Ако свикнете да търсите парите - ще започнете и да ги намирате!

zoomaniak

Well-Known Member
Никога няма да забравя как станах семеен в София - идвам от Перник и ми показаха - роднини - как се правят пари на пазара в Слатина. Дълго време продавахме и времената се променяха - много хора не оценяват променливите във времето/времената - знаците - стоят на едно и също ниво. Какво стана:

1 - купиха пазара в Слатина - някакви
2 - ремонтираха го
3 - вдигнаха наемите на сергиите и на новостите - трябва да се връщат инвестициите
4 - пазара западна доста
5 - аз и Надя се разкарахме от там

Но помня няколко неща, които винаги са важни:

1 - на къде върви човекопотока - паралелно търговията трябва да е на пътя му
2 - коя стъпка си преди хората да са се прибрали по домовете
3 - когато си различен, когато се отличаваш и изпъкваш - привличаш повече хора върху бизнеса си
4 - купихме си пералнята /още работи/ от продажба на мартеници
5 - направихме за коледните празници 1 700 лв оборот от ебати глупостите - но качествени де
6 - разпродадохме си всички мартеници - 5 часа преди да приключи денят на всички и се прибрахме скапани у дома - но с празни кашони

Но защо пиша всичко това.... може би по-долу ще откриете отговора на много въпроси в един дигитален съвременен свят. Пари винаги е имало и ще има за инвестиране - въпроса е къде са те и каква цена трябва да платите за да ги докоснете/вземете и инвестирате.

Не винаги е важна идеята - всичко е една формула и наистина трябва да се начертае/напише на лист хартия и по нея да вървите и да я следвате. Диаграма ако щете - схема - чертеж............. проблема идва от невъзможността да обхванете с един човешки поглед всичко и да направите точен анализ и преценка.

Аз се радвам, че днешният ден ражда утрешният инвеститор.

Дуел между предприемачи за 1 млн. евро

За шести пореден път Get In The Ring събра най-перспективните стартъпи в света

На 17 ноември София беше домакин на регионалния финал за Източна Европа на инвестиционната надпревара Get In The Ring. Няколко дни след боксовия мач за световната титла между Кубрат Пулев и Владимир Кличко на ринга излязоха други състезатели тежка категория. Този път обаче става дума за сблъсък между проекти на предприемачи от 12 европейски държави.


Целта на отборите беше да впечатлят с идеите си журито от четирима инвеститори - Симон Дженър, Айети Кукава, Даниел Томов и Робърт Хегедуш. Те от своя страна трябваше да изберат един стартъп, който да отиде на международния финал в Ротердамна на 21 ноември, където голямата награда е финансиране до един милион евро. На национално ниво всяка от държавите участнички - Молдова, Грузия, Русия, Естония, Македония, Беларус, България, Сърбия, Словакия, Румъния, Литва и Унгария, предварително беше излъчила проект, с който да се представи. Get In The Ring се провежда за шеста поредна година, но за пръв път София беше домакин на регионален финал. За организирането на събитието отговаряше Асоциацията на българските лидери и предприемачи (ABLE).


Хронология на съревнованието


Общо шест бяха "сблъсъците" на финала - всеки с директна елиминация. Първите говорители, които стъпиха на ринга, представиха проектите Virtual Laboratory (Грузия) и TutoToons (Литва). В четири рунда, всеки с времетраене 30 секунди, предприемачите трябваше да отговарят на провокативни въпроси, свързани с идеите им. Между тези два отбора журито избра за победител TutoToons. Веднага след това на ринга се качиха представителите на стартъпите Veritek (Сърбия) и Neticle Technologies (Унгария). Като на истински боксов мач пред погледите на над 300 души съперниците излизаха на избрана от тях музика. След края на последния рунд инвеститорите избраха проекта Neticle Technologies да продължи напред.


По-голямата част от публиката очакваше с интерес третия двубой между предприемачите. В него се съревноваваха естонската бизнес идея coModule и българският победител на национално ниво – Stepsss. И двамата представители бяха окуражавани от публиката, която определи двубоя като "много оспорван". В момента на обявяване на резултатите стана ясно, че двама от членовете на журито са се въздържали от гласуване поради лично отношение към проектите. Така с два гласа победителят от този сблъсък беше естонският стартъп. Състезанието продължи с двубоите: Choo Choo Baby Carriers (Молдова) срещу MEO (Македония) и Codeminter (Беларус) срещу Youstice (Словакия). Присъстващите също имаха възможност да се включат с въпроси към предприемачите говорители, като по-този начин помагаха на инвеститорите да вземат своето решение.


В крайна сметка четиричленното жури избра напред да продължат проектите Choo Choo Baby Carriers и Youstice. Дойде ред да излязат на ринга и последните два проекта. По предварително обявената от организаторите програма на събитието това трябваше да бъдат представителите на румънската идея Ahosuits и руската Exoatlet. Поради отсъствие на руския отбор на тяхно място се състезава киргизстанският проект Open CBS. Последният гонг удари, а победител от двубоя беше Ahosuits.


И шампионът е...


Четиримата инвеститори трябваше да изберат един от шестте проекта финалисти, който да отиде на международния финал в Ротертам. За най-перспективна и успешна те определиха молдовската идея Choo Choo Baby Carriers - кенгуру за бебета, което позволява на родителите да бъдат навсякъде с тяхното дете. Продуктът е тестван от неонатолози и ортопеди, за да осигури максимална сигурност за бебето. Тазгодишният шампион на Get In The Ring за Източна Европа ще се изправи срещу останалите седем регионални шампиони от Африка, Азия, Близкия изток, Южна Америка, Южна и Западна Европа. Те ще се борят за титлата най-добър стартъп в света и инвестиция до един милион евро.

Източник: capital.bg
 
От: Ако свикнете да търсите парите - ще започнете и да ги намирате!

Невероятни предприемачи от Choo Choo Baby Carriers, дори нямат простичък сайт в който да преставят идеята си. Имат някаква фейсбук страница, която е пълна скръб. Шнур за тия глупави конкурси тип "американска мечта". Защо всичко трябва да се профанизира и принизява с олигофрениите на янките? Стартъпи, п*ти майни, рингове, боксови срещи, баси цирка?

Истинските предприемачи успяват сами и не се нуждаят от социалистически дотации, за да реализират идеите си. Едно от основните неща, което трябва да умее предприемачът, е да НАМИРА финаснов ресурс за реализиране на идеите си. Също така, трябва да е склонен да рискува за идеите си. Какви предприемачи са тия, на които някой им дава на готово?
 
От: От: Ако свикнете да търсите парите - ще започнете и да ги намирате!

Невероятни предприемачи от Choo Choo Baby Carriers, дори нямат простичък сайт в който да преставят идеята си. Имат някаква фейсбук страница, която е пълна скръб. Шнур за тия глупави конкурси тип "американска мечта". Защо всичко трябва да се профанизира и принизява с олигофрениите на янките? Стартъпи, п*ти майни, рингове, боксови срещи, баси цирка?

Истинските предприемачи успяват сами и не се нуждаят от социалистически дотации, за да реализират идеите си. Едно от основните неща, което трябва да умее предприемачът, е да НАМИРА финаснов ресурс за реализиране на идеите си. Също така, трябва да е склонен да рискува за идеите си. Какви предприемачи са тия, на които някой им дава на готово?

Виждам че си научил урока по управление само, че ми е интересно от къде се намира този финансов ресурс ако в момента просто не се разполага с такъв или няма начин за намирането му.
Повечето от големите компании с малки изключение са стартирали с финансов бууст или се лъжа
 
От: Ако свикнете да търсите парите - ще започнете и да ги намирате!

За едно е прав, това Choo Choo е направо..... Нямали сайт, та те даже нямат аватар на facebook страницата! Има 3 снимки и честно да ви кажа "майката" се е опасала, като някой самурай... Това ли е най-добрия starup, който Европа може да предложи?
 
От: От: Ако свикнете да търсите парите - ще започнете и да ги намирате!

Виждам че си научил урока по управление само, че ми е интересно от къде се намира този финансов ресурс ако в момента просто не се разполага с такъв или няма начин за намирането му.
Повечето от големите компании с малки изключение са стартирали с финансов бууст или се лъжа

Ако имаш наистина добра идея или още по-добре вече си стартирал бизнеса и печелиш, тогава ще намериш пари. Друг е въпроса дали ще приемеш инвестиция, защото все пак ще дадеш част от бизнеса си.
 
От: От: Ако свикнете да търсите парите - ще започнете и да ги намирате!

Виждам че си научил урока по управление само, че ми е интересно от къде се намира този финансов ресурс ако в момента просто не се разполага с такъв или няма начин за намирането му.
Повечето от големите компании с малки изключение са стартирали с финансов бууст или се лъжа
Има няколко варианта:

- намираш финансиране от някой друг, след като го убедиш, че идеята ти си струва.
- спестяваш сам и финансираш идеята ти от твой собствен бизнес.
- теглиш заем от банка и реализираш идеята си.

Тук не говорим за големите компании, говорим си за малки и средни компании. Съмнява ме собствениците на тая торба за бебета да имат някакви стремежи да се превърнат в голяма компания. Предприемачеството винаги е свързано с риск, тук риск не виждам.
 
От: Ако свикнете да търсите парите - ще започнете и да ги намирате!

Къв стартъп може да бъде тоя парцал за носене на бебета, та в бебешките магазини има хиляди такива, на различни марки...
 
От: Ако свикнете да търсите парите - ще започнете и да ги намирате!

Къв стартъп може да бъде тоя парцал за носене на бебета, та в бебешките магазини има хиляди такива, на различни марки...

И аз като го прочетох и си викам, абеее аз ли само съм виждал такова нещо или на тия идеята е друга, но сега като погледнах кирливата facebook страница и тая мома, как се е увързана почти като мумия, ако го преплати това още 2 пъти, ще е идеална.... Такива неща, както каза и bioz е пълно по бебешките магазини, но хората там са се постарали и от към дизайн, та да го купиш все пак. Идея за 1 милион, цепи мрака просто :D
 
От: Ако свикнете да търсите парите - ще започнете и да ги намирате!

Като го гледам това изглежда супер не практично. Надали може лесно и бързо да се "опаше", майката сама с това чудо. То явно идеята за 1 милион е скрита в необходимостта от асистент.
 
От: Ако свикнете да търсите парите - ще започнете и да ги намирате!

Може да разгледате това (http://www.startupspotlight.co/), е наградния фонд не е 1мил, а 20к долара, но все пак има интересни идеи между победителите
Също така и миналогодишното състезание тук: http://www.startupspotlight.co/Startup-Spotlight-Report-2013.pdf

Приятел и бивш колега спечели тазгодишната награда за Best pitch in show - $2000

А за тези Choo Choo Baby Carriers преди време бях гледал много подобна идея по Dragons' Den, които в момента имат доста голям пазар.
 
От: Ако свикнете да търсите парите - ще започнете и да ги намирате!

Не знам дали забелязахте, но Щатите ги няма в участниците, а там е меката на стартиращите компании.
Цяла Северна Америка липсва в най-добрия стат ъп на света, защо ли?:)
 
От: Ако свикнете да търсите парите - ще започнете и да ги намирате!

Радвам се, че темата ви е интересна. Много хора - адски много хора тъсят пари за бизнес :) вече и това е изкуство - професия - тръпка - мафия - всичко тръгва от там.

Страх ли ви е от парите :)
 
От: Ако свикнете да търсите парите - ще започнете и да ги намирате!

Зоофила, ти спомена, че си продавал зарзават на слатинслия пазар, преди да го модерзизират, а това беше наскоро, има няма 2 години. Та къде си продавал на този пазар точно и какво, че с надето ти май си ви хлопа дъската като цяло:)
Питам, защото на този пазар съм му редовен клиент от години и определено не съм пазарувам от кукувци:)
 
От: Ако свикнете да търсите парите - ще започнете и да ги намирате!

Зарзават не съм продавал........................................ Зоофил :) имам снимки - ако държиш ще ти ги намеря. Чакай да потърся :) тука доста хора не вярват на доста хора :) страх ли ви е какво - треперите да не ви разберът айпито :)

Медарката помниш ли :)

807798.jpg


Този Дядо :)

807232.jpg


Реката и жегите и децата помниш ли :)

668984.jpg


Поздрави от нас :)

716635.jpg


Имам още снимки, но не са качени в нета в момента. Няма смисъл да ме проверявате - :) всичко е едно приключение................
 
От: Ако свикнете да търсите парите - ще започнете и да ги намирате!

Е какво да помня, ти нали каза, че си правил бизнес на слатинския пазар, продавал си хайде ок, не е зарзават, но аз го познавам този пазар много добре, та зоофилчо, какво пък ти си продавал там, не е заразават, то там има 10 сергии и една баничарница. Има сергия с мед там, където продават и яйца, та това ли си ти...
 
От: Ако свикнете да търсите парите - ще започнете и да ги намирате!

Е какво да помня, ти нали каза, че си правил бизнес на слатинския пазар, продавал си хайде ок, не е зарзават, но аз го познавам този пазар много добре, та зоофилчо, какво пък ти си продавал там, не е заразават, то там има 10 сергии и една баничарница. Има сергия с мед там, където продават и яйца, та това ли си ти...

Аз продавах там когато имаше празници и дни които позволяват лесна печалба - записвай си кои са тези дни - времена:

1 - Нова година и празниците и
2 - Баба Мартенските празници
3 - Велик денските празници

И това е :) отиваш в офиса на пазара и си плащаш за срок или ден за ден - какво има сложно.
 
От: Ако свикнете да търсите парите - ще започнете и да ги намирате!

Коя година въртеше на пазара там бизнес? Аз от няколко години не живея в този район, но когато живях, определено познавах всички търговци
на пазара.
Преди да го модерзнизират?
 
От: Ако свикнете да търсите парите - ще започнете и да ги намирате!

В годината която го имаше кафето, което продаваше насипно кафе - Нова бразилия от чували от зебло.

Кафето - меляше и правеше кафе и продаваше традиционните алкохол и цигари в ляво от този Бивш затворник, който аз снимах - носех си фотоапарата ежедневно с мен :) хоби ми е да снимам. Даже така срещнах Надето - тоест тя мен :)

Скиф

853904.jpg


От празните чували от кафе - правех с гипс и две чинии креативна - декоративна основа за вази и ги продавах по 15 лв :) с 0 лв инвестиция и риск :)

Годината ще ти я кажа като намеря време да намеря оригиналният файл на някоя снимка :)
 
От: Ако свикнете да търсите парите - ще започнете и да ги намирате!

zoomaniak, темата ти е яка, а снимките още повече!
Медарката, хлапетата в канала и пича с каменицата са за конкурс.
 
От: Ако свикнете да търсите парите - ще започнете и да ги намирате!

zoomaniak, темата ти е яка, а снимките още повече!
Медарката, хлапетата в канала и пича с каменицата са за конкурс.

Благодаря. Занимавам се със снимане от 16 годишен - тоест много години.

Един ден като ми остане време - ще пусне Тема за снимането и бизнеса. Два свята, които се привличат, но не си приличат. Канили са ме по Конкурси, но никога не съм приемал - за мен Конкурсите са бизнес и аз като клиент не ме кефи нищо на ниво в България като конкурс. Но това е друга тема.... имам акаУнт във фото форум - фото култ - при руснаците - тея са откачалки и аз също и само при руснаците получих покана, която гласеше нещо от сорта:

- Ще е чест за нас да ви платим билета до Москва - да ни разкажете и покажете на живо как постигнахте реализацията на тези ваши снимки-творби-идеи:

876578.jpg


788046.jpg


Надето

749635.jpg


Ето и кучето ни

738378.jpg


А за тая фотка искаха да ми откупуват правата - аз им казах, че не се занимавам със снимане като бизнес - а използвам снимането да се зареждам с енергия за живота.........

685604.jpg


Използвам умишлено думата СНИМАНЕ - а не Фотография. Доста хора бъркат понятията - както и бизнесите.
 

Горе