Ако сменя хостинга...?

Ivo_

Well-Known Member
Здравейте,
значи сайтчето ми ocveti.com е на US сървър и се чудя дали е добра идея да го сложа на БГ?

Някой ми беше препоръчал TMZ, но лично аз не съм доволен от тях..за последния 1 месец се случва сигурно 10 пъти да не се зарежда страницата по 5, 10 ..или 30 мин.

Все правят нещо.

Ще се отрази ли смяната на хостинга на класирането ми в гугъл?
Питам, защото видях различни мнения в други теми относно значението на хостинга за гугъл...
 
Последно редактирано:
От: Ако сменя хостинга...?

Ще се отрази ли смяната на хостинга на класирането ми в гугъл?

Да, ако го сложих на хостинг с по-малко uptime, ще се отрази надолу
Ако го сложиш на хостинг с повече uptime, ще се отрази нагоре, надяваме се
 
От: Ако сменя хостинга...?

ns1 е добре, стига сайта да не товари пак ЦПУ-то им, че щайгата се задъхва и гонят клиентите си (кат сички останали шеърд хостинги)
 
От: Ако сменя хостинга...?

ми при въпроса ми защо на другата хост компания не ми е казала за подобен проблем вече месец и нещо, съпортера отговори, че явно не правят такъв стриктен мониторинг, както те... :)

Ако наистина ми е проблемен сайта..дано да е така :(
 
От: Ако сменя хостинга...?

Ми системата е JAF ... няма БД, чисто PHP си е.
В случая сигурно лошото е, че всичко е на един index и ползва case за различните категории.
Също и се инклудват някои неща.
Изображенията - в случая картинките ги чете от директорията, в която се намират.
Какво друго... :(
 
От: Ако сменя хостинга...?

ами не мога да си го представя
имаш само един индекс.пхп
и с кейсове се сменя всичко
текстовете на сайта къде седят ?
в индекс.пхп-то ли ??
 
От: Ако сменя хостинга...?

други php-та..които са инклуднати. :)

Примерно в началната страница са инклуднати 2 ...едно за текста и един за последно добавени игри...тъй като самата система няма БД...и аз подкарам всичко ръчно да добавям...не отнема много време ...за 2 минути го правя :))
Категориите са пак php файлове, които четат от директории...всяко php си чете за дадената категория.
 
От: Ако сменя хостинга...?

добре де
то като няма база и вкарваш нещата ръчно
можеше и да няма изобщо кейсове и нищо
обикновенно инклудване на файлове
и ся нямаше да имаш ядове с хостингите
голям ли е сайта? направи го така обикновенно, кво...
 
Re: От: Ако сменя хостинга...?

Да, ама не!
Ns1 изпитват проблем с моето сайтче.... и пак си го връщам на американска земя, няма начин.
Интересно ми е какво може да има по сайта, че да им товари толко машината...


късно го видях но ползвал съм хостинг само вчужбина досега никога не съм имал такива проблеми с процесорното повече от 4 години ... това си е чисто българска измишльотина а ползвам цмси плугини които тук ги водят товарещи и ви карат да ъпгреидвтате на горе звучи ми като изнудване направо... не ползвам евтин хостинг и единственото на което съм попадал като ограничение е 50 000 (вече са 100 000) заявки към базата данни час на добре овърселна европеиски хостинг даващ адулт от 6 евро
 
http://www.servage.net

клъстерен хостинг (ако една машина от клъстъра откаже автоматично сайтовете ви се прехвърлят на друга и няма даунтаим трябва целит клъстър да падне)

510 гб спеис 5010ГБ трафик (овърселват добре:) ама няма лошо)
€6.35/month за 14 месеца другите плащания са за 3 месеца със сетъп фии и за 6 месеца бе сетъп по 7,50

проблеми които съм наблюдавал (админите в европа не настроиват фтп сървъри като хората и ъплоуда понкога е отвратителен) имах специална тема за това...

иначе проблеми други никави за ограничението казах 100 000 връзки към базите на час...



 
и освен мен ги ползва още един пич от форума Тсанко - тои разбра за ограничението във връзките с базата всъшност аз не съм стига до толкова

аз изчезвам засега
 

Горе