Акции въпроси

mazoku

Member
Здравейте,
имам въпрос от чисто любопитство. До колкото разбирам в България за да си купиш акции трябва да минеш през посредник.

Как стои въпроса за америка? Може ли да се купят акции за американски компании без посредник? От България?

По принцип това ми изглежда много прецакващо, защото до колкото разбирам понякога времето е решаващо при търговията с акции, а с посредник нещата се усложняват. Изглежда ми супер прецакващо за търгуващите.

Питам от любопитство, просто това с посредника ми беше изненада като на незапознат човек.
 
Хех посредниците не са преграда… как разбра, че не можеш да ги прескочиш…
 
Чудно ми е не знаеш как се купува нещо, но си наясно как едни прецакват други :D
 
Ако работиш през посредник винаги имаш латентност. Лаг така да се каже. Ако разчиташ на малки разлики в цената тази латентност не звучи добре.

Въпросът ми беше друг. Може ли да работиш с американски акции без посредник?
 
Да добавя, изобщо не смятам да инвестирам в каквото и да е. Просто ми изглежда странно. Да отговорих си на въпроса и на много други.
 
Последно редактирано:
Лаг сериозно? Чудно ми е как ще подобриш сам лага от няколко нано секунди до няколко мили секунди, ако нямаш посредник и трябва сам да търсиш ответната срана на OTC пазара?
 

Горе