, щото от де да знае админа по всяко едно време кой какво качва не може да се следи всичко просто особенно, ако дневно се качват примерно по 20-30-100 обяви или публикации. :)
 
От: Адсенс - филтър на страници с думи нарушаващи правилата, или греша?

направих тестове с новинарски сайтове и в страниците за с*с си излиза адсенса безгрижно в 80% от случаите. Все пак някъде има филтър.
 
От: Адсенс - филтър на страници с думи нарушаващи правилата, или греша?

ето ви една конкретна подсказка:
в страници с думата "се*с пози" адсенс никога няма!

сама по себе си думата "с*кс" не включва филтъра
 
От: Адсенс - филтър на страници с думи нарушаващи правилата, или греша?

ето ви една конкретна подсказка:
в страници с думата "се*с пози" адсенс никога няма!

сама по себе си думата "с*кс" не включва филтъра

При мен се включва и без пози :)
 
От: Адсенс - филтър на страници с думи нарушаващи правилата, или греша?

Явно го тестват още щом на места излиза, а на други не.
 
От: Адсенс - филтър на страници с думи нарушаващи правилата, или греша?

Явно го тестват още щом на места излиза, а на други не.

Мдамм и аз така мисля и, сле като е готов предполагам ще си излезнат с официално изявление. :)
 
От: Адсенс - филтър на страници с думи нарушаващи правилата, или греша?

Явно е ново, защото аз до сега не го бях забелязал, но ако съм прав ще е супер и така и трябваше да е не да наказват сайтове и акаунти зареди една или две страници. Дано да съм прав де, ще чакаме и още мнения. :)
Изобщо не е ново.Това ми се е случвало преди около две години.Махнах "лошите" думи и рекламите започнаха да се показват.
Просто си имат филтър за тези думи. Иначе си банват, стой та гледай.:(
 
От: Адсенс - филтър на страници с думи нарушаващи правилата, или греша?

И аз още преди 1-2 години го забелязах този филтър. Явно не е нещо кой знае колко ново. Само дето не беше на "полова" тематика, а в статията ставаше въпрос за някакви черепи, трупове и т н. - така и не се появи реклама на тази страница, а тя статията си беше съвсем невинна - за някакви археологически разкопки.
 

Горе