Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

Ако търсите оферта за почивка, до къде стигате в резултатите?

  • Влизам в първия намерен резултат/рекламата/

    Votes: 0 0.0%
  • Влизам в първия резултат след рекламите

    Votes: 2 28.6%
  • Търся до пето място

    Votes: 2 28.6%
  • Търся до края на първа страница

    Votes: 5 71.4%

  • Общо гласове
    7

Desisslava Dimitrova

Active Member
Аз примерно проверявам всички резултати до трета страница.
Много хора не стигат до втора страница, проверяват първите два, три резултата.
А вие как търсите?

Конкретния случай, заради който пуснах анкетата:
Класирам се на 9-мо място по дадена ключова дума. Но преди мен има няколко големи туристически портала. Първия, който излиза при търсене предлага всичко, което и има и в моя сайт, включително оферти с 50%намаление и оферти от хотели и къщи за гости за нощувки без намаление.

Думата е с 480 месечни търсения, което прави по около 16 човека на ден. Но те не достигат до мен.

По мое мнение трябва да целя не да съм само на първа страница, а да се класирам на първо място.
 
Последно редактирано:
Аз цъкам максимум до 5-та страница включително и в Google. Зависи естествено колко оферти съм си набелязъл. Ако до 2-ра страница съм намерил 10 добри оферти или резултати в Google, не продължавам нататък... И обратното - ако не намеря нищо, може да поцъкам доста.

Един друг проблем се появява при мен като интернет потребител от 15 години - инстинктивно и несъзнателно съм се научил да подминавам всякакви банери и по-ярки карета и елементи, отличаващи се от нормалното съдържание. Нещо като adblocker на окото :D

Какъв е проблемът? Често в подобни сайтове за почивки, а и в Google резултатите, без да искам прескачам VIP офертите и спонсорираните резултати, които в някои случаи може да са ми наистина полезни. Не знам дали други хора изпадат в подобна ситуация.
 
От: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

Аз също не кликам на рекламите. А си прав, че тези сайтове понякога имат полезна информация.
А какви оферти търсиш - с намаление/ваучери/, от туристически сайтове предлагащи оферти за нощувки или направо от сайта на хотела?
 
От: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

не търся, щото в нета са измамници. търся в booking.com, запазвам си хотела и после в expedia.com самолета и готово.
не знам кой луд пътува още с туристически агенции, ако си над 70 г ок, ама за млад човек да ходи на екскурзии организирано от някой си дето ще фалира утре ми е смешно даже :D

Вече е елементарно - паспорта ти паспорт, визи не трябват за белите страни, за туристическите пък направо на летището :)
 
От: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

Мисля, че тази анкета ще е далеч по-ползотворна в други, не толкова специализирани форуми :wink:
Тук си търсиме както си пише по дебелите книги :D
Но иначе, според наблюденията ми и допитванията до мои познати - никой не прехвърля 3-5, без значение тематиката :(
 
От: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

Но иначе, според наблюденията ми и допитванията до мои познати - никой не прехвърля 3-5, без значение тематиката :(
Става въпрос за 3-5 място, нали?
 
От: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

Не страница :) Още не съм имал тази чест за 3-5 място :D
Ако си в 3-5 място ощо взето няма никакво значение - юзера чеква всичко минимум до средата на 1ва страница. Дори често баш първият се пропуска :wink:
 
От: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

Допълних първия пост. Там описах защо пуснах анкета и конкретния проблем.
 
От: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

Да тази корекция е важна. В този случай наистина е важно да не си под средата на първа страница, дори първите 3 май си задълже. Но има и друго, при което наистина пък ти трябва дори и първо място - колкото и странно да ти се струва това е името на домейна - ако не е готин и лесен, дори да си в първата страница, може да нямаш и 5% от посещенията общо за цялата първа
 
От: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

Да тази корекция е важна. В този случай наистина е важно да не си под средата на първа страница, дори първите 3 май си задълже. Но има и друго, при което наистина пък ти трябва дори и първо място - колкото и странно да ти се струва това е името на домейна - ако не е готин и лесен, дори да си в първата страница, може да нямаш и 5% от посещенията общо за цялата първа
Домейнът е от една дума и bg слято.
 
От: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

А сигурна ли си, че за всички бг-региони си на това 4-6 място? Трябва да провериш навсякъде, защото и това го има... забелязал съм, че класацията е доста различна при различните региони :wink:
 
От: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

За момента тествам само върху един. Още съм далече от идеята за класиране на всички думи на първа страница.
 
От: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

Не за отделни думи. Една и съща дума може да ти се класира на различни места в зависимост в кой район на бг си, дори имам наблюдения и за квартали на софия - един вид доставчици :wink:
 
От: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

първо повечето от търсещите не знаят че това отгоре са реклами и цъкат навред, после идва ред на търсенето точно където искаш да ходиш - никой не търси с ключова дума почивка, а поне с мястото или вида почивка - море, планина, чужбина и т.н.
 
От: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

първо повечето от търсещите не знаят че това отгоре са реклами и цъкат навред, после идва ред на търсенето точно където искаш да ходиш - никой не търси с ключова дума почивка, а поне с мястото или вида почивка - море, планина, чужбина и т.н.
То е ясно, че няма да класираш само почивка, а и самата дестинация.
 
От: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

Аз отговорих, че търся до края на първа страница, но реално търся поне до 3-та (просто няма такъв отговор в анкетата).
Рекламите почти никога не ги чета. Но когато се е случвало, забелязвам, че чета тези отдолу на страницата.
Както testkiwi, чета отзивите на booking.com или на други големи портали, но предпочитам да изпратя запитване директно до избрания хотел и да ми направят индивидуална оферта (разбирай БЕЗ КОМИСИОННИТЕ за АГЕНТИ).
 
От: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

То е ясно, че няма да класираш само почивка, а и самата дестинация.

при положение, че имаш над 100 дестинации няма как да се класираш, избираш една и действаш, с навлизането на груповите пазарувания дори и големите туристически портали може да се кажат че умират, повечето не търсят в гугъл, а в някой от групажите
 
От: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

Мисля, че просто трябва да се свържеш с туристическите портали. Условията им са много изгодни и взимат ниски комисионни, за да рекламират сайта ти. От това можеш само да спечелиш.
 
От: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

Мисля, че просто трябва да се свържеш с туристическите портали. Условията им са много изгодни и взимат ниски комисионни, за да рекламират сайта ти. От това можеш само да спечелиш.

това може да ти свърши работа ако и ти печелиш като тур оператор, разчиташ ли на рекламиране на тези обекти в сайта ти това не става
 

Горе