Американската висша дипломация - псувнята или войната?

penman

New Member
Няма да бъда много обстоятелствен, но се надявам да стане малка дискусия за висшата американска дипломация.
Вероятно сте чули това - http://dnes.dir.bg/news/ukrina-viktoria-nuland-16087764?nt=9 ?
Оказва се, че американска дипломатка, която вероятно е завършила престижни колежи и университети и се е учила на
висш шпионаж както си трябва........псува на абсолютно каруцарско ниво и то не в компанията на примерно дрогиран приятел или съпруг, а
в официален служебен разговор! Вие как го намирате?
Да не говорим, че май не е правилно този израз да се превежда "Майната му на ЕС", а си звучи директно (извинявам се ) - "Да го начукам на ЕС" или
нещо в този стил. Общувал съм с достатъчно жени през годините и такива псувни съм чувал само по улиците ( случайно) от едни метачки с оранжеви елечета и отличен тен!
И жената взела, че се извинила и вече няма проблем! Дори се нищи, колко лошо било, че този запис видял бял свят и популярност!
Това ми напомня на едни събития с едни флашки в България в близкото минало, когато предмета на разговора беше
загърбен за сметка на обстоятелствата около записването и изтичането му в публичното пространство!
Всичко това ме кара да мисля, че така наречените балкански нрави си ги има навсякъде или са заразни!
Ама няма значение дали си завършил Йейл - ти пак си на нивото на човек с прочетена една книга (менюто в Макдоналдс).
Едно бръмбарче стига, за да срине цялата ти репутация!
И каква работа имат Щатите, че разпределят министерските кресла в Украйна? Сещате ли се какво е ставало в България през 1990 г., когато
Луканов доведе тук един едноок бандит?
Какво ли би се получили ако, Орешарски излезе и каже "Да го начукам на протестиращите", примерно?
Всички ще хукнат към аптеките за презервативи или ще замерват МС с домати?
Ще е интересно, ако се включите по темата! :)
 
От: Американската висша дипломация - псувнята или войната?

[video=youtube;MSxaa-67yGM]https://www.youtube.com/watch?v=MSxaa-67yGM[/video]
 
От: Американската висша дипломация - псувнята или войната?

Проблемът не е в това, че лелчето се извини на ЕС за "fuck EU". Проблемът е в това, колко неприкрито и безцеремонно се решава кой да управлява в уж независима и суверенна страна, която нито е член на ЕС, нито на НАТО и която има законно избрано правителство в резултат на демократично проведени избори. А после същите тези играчи и техните слуги блеят за демокрация, опитват се да извършват въоръжени преврати и се карат на останалите как не се спазвали "демократичните ценности" в другите държави.

"Кличко бил тъп, бандеровецът - опасен, Яценюк по-ставал"... Ми оставете украинците да си решават кой искат да ги управлява, то затова се правят избори. Откъде накъде това ще решават Щатите или ЕС?
 
От: Американската висша дипломация - псувнята или войната?

колко неприкрито и безцеремонно се решава кой да управлява в уж независима и суверенна страна, която нито е член на ЕС, нито на НАТО и която има законно избрано правителство в резултат на демократично проведени избори.
Е, те неприкрито и безцеремонно мятат бомби в такива държави, че това ли те учудва?
 
От: Американската висша дипломация - псувнята или войната?

Мен лично трудно може да ме учуди нещо в международната политика. Но в тази тема се старая да не позволя да се измести акцента към "fuck EU" (което, общо взето, си е нормално при разговори tete-a-tete) , и да се прикрие с една псувня нещо, което е много по-скандално.
 
От: Американската висша дипломация - псувнята или войната?

E, то другото е ясно:

5FA6D051-7440-4A1B-A218-71DD384B6ED4_mw1024_n_s.jpg
 
От: Американската висша дипломация - псувнята или войната?

Защо темата ми има някакви звездички? Това да не значи, че вече съм на отчет при ЦРУ? :lol:
Никой не казва нищо за разкритията на Сноудън? Имаше един Асанж - изкараха го изнасилвач!
Изобщо никой не ще и една запетайка да каже срещу янките, чак ми е странно?! Страх? Луда Любов към чичо Сам?
:lol: :cry:
 
От: Американската висша дипломация - псувнята или войната?

Защо темата ми има някакви звездички? Това да не значи, че вече съм на отчет при ЦРУ? :lol:
Никой не казва нищо за разкритията на Сноудън? Имаше един Асанж - изкараха го изнасилвач!
Изобщо никой не ще и една запетайка да каже срещу янките, чак ми е странно?! Страх? Луда Любов към чичо Сам?
:lol: :cry:
Ами кажи ти нещо, ако си безстрашен :p
 
От: От: Американската висша дипломация - псувнята или войната?

Ами кажи ти нещо, ако си безстрашен :p

Просто си намери книгата "Премълчаната история на САЩ" от Оливър Стоун и Питър Кузник.
Издадена е и на български. По нея има и достъпен документален филм в интернет с бълг. суб.
В случай, че се затрудниш ще ти пратя линкове.
Да видим как любовта ти към янките ще се стопи като снега навън?:lol:
 

Горе