Актуалност на данните от AdWords Keyword Tool

icelemon

New Member
Забелязах, че месечните търсения за някои ниши които следя са завишени 2-3 пъти. Някои има ли представа до колко са вярни резултатите от AdWords Keyword Tool за месечни търсения или какъв % от тях са реални.
 
От: Актуалност на данните от AdWords Keyword Tool

По мои наблюдения само "exact" търсенето донякъде се доближава до истината, но не е точно и то. Завишено е.
 
От: Актуалност на данните от AdWords Keyword Tool

Това се е дискутирало тук преди. Данните от киийурд туула не са верни.
 
От: Актуалност на данните от AdWords Keyword Tool

Това, че данните от тула не са верни се разбра. Интересува ме в какъв приблизителен процент са преувеличени. Моля, ако някой има сайтове на първа страница да сподели данни за трафика който получава и търсенията. Предполагам не само аз проявявам интерес към тези данни.
 
От: Актуалност на данните от AdWords Keyword Tool

На дума по която съм на първа позиция
Кейуорда показва 3600 търсения на месец.
Според Уебмастер тула имам 860 импресии и 260 клика, а според
аналитика имам 620 посещения от които 75% уникални.
Когато рекламирах в Адуорда в предишните месеци имах около 2500 импресии и 500 клика средно месечно.
Кой както иска да ги интерпретира тези данни, но според мен за да получим уникалните търсения на месец трябва резулатата от Кейуорда да го делнеме поне на 2
 
От: Актуалност на данните от AdWords Keyword Tool

Тези 3600 търсения за общо или точно търсене са?
 
От: Актуалност на данните от AdWords Keyword Tool

Не се сещам кой, но някой беше споменал, че най точните резултати може да ги разберем с една адвордс кампания. Според мен за различните кийурди различно са завишени/занижени.
 
От: Актуалност на данните от AdWords Keyword Tool

Това за Адуорда аз го писах в една друга тема и наистина е един от най точните методи обаче е полезен само когато имаш вече сайта и се чудиш дали да се набутваш да оптимизираш по нова дума. Обаче когато нямаш сайт и се чудиш дали има смисъл да го правиш не ти помага защото няма как да пуснеш кампания.
Айслемон - 3600 за точно търсене са
 

Горе