Ако не е ком ще е нет

onlinedealercub

New Member
Здравейте,
Използвах търсачката, но не видях друга такава тема тук.
Прочетох някои неща из гугъл, но все пак да ви питам и за вашето мнение - има ли значение дали домейна ни ще е .com или .net. За другите ( info, org и т.н ) разбрах ( това естествено не пречи да изразите мнение ). Въпроса е спец за ком и нет, голяма ли е разликата за....привличане на трафик, позиция в гугъл....
Моля, ако има вече такава тема, тази да се изтрие.
Въпроса е насочен с цел създаване на блог и избиране на домейн за него, затова е в този раздел, а не в Домейн раздела.
Поздрави,
 
От: От: Ако не е ком ще е нет

Преди да си купя домейн изчетох много информация и в общи линии , колкото и да няма значение надделяват мненията , че все пак .com си е най-добре.
 
От: От: Ако не е ком ще е нет

И аз до този извод стигнах, че .ком е най - добре, но в много от случаите .ком е зает, но не се ползва. В такава ситуация взимаме .нет ( ако е свободно ) или мислим друго име със свободно .ком ?
 
От: Ако не е ком ще е нет

Ако .com е свободен, да. Но кратки и смислени домейни на .com са рядкост. В такъв случай, е най-добре да си вземеш от новите TLD-та, като може да ги тестваш примерно в GoDaddy или gandi.net. А ако говориш английски, по-обстойна информация как ди си купиш домейн тук.
 
От: Ако не е ком ще е нет

Добре е да се вземе ком, за да ти се махне от главата тоя проблем, после като не ранква и аааа това е щото не взех ком. Иначе няма особено значение ако правиш малък и временен сайт (афилиат сайт/тясно нишов сайт с 30-40 статийки, т.н). Ако правиш легитимен и голям сайт който ще отнеме месеци/години да се изгради, задължително ком, иначе някой друг ще има ком-а и е кофти.
 
От: Ако не е ком ще е нет

Ако не е ком ще е нет, а пък ако не са и двете сигур но щее .инфо,,, Упс ами .bg къде го туряте в класацийата или скубете чужденците като на Сънии Биийч :p
 
От: Ако не е ком ще е нет

Ако има по-добър вариант на .net, отколкото на .com - то вземаш .net. Не е задължително домейнът да е с разширение com, за да е успешен, посещаван и заслужаващ доверие.
 
От: Ако не е ком ще е нет

Ако има по-добър вариант на .net, отколкото на .com - то вземаш .net. Не е задължително домейнът да е с разширение com, за да е успешен, посещаван и заслужаващ доверие.

Така е, ама sunnybeach нема нишо свободноО
 
От: Ако не е ком ще е нет

ком нет все тая .... имам нет с 4000 всеки ден от гугъл :D важен е проекта
 
От: Ако не е ком ще е нет

@blaster .bg не съм го споменал, защото имах предвид блог на английски, пропуснал съм да уточня.
 

Горе