Америка или Русия?

Америка или Русия?

  • Америка

    Votes: 45 39.1%
  • Русия

    Votes: 70 60.9%

  • Общо гласове
    115
От: Америка или Русия?

Бъркаш апетит с интереси! Иначе симпатията си я има, но сиренето е с пари, както се казва. И да, говоря руски почти без акцент, пиша, чета и съм живял там няколко години... :) Има едно надменно поведение от тяхна страна наистина, но то е в отговор на безмозъчните изказвания на нашите политици последните години. Само до преди няколко години лошо за България не можеше да чуеш никъде в Русия, напротив.


Да не бъркате "симпатия" и "апетит"? Различни неща са. Може да харесвам пържолата в чинията си, но не ми е точно симпатична.
Научете малко руски, разходете се из руските форуми, новини и коментари и си оправете малко понятията.
Ако можете да си го позволите, идете някой път до там ("тати имаше един познат дето като бил млад бил ходил" не се брои), а видите на собствен гръб каква симпатия пада.
 
От: Америка или Русия?

Не разбрах какво значи - имам повече от едно дете, ма нейсе..


Иначе, пропускаш да видиш очевидното - бабите и дядовците са били наистина по 5-7. Сега попитай баба си, ако е жива, или родителите си, колко от тези деца са оживели. И ще разбереш истината. Че във всяко семейство 1-2 деца са починали твърде рано. Тогава хората са били бедни - правят се няколко деца - 5-7, за да оцелеят 3-4, защото има нужда от работна сила - първото учи и става човек, останалите се гърбят, за да го подпомагат. Сега нещата са съвсем различни и то за добро. Затова и нуждата от 5-7 деца е отпаднала.
 
От: Америка или Русия?

Значи, че не желая да ти казвам колко деца имам. Приеми, че може да имам две, може да имам четири. При всяко положение не е едно. Дядо ми има 5 сестри и всички са оживели. Бабата на жена ми има 5 сестри и 11 първи братовчеди, всичките живи до дълбока старост. Въобще не става въпрос за нуждата от това да имаш деца, за да ги използваш за нещо. Става въпрос за любовта към децата и живота и семейните ценности. Нещата сега са различни да, системата е направила хората егоисти. Щом са богати, защо не създават поколение, което лесно биха могли да гледат? Що са прекрасна система е тази, която самоунищожава човешкия си ресурс и потенциал? Аз не правя деца, защото имам нужда от работници, а защото обичам децата и семейството. А и малко или много съм православен християнин.

Ето ти пример с европейски политици:

Виктор Орбан - християнин, женен, с 5 деца. Евроскептик и авторитарен лидер.

Кой от нашите политици пишмандеморакти има такъв профил?
 
От: Америка или Русия?

Браво, дай боже да са живи и здрави. Е, само дето става въпрос именно за това да гледаш деца, че да имаш работна ръка. Малко се върни в старите книжки, понаучи какъв е бил бита тогава и какви са били нуждите и сам ще се светнеш.

Колкото за богатите, я кажи защо реши, че биха могли да гледат лесно децата си?

ПП Намеси и религията ли, че не те разбрах?
 
От: Америка или Русия?

Не е била единствено нуждата от работна ръка. Не изкарвай нашите предци студенокръвни материалисти. И сега можеш да използваш децата си за работа, нищо че не копаеш на полето, даваш им по един компютър като станат на 10-12 и ги учиш да цъкат, за да ти изкарват пари. Нещата не са много по-различни.

За богатите - не виждам причина един човек, който разполага с достатъчно финанси и стабилност да не желае да създаде възможно най-много потомство, освен егоизма (изключвам медицински причини). Всичко това е продиктувано от егоизъм и нищо друго. Егоизъм и самовлюбеност, все неща в които възпитава сегашната система, в която ИНДИВИДА е на първо място. Ти си най-важни, всичко се вътри около теб. За това и намесих религията, смятам и без да ти обяснявам можеш да схванеш как разсъждава човек, който има поне малък допир с християнската ни религия.

Светът нито започва с нас, нито ще свърши с нас. Нашият престой тук е прашинка във времето. :wink:
 
От: Америка или Русия?

Има много странна корелация, колкото по-малко някой допринася към обществото, толкова по-вече деца създава това към 21 век и обратното повече стойност по-малко деца - https://en.wikipedia.org/wiki/Income_and_fertility има много хипотези за този парадокс.
Икономика дава няколко валидни аргументи, но отвъд този парадокс има и други фактори за демографията - за нас е близо 1 и половина емигранти през 90-те, като няколко стотин хиляди директно са аут 1 година след краха на този любим строй иди го разбери що така бягат.

В крайна сметка дали ще имаш или нямаш деца е личен избор - ако не беше така нямаше да има жени с десетки аборти, но на теория при добро фин. положение трябва да имаш по-вече деца ... Обаче още по странното е че към 21 век, богатството е много разтегливо понятие - след като това е богатсво на стероиди ...

Ред, това че Орбан има 5 деца е супер, но само по себе си е нищо повече от личен избор на него и жена му - защото като цяло Унария се топи, както голяма част от белите страни - Япония вече води жестоко в тази класация. Там например продажбите на памперси за възрастни са повече от бебешките ...
 
От: Америка или Русия?

В крайна сметка дали ще имаш или нямаш деца е личен избор - ако не беше така нямаше да има жени с десетки аборти
Абортът е убийство. Разбира се, либералите не мислят така. Точно това казвам и аз - богатството не е от значение, защото политическата идеология е промила мозъците на хората. Смятай ти какъв изрод трябва да си, за да убиеш собственото си дете с лека ръка?! Погледни статистиката на абортите само в България, ще ти се изправи косата колко милиона убийства са това :shock:

Колкото до Орбан, човекът управлява сравнително отскоро. Но фактът, че е женен и има 5 деца за мен е показателен. Няма такъв български политик. Нашите "консервативни" политици в най-добрия случай не са обратни :lol:
 
От: Америка или Русия?

Що бе, Царо имаше бая деца. Невероятен човек се оказа :lol:
А Орбан като гледам, управлява отскоро и за кратко. Щот е пич...

И да, разбира се, че не е била единствено нуждата от работна ръка. Но е била голяма част от избора за броя деца. Както и надеждата да оцелеят няколко, затова правиш повече.

Нека се върнем на богатите - ти казваш, имат пари - значи нямат проблем да гледат повече деца. Ти си мислиш, че парите са това, което ти е нужно, за да гледаш деца ли?
 
От: От: Америка или Русия?

Абортът е убийство. Разбира се, либералите не мислят така. Точно това казвам и аз - богатството не е от значение, защото политическата идеология е промила мозъците на хората. Смятай ти какъв изрод трябва да си, за да убиеш собственото си дете с лека ръка?! Погледни статистиката на абортите само в България, ще ти се изправи косата колко милиона убийства са това :shock:

Колкото до Орбан, човекът управлява сравнително отскоро. Но фактът, че е женен и има 5 деца за мен е показателен. Няма такъв български политик. Нашите "консервативни" политици в най-добрия случай не са обратни :lol:

Не знам какво мислят или не мислят, просто казах какъв избор е и от тук следват много странни правни казусис защо след няколко седмици ембриона има сърце и от там насетне се брои за човек ...

А ако падна на твоята теза ето ти и че комунизма е същото - http://www.frognews.bg/news_34068/6_mln_nerodeni_detsa_zatriti_po_vremeto_na_komunizma/ милиони аборта за няколко десетилетия.

Не знам защо смесваш вода и олио и се чудиш що не става, това какъв е строя само по себе си не значи нищо дали ще имаш или нямаш деца - след като не зависи от политическият елит дали ти ще правиш секс или не ... знам ли в Св. Корея може достатъчно да са ги промили. Остава някаква анти утопия като на Оруел и там да станат нещата ...

И аз не вдявам като мъж защо ако имаш възможност да нямаш повече деца, ако си материално обезпечил семейството и жената не го дава яко еманципация ...
 
От: Америка или Русия?

Проблемът с раждаемостта е съвсем друг.

Той е свързан по-скоро с благополучието. Колкото по-голямо благополучие имаше и колкото по-образован си, толкова интересите ти стават по-различни и съответно отлагаш раждането/отглеждането на деца.

В общия случай по-примитивните общества обикновено раждат повече деца.

Има една пирамида на Маслоу, която може и да обяснява защо - https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%B4%D0%B0_%D0%BD%D0%B0_%D0%BF%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B1%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D0%BD%D0%B0_%D0%9C%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE%D1%83


Но като цяло това няма връзка с политическата система. По-скоро с икономическото благосъстояние.

А факт е че икономическото благосъстояние е най-добро там където има демокрация.
 
От: Америка или Русия?

Богатите негри в Америка раждат по 10 деца, така че е до ген.

Е те по принцип богатите по Света имат по няколко деца и често от няколко различни жени. Да не говорим за богатите араби, където закона и религията им позволява да имат по няколко жени (харем демек).

:lol: :lol: :lol: :lol:
 
От: Америка или Русия?

Проблемът с раждаемостта е съвсем друг.

Той е свързан по-скоро с благополучието. Колкото по-голямо благополучие имаше и колкото по-образован си, толкова интересите ти стават по-различни и съответно отлагаш раждането/отглеждането на деца.

В общия случай по-примитивните общества обикновено раждат повече деца.

Има една пирамида на Маслоу, която може и да обяснява защо - https://bg.wikipedia.org/wiki/Пирамида_на_потребностите_на_Маслоу


Но като цяло това няма връзка с политическата система. По-скоро с икономическото благосъстояние.

А факт е че икономическото благосъстояние е най-добро там където има демокрация.

Факт е, че никога не е имало дълги периоди на нещото, което днес наричаш демокрация. 50 или 100 години са сравнително къс период. Фактът е, че със сегашните темпове на изчезване на европейските народи, демокрация след 100 години няма да има. Или арабите и негрите ще са новите радетели на демокрацията ти? Нали обичаш статистиката, проследи демографското развитие на народите под демокрация и кажи когато те изчезнат, как по-точно тази демокрация ще продължи да съществува?

Колкото до горното за децата - какви интереси и друг смисъл на живота си можеш да имаш, ако не си егоист, който мисли само за моментния си кеф и собствения си задник?
 
От: Америка или Русия?

Нека се върнем на богатите - ти казваш, имат пари - значи нямат проблем да гледат повече деца. Ти си мислиш, че парите са това, което ти е нужно, за да гледаш деца ли?
А какво друго ти е нужно, освен пари и желание? :shock:
 
От: Америка или Русия?

Така и не разбрах, каква е алтернативата на демокрацията?
На демокрацията алтернативата е безпартийна авторитарна система, като в Царство България.

п.п. Не бъркай демокрация с капитализъм.
 
От: Америка или Русия?

Децата имат нужда от родителско внимание и време, и ги боли оная работа за пари. Тоя въпрос може да бъде зададен от някой без деца, но родител не би трябвало да го задава. Затова тия лоши богаташи нямат по 100 деца, щото знаят, че не могат да им осигурят внимание.
Парите са доста извън уравнението към момента.


ПП По темата с демографската статистика - как реши, че демократичните общества ще изчезнат? Дай да видим сметката, която си направил, прогнози, статистика, уравненийце?
 
От: Америка или Русия?

Това с вниманието е лесно. Бащата бачка, а майката гледа децата. Нима едно време нашите предци не са се счували от работа от сутрин до мрак?! Извинявай, по-глупаво оправдание от това, не знам дали може да съществува. Познавам достатъчно млади хора с по едно дете, които си гледат живота, ходят по екскурзии и прочее, вместо да имат деца. Защото децата са отговорност и дори себеотрицание на моменти. Децата може да ги "боли оная работа за пари", но трябва да живеят от нещо, трябва да имат дрехи и да спят на топло.

как реши, че демократичните общества ще изчезнат? Дай да видим сметката, която си направил, прогнози, статистика, уравненийце?

[h=1]Демографските проблеми на Европа[/h]
Една бегла статийка. Имай предвид, че никой не прави разграниечение по етнос, нещо което смятам за критично. Цяла Европа застарява стремглаво и това е факт.
 
От: Америка или Русия?

5f93e88f60d3d680492f3df5f22afc12.jpg
 

Горе