Ай стига бе - adsense гавра

nIksdevIL

Well-Known Member
Много откачена работа, днес съм метнал 5,500 човека в един сайт, а
приходите ми от adsense са 70 цента :evil::evil::evil::confused:
 
От: Ай стига бе.

Днес и аз имам проблем с Адсенс - принципно ЦТР ми е 1 - 1.2% , а днес - 0.4% .......
 
От: Ай стига бе - adsense гавра

Значи ако метнеш 55 000 тряя да имаш колко.... 7 долара
550 000 70 долара :D :D
 
От: Ай стига бе - adsense гавра

Наистина е мизерно, но не виждам какво може да се направи по въпроса.
 
От: Ай стига бе - adsense гавра

ADsens не е решение за доход ето как са приходите ми през годините от него на месец и посещенията:

2009
Сайт в хит.бг с 2000 уникални на ден - 140-150$ на месец
2010г.
Вече с няколко сайта с уникани до 5000 на ден - 160$ на месец
2011
Вече с няколко стабилни сайта от тях по отново по 160$ въпреки, че посетителите на ден достигаха до 10 000.
От един сайт с 200 посещения искарвах по 200$ но метода беше нелегален около 10 месеца издържах след това ми блокираха сайта :)
2012 година.
Дневно над 12к уникални таргетирана група - адсенс 200 евро на месец.... в момента адсенс не ми е приоритет и запълвам празни места!

За мен извода е, че дори и да не е таргетиран сайта и да е файда от адсенс няма (по-добре от нищо де).
 
От: Ай стига бе - adsense гавра

Незнам колко правилно се е изразил автора на темата но ако е бил буквален и е метнал едни хора на сайта които въобще не са искали да ходят там и щом са влезли на момента са излезли не виждам защо се учудва.
Виж ако каже че толкова са влезли от Г. вече ще е странно.
 
От: Ай стига бе - adsense гавра

Зависи сайтовете какви са, дали на БГ или на друг език. Както виждате в България положението е много зле в момента, а нали рекламите идват точно от хора от тук. Всеки гледа да използва безплатни ваучери и да може да мине възможно най-тънко.

Искам да кажа че едва ли проблема е в adsense, а по-скоро е в самите рекламодатели. Аз също имам рекламна мрежа и ми се оплакват че били ниски цените за клик и т.н. Ами нали цената се определя от самия рекламодател - всеки слага минимума и изключително рядко се случва някой да даде повече, въпреки че който плати повече ще му излизат повече рекламите от на другите. Забелязвам че това не ги интересува особено и предпочитат да сложат минимума и колкото се показват - толкова. На мен ми е все едно, защото печалбата ми е една и съща, без значение кой какви цени за клик ще обяви, но просто казвам че се забелязва това нещо и то не е много добре.

Нямат пари в момента нито фирмите, нито физическите лица. Всеки се е свил и едва покрива разходите си, какво остава да заделя пари за реклама.
 
От: От: Ай стига бе - adsense гавра

Нека да споделя и аз,

преди 6-8 месеца ...5 сайта с 8000 импреси на ден - 170-210 евро на месец
сега същите сайтове с 6000 импреси на ден - 40-50 евро на месец.

Сега търся усилено някоя читава Афф програма за да махна Адесенса.
 
Последно редактирано:
От: Ай стига бе - adsense гавра

Много откачена работа, днес съм метнал 5,500 човека в един сайт, а
приходите ми от adsense са 70 цента :evil::evil::evil::confused:

моооомент,
как така си ги метнал?
кажи принципа на мятането на хора в сайта, за да може да ти се каже реално дали причината не е точно начина на мятане.
 
От: Ай стига бе - adsense гавра

Таргетиран ли ти е трафика, откъде идва. То всеки може да си докара трафик, важното е какво му е качеството
 
От: Ай стига бе - adsense гавра

Таргетиран ми е трафика, импресиите ми бяха 20 000.

Добре добре,днес нещата стоят доста по-добре от вчера :)
 
Последно редактирано:

Горе