Адуърдс Едитор - скрива се част от екрана

ops5

Active Member
Здравейте, моля за помощ.

Едитора скрива долната част от екрана и фактически част от нещата не се виждат. Това бъг ли е или нещо от версията? Да няма някакъв скрол е странно според мен. Така е било винаги, но вече ми пречи сериозно.

Ако някой се е сблъсквал и има решение, ще съм много благодарен.
 
От: Адуърдс Едитор - скрива се част от екрана

Имаш предвид, че в горната половина виждаш кампания и тн, а надолу настройките не? Ако е това, конкретно за настройките - там са на падащи табове или даже не знам как се казва, но ако говориш за кл. думи или просто списъка с рекламните групи при мен е на скрол в дясно...
 
От: Адуърдс Едитор - скрива се част от екрана

При мен кампаниите са най - вляво. Стигнал съм края на екрана. Сега, като сложа нова кампания или пък отворя някоя да паднат и групите й и най-долните стоят скрити. Не се виждат и това е. Същото е и с настройките, които са в дясната част от екрана. Най-долу има настройки, които не ги виждам. И трябва да ги правя в Адуърдса.

Сега се замислям дали това може да е от Уиндоуса?!? Ако не оправя този проблем, ще трябва да правя нов профил за нови кампании. Ттцтц.

@lqllqlq ти колко кампании имаш - стигат ли края на екрана и как ги виждаш най-долните?
 
От: Адуърдс Едитор - скрива се част от екрана

Демек неще да скролва така ли ? Да не е от браузъра. Пробвай с друг браузър. Или пробвай на друг компютър. По метода на изключването ще стане най-бързо да се разбере дали е от софтуера или от самия профил в Адвордс.
 
От: Адуърдс Едитор - скрива се част от екрана

Е то Едитора е десктоп програма. Не се влиза през браузър.

Иначе, когато се увеличат редовете (с още кампании или отварянето им и показването на множество групи) се показва и скрол. Но не показва най-долните редове. Стоят си скрити.
 
От: Адуърдс Едитор - скрива се част от екрана

А.. аз мислех, че говориш за профила в Г. Адуордс. (от там се влиза през браузър). Ако влизаш от там няма ли да стане. Не се съхраняват и на двете места (онлайн в Г. Адуордс и в едитора) .Иначе ако преинсталираш едитора ?
 
От: Адуърдс Едитор - скрива се част от екрана

Тц, проблема май е в резолюцията. Зачетох се повече в упътванията на Гошо. Хората си пишат да се използва с висока резолюция. А лаптопа ми макса му е 1366х768.

Ще инстална Едитора на друго място с по-хубав екран и ще видя резултата. Може да сменям лаптопа.

Иначе използването на Едитора си има своите предимства пред браузъра.
 
От: Адуърдс Едитор - скрива се част от екрана

и аз мислих че може да е от резолюцията.

Ако инсталираш програмата на друг комп. и влезеш от там (ако се влиза с юсърнейм и парола) няма ли да стане да провериш само ?
 
От: Адуърдс Едитор - скрива се част от екрана

Да, така ще направя. Ще я инсталирам в офиса на стац комп и ще видя на голям монитор с голяма резолюция как е. Ще мога след седмица обаче и ще кажа как е. Да знаят и други, ако се сблъскат с този проблем.

За първи път през живота ми имам проблем с резолюцията и никога не съм се заглеждал в този параметър...

Благодаря за сега за съдействието на колегите.
 
От: Адуърдс Едитор - скрива се част от екрана

Виж резолюцията, но при мен профилите са много, кампаниите по 1 и за това не мога да ти кажа за лявата част, но в 2/3ти в дясно, в които са настройки, и тн имам вътрешен скрол, т.е не най-най- в ляво, а в прозорчето, в което дава кампания/бюджет, активна/неактивна. Останалите секции от настройките са ми като падащи и трябва с вътрешния скрол на слизам или да се качвам.
 
От: Адуърдс Едитор - скрива се част от екрана

На профил имаш само 1 кампания? Хм, странно ми е как успяваш. Или има някаква друга причина може би. Или е само един продукт на сайт?
 
От: Адуърдс Едитор - скрива се част от екрана

@ops5 преди да си купиш 24 инчов монитор, опитай следното:
1. Пусни софтеура, да не е максимизиран на целия екран - знаеш прави се със средното бутонче, ако е максимизиран прозореца го натисни още веднъж, за да влезе в режим на прозорец, който може да се мести с мишката.
2. Като стигнеш до този екран на софтуера, където не виждаш долния край на прозореца и не можеш да видиш бутоните, за да продължиш натисни и задръж клавиш [Alt]
3. След това с мишката хвани прозореца на софтуера, но не в горнната лента, а някъде в долния край на празно място (не върху бутон или линк).
4. Премести прозореца нагоре по екрана, така че горния му край да се скрие поне до половината (да излезе извън видимата част на екрана).
5. Пусни клавиша [Alt] и мишката и отново с мишката хвани долния ръб на прозореца и го разтегли надолу почти до долния край на монитора.
Сега вече трябва да виждаш дъното на прозореца. Ако не стане от първия път разшири още веднъж прозореца по същия начин.
 
От: Адуърдс Едитор - скрива се част от екрана

@ops5 преди да си купиш 24 инчов монитор, опитай следното:
1. Пусни софтеура, да не е максимизиран на целия екран - знаеш прави се със средното бутонче, ако е максимизиран прозореца го натисни още веднъж, за да влезе в режим на прозорец, който може да се мести с мишката.
2. Като стигнеш до този екран на софтуера, където не виждаш долния край на прозореца и не можеш да видиш бутоните, за да продължиш натисни и задръж клавиш [Alt]
3. След това с мишката хвани прозореца на софтуера, но не в горнната лента, а някъде в долния край на празно място (не върху бутон или линк).
4. Премести прозореца нагоре по екрана, така че горния му край да се скрие поне до половината (да излезе извън видимата част на екрана).
5. Пусни клавиша [Alt] и мишката и отново с мишката хвани долния ръб на прозореца и го разтегли надолу почти до долния край на монитора.
Сега вече трябва да виждаш дъното на прозореца. Ако не стане от първия път разшири още веднъж прозореца по същия начин.

Ще опитам утре, благодаря.

Иначе мислих за 17 инчов лаптоп с 1600x900 :).
 
От: Адуърдс Едитор - скрива се част от екрана

На профил имаш само 1 кампания? Хм, странно ми е как успяваш. Или има някаква друга причина може би. Или е само един продукт на сайт?

3 магазина - 1 ниша. Практически невъзможно да рекламираш два сходни магазина от две кампании в 1 акаунт - винаги вади само едната реклама с приоритет поради сходност на типа продукт. Алтернативата - 2 акаунта с по 1 кампания. Лошата страна - сам си прави конкуренция при бидовете на клик, ама няма пълно щастие. Има и други причини, но са по-малко важни.
 
От: Адуърдс Едитор - скрива се част от екрана

Ясно или поне мисля, че ми е ясно.

Не се бях замислял как реагира адуърдса за сходни сайтове със сходни продукти - коя реклама показва.
 
От: Адуърдс Едитор - скрива се част от екрана

Ясно или поне мисля, че ми е ясно.

Не се бях замислял как реагира адуърдса за сходни сайтове със сходни продукти - коя реклама показва.

Специално по тази тема съм говорил с поддръжката им и е потвърдено - ако продаваш обувки и имаш два магазина и ги сложиш в един акаунт, то едната кампания практически е обречена, защото ще вади по търсене само 1 реклама от акаунта и ще надделява тази, чийто думи са с по-висок рейтинг. Макар, че за последното също не е много сигурно, тъй като е очаквано подобна ситуация да предизвиква аномалии в алгоритъма.
 
От: Адуърдс Едитор - скрива се част от екрана

Хм, това е куцо. Може магазините да са с различни обувки, съвсем различни класове за различни пазари. Ама щом така са го направили. Решението тогава наистина е да администрираш различни профили.

@lqllqlq Някой друг път бих те поразпитал (ако не е тайна, разбира се) дали са различни магазини за едни и същи продукти и какви са резултатите. Или са за една категория продукти, но за различен тип клиенти и ги таргетираш с различни магазини (което е правилното според мен) и тогава какъв е резултата.
 
От: Адуърдс Едитор - скрива се част от екрана

@ops5 преди да си купиш 24 инчов монитор, опитай следното:
1. Пусни софтеура, да не е максимизиран на целия екран - знаеш прави се със средното бутонче, ако е максимизиран прозореца го натисни още веднъж, за да влезе в режим на прозорец, който може да се мести с мишката.
2. Като стигнеш до този екран на софтуера, където не виждаш долния край на прозореца и не можеш да видиш бутоните, за да продължиш натисни и задръж клавиш [Alt]
3. След това с мишката хвани прозореца на софтуера, но не в горнната лента, а някъде в долния край на празно място (не върху бутон или линк).
4. Премести прозореца нагоре по екрана, така че горния му край да се скрие поне до половината (да излезе извън видимата част на екрана).
5. Пусни клавиша [Alt] и мишката и отново с мишката хвани долния ръб на прозореца и го разтегли надолу почти до долния край на монитора.
Сега вече трябва да виждаш дъното на прозореца. Ако не стане от първия път разшири още веднъж прозореца по същия начин.

Въобще не мога да преместя прозореца, ако не съм го хванал горе с мишката. Благодаря все пак.
 
От: Адуърдс Едитор - скрива се част от екрана

Просто съм супер възмутен от мизериите на тази иначе голяма компания! Имам адуордс акаунт с новият интерфейс, които нито е удобен, нито съм искал, а още по-малко някой би ме питал дали искам, НО!
Само защото такъв ми бил късмета сега не мога да експортна кампанията с едитора. Съпорта не знае какво да каже, защото 2ма от 3ма, с които говорих последната седмица дори не бяха виждали новият дизайн...А на всичкото отгоре днес едитора имаше поредният си ъпдейт!
И сега единият магазин е без реклами, новият акаунт седи празен, старият е спрян. Да, мога да го пусна, но защо да плащам, като в другият имам бонус?!?!? Ама мизерия след мизерия!
Не знам как, но устоях на офертата да съм си експортвал по рекламни групи кл. думи и да ги вкарвам в новият акаунт, а "то текста ще си го напиша пак на рекламата"...
Каква е тая крива нива дето все попадам на нея и аз не мога да разбера?!
 
От: Адуърдс Едитор - скрива се част от екрана

Не съм виждал новия дизайн. Гледам да внимавам с нови интерфейси, че понякога откачам.

Ще видя някъде за скрийншотове.

Гугъл са готини и иновативни. Но и те са хора и при нововъведенията понякога им трябва малко време.
 

Горе