Алтернатива на Advego ?

От: Алтернатива на Advego ?

Преди окончателното инсталване на Адвегото, трябва да махнеш отметките за яндекс търсачките. Деинсталирай ги.

Е, да, ама хората като не гледат, не внимават и после другите им виновни. Преди окончателното инсталиране трябва да се махнат отметките, които дават достъп до яндекс чудесиите и няма да има проблеми.
 
От: Алтернатива на Advego ?

Ок може би моя грешка, щом казвате,че без отметките е ок добре.
 
От: Алтернатива на Advego ?

Ок може би моя грешка, щом казвате,че без отметките е ок добре.

Да, може и без отметките, те не са задължителни, инсталирай пак програмата и внимавай с какво се съгласяваш, на последната стъпка махаш всички отметки за яндекс и няма да имаш проблеми.
 
От: Алтернатива на Advego ?

Аз ползвам text.ru. За по малко от минута ми показва уникалност, колко % от текста е "вода" и тн. Ако е плагиатстван от къде и колко процент е взето от там. Както и маркира плагиатстваното за да се види ясно.
 
От: Алтернатива на Advego ?

Някой забелязва ли промяна в резултатите на адвего? Днес проверих две статии, за които съм сигурен, че са уникални, и на двете ми изписва: "Отличная уникалност. Возможно, рерайт".
 
От: Алтернатива на Advego ?

Някой забелязва ли промяна в резултатите на адвего? Днес проверих две статии, за които съм сигурен, че са уникални, и на двете ми изписва: "Отличная уникалност. Возможно, рерайт".

Може да има 100% уникалност, но да е калпаво преразказан дума по дума и изречение по изречение и програмата лесно го лови. Трябва и двата показателя да са много високи.
 
Здравейте, как се справяте с тези капчи, които на мен ми се появяват често. Някакви идеи?
 
На мен от няколко месеца ми показва много често, че текстовете ми са преразказани. А аз съм сигурна, че са уникални. Така че - да, определи забелязвам промяна.
Но и друго наблюдавам, което не съм сигурна от какво значение е - когато ми покаже съвпадение от страницата, от която е преразказан текста, ми изписва 1-2%. От това съдя, че програмата отново се бъгва.
 
Вече не е само Яндекс, а и самия Гугъл има доста проверки. За кратки статии може и да става, но при такива от над 1000 думи трябва да въвеждам постоянно кодове, а аз проверявам статии от по 4-5 хиляди думи. Направо махнах и Гугъл и оставих само Бинг, пак работи горе-долу по същия начин и няма капчи все още.
 
Аз съм доволен от http://sciseo.com/plagiat-finder-bg - не иска кепчи и т.н., работи бързо, лесен интерфейс.
Свалих, инсталирах и тествах - изглежда ми малко аматьорско изпълнение. Не дава процент уникалност, а само казва, че няма намерени съвпадения.
 
Принципно идеята му е да намира плагиати, както се вижда от заглавието.
Ако няма съвпадения - значи уникалността е 100% - в противен случай ти показва статиите, в които намира някакъв процент съвпадение.

Свалих, инсталирах и тествах - изглежда ми малко аматьорско изпълнение. Не дава процент уникалност, а само казва, че няма намерени съвпадения.
 
Д
Принципно идеята му е да намира плагиати, както се вижда от заглавието.
Ако няма съвпадения - значи уникалността е 100% - в противен случай ти показва статиите, в които намира някакъв процент съвпадение.
Да, така е. Като цяло върши добра работа и се оказа, че процентът съвпада с този на адвего. Вероятно всички ще имаме леки резерви към него, защото е непознат инструмент и не е приет за норма, като адвегото. :)
 
Д

Да, така е. Като цяло върши добра работа и се оказа, че процентът съвпада с този на адвего. Вероятно всички ще имаме леки резерви към него, защото е непознат инструмент и не е приет за норма, като адвегото. :)

А защо ви е Адвего и всякакви такива програми? Това са простотии... и най-интересното е, че вие като копирайтъри отлично го знаете, но не го обяснявате на клиентите?
 
А защо ви е Адвего и всякакви такива програми? Това са простотии... и най-интересното е, че вие като копирайтъри отлично го знаете, но не го обяснявате на клиентите?
Не използвам туловете винаги. Всъщност, скоро ми се наложи да започна да ползвам адвего, заради пренаписване на текстове. Програмата улеснява доста при редакцията, когато се коригират не-уникални пасажи. С това е и по-съвършена от plagiat-finder, който колегата препоръча - подчертава дублиращите се фрази.
 

Горе