Алтернатива на виртуален пос ?

Gaston

New Member
Здравейте мога ли да помоля за съвет? Продавам стоки чрез фейсбук - нямам фирма нито сайт и съответно не мога да имам виртуален пос (поне така знам). Съществува ли някакъв вариант клиентите да ми плащат директно с дебитните си карти без да им се налага да си правят регистрации в paypal и др. подобни?
 
От: Алтернатива на виртуален пос ?

Продаваш без фирма и искаш да събираш пари по банка? Интересна идея. Аз на твое място бих го премислил по-добре
 
От: Алтернатива на виртуален пос ?

Аз имах по едно време Банкови сметки на физическо лице в повечето известни Банки в България и повечето ми клиенти си влизаха в Банковият акаунт и правеха превода почти безплатно. А на някои заради това, че имах сметка в банката им - им беше наистина безплатен превода. Или ползваха други Онлайн разплащания. Бях покрил всичко. Инвестицията носи приходи.

Превода идваше до 15 мин или 1 час - тоест парите и потвърждаването ставаше супер лесно.

Ама ако продавате наркотици или оръжие или нещо правите престъпление чрез търговия - всяко вкарване на парите в БАНКА ги прави проследими и доказуеми.
 
От: Алтернатива на виртуален пос ?

При този вариант (нелегална търговия без фирма*) - само плащане "наложен платеж" е приложимо. Разбира се може да потърсиш за "offshore high risk merchant account" - има много офшорни доставчици на такива услуги. Обаче ще имаш усложнения при получаването на парите (обмяна лев-долар-лев, големи такси, още един път се плаща такса когато ти дават парите, огромни такси за chargeback - когато потребителят извършва friendly fraud). Тоест ще ти излезе много по-скъпо и сложно от доказалия се "наложен платеж".

* Търговската дейност без фирма (едноличен търговец или юридическо лице) е незаконна в нашата шибана империя на злото. Да не споменавам за неплащането на осигуровки и данъци...
 
От: Алтернатива на виртуален пос ?

в liqpay има една опция за трансфер от една карта към ддруга без регистрации верификации и т.н. Възможно ли е това или не съм разбрал правилно?
 
От: Алтернатива на виртуален пос ?

Често задавани въпроси

С какими картами работает Liqpay?

Для работы в веб-интерфейсе LiqPAY нужна карта VISA или MASTERCARD, эмитированная любым банком и не имеющая ограничений на совершение Интернет-транзакций. Выводить деньги из системы можно на карту VISA стран СНГ или MASTERCARD стран: Россия, Азербайджан, Албания, Армения, Болгария, Босния и Герцеговина, Венгрия, Грузия, Израиль, Казахстан, Кипр, Косово, Македония, Мальта, Молдова, Польша, Румыния, Сербия, Словакия, Словения, Турция, Украина, Хорватия, Черногория, Чехия.

На страницата с тарифата, обаче пише само колко струва захранването на сметката в liqpay чрез карта Visa/MasterCard издадена от банка в СНГ (нула - нищо не струва, има комисионна само при извеждането на пари от системата).
 
Последно редактирано:

Горе