Акции, криптовалути, ETF и данъци

Според мен държавата е посредник от който съвременния свят няма нужда. Блокчейн може да премахне посредника, който ни "дои"
Не виждам как блокчейна може да повлияе на данъците, които плащаме. По скоро може да одруса банките. Не казвам, че разбирам как работи блогчейна, просто мисля, че държавите ще го овладеят в даден момент и ще го включат в системата си.
 
Не виждам как блокчейна може да повлияе на данъците, които плащаме. По скоро може да одруса банките. Не казвам, че разбирам как работи блогчейна, просто мисля, че държавите ще го овладеят в даден момент и ще го включат в системата си.
Държавата е посредник, който събира и разпределя данъците. Когато няма последник (държава) договорите могат да се сключват Peer to peer. Говоря за всички договори, които сега са делегирани като функция на държавата - здравеопазване, образование, съдебна система, охрана и сигурност и т.н.
 
Малко оффтопик, ама, ако някой инвестира в бизнес 100 бона и си изкарва само по 1 000 лева месечно него, то определено не трябва да се занимава с бизнес.
Може да ти изглежда странно, но по-големия % от бизнесите не могат да направят чиста печалба +12 % за една година ( Както в примера)
 

Горе