Америка или Русия?

Америка или Русия?

  • Америка

    Votes: 45 39.1%
  • Русия

    Votes: 70 60.9%

  • Общо гласове
    115
Трябва да си яко глупав за да мислиш, че има полза от руския пазар.

Няма нормален бизнесмен, който да мисли по този начин, който пренебрегва руския пазар, ще си носи последствията.
 
Няма нормален бизнесмен, който да мисли по този начин, който пренебрегва руския пазар, ще си носи последствията.
Да бе, целия запад... хаха. Който пренебрегва запада носи последствията и гладува. От Русия идвв само война и смърт.
 
Ай бегай от тука, трол смотан. Няма западна и американска фирма, от средно ниво нагоре, дето да не са представени в Русия. Да са махаш от тука с простотиите си. Ебати малоумната пропаганда, отивай в бгмама да работиш, не си за тука!

Да бе, целия запад... хаха. Който пренебрегва запада носи последствията и гладува. От Русия идвв само война и смърт.
 
Струва ми се, че надценявате важността на руския пазар за българската икономика. Износът ни към великата Русия е колкото този към малката Македония. А руските туристи, посещаващи България, са колкото македонските. Не знам откъде се взе нотката, че Русия била толкова важен пазар за България. Аз лично не съм чул бизнесмени извън туризма да имат нещо общо с руския пазар.
 
Точно това е, руския пазар не е това, което би трябвало да бъде. Доколкото знам салдото ни с Русия е отрицателно и то разликата не е никак в наша полза. Което не е нормално, предвид мащабите. И това е точно заради индивиди като по-горния трол и началниците му.

Руските туристи са много, ама много, особено тази година, на където се обърнеш само руснаци във Варна. На слънчака може и да ги няма, но в по-малките курортни градчета са мнозинство. Кранево, Камчия, Обзор и другите от този калибър лятото са населени предимно с руснаци.


Струва ми се, че надценявате важността на руския пазар за българската икономика. Износът ни към великата Русия е колкото този към малката Македония. А руските туристи, посещаващи България, са колкото македонските. Не знам откъде се взе нотката, че Русия била толкова важен пазар за България. Аз лично не съм чул бизнесмени извън туризма да имат нещо общо с руския пазар.
 
Живеем в свободна държава - всеки може да работи на който пазар иска, така че не виждам по какъв начин горният потребител пречи на теб например да печелиш от руските туристи и пазар. Ако руският пазар имаше такъв голям потенциал за нас, досега да се е реализирал. И да, внасяме от Русия много повече, отколкото изнасяме, само че няма причина това да се счита за ненормално. Не е казано, че всички цифри трябва да бъдат пропорционални спрямо населението.
 
Много сме далеч от свободната държава, ама това е друга тема... Добре, убедихте ме, Русия не е пазар за нас, щото там всичка са бедни и пияни...
 
Леле.....

22046852_316853968778863_6744749357109361588_n.jpg
 
Много сме далеч от свободната държава, ама това е друга тема... Добре, убедихте ме, Русия не е пазар за нас, щото там всичка са бедни и пияни...
Не е нужно някой да те убеди - погледни износът към Македония и към РФ - 770 милиона към Македония и 672 към РФ.
Целият ни износ към ЕС е 31 милиарда, а общия ни износ е 46 милиарда - като РФ не е кой знай какъв пазар за нас.

А иначе то и като цяло за мен е в пъти по важен стокообемена на нас към ЕС, Към РФ основно "изнасяме" туризъм и внасяме суровини - все неща, които са даденост с малка човешка намеса, но като започнем да си говорим за редица стоки и удобства то нещата са други.

Инфо - http://www.nsi.bg/bg/content/7503/по-основни-търговски-партньори
 
Въпроса е че някой хора поставят нещата така - или едните или другите, а аз викам и едните и другите, схващаш ли? Пазара на Русия не е важен за нас, защото така сме си го направили. Въпрос на държавна политика... Много добре знаеш, че на Бойко не му дават да гледа на там. Той сам си призна миналата година, че е направил всичко, което са поискали от него. Смятам че пропускаме възможности, заради интереси на трети страни, нищо повече.
 
Да, това и писах по-рано защо трябва да се противпоставяш след като може да търгуваш - за жалост с РФ това е доста мръсна игра защото е именно на държавно ниво с едни забавни договори на енергиен ресурс на макро ниво . На микро с един забавен монопол на митнически складове специално за Лукчо с бонус,с един забавен реекспорт в Росенец, но хайде няма го говорим ... а за ББ, не съм убеден, че не прави всичко по силите си да се хареса под масата на Кремъл - проблема, че да лавираш между големите е висш пилотаж, който малцина са го умеели в историята.
 
Последно редактирано:
То руското качество си го знаем... По-добре да не ни внасят нищо. А пък ние да изнасяме за тях - ами това си е въпрос на частни интереси, те братушките като са ни такива "братя", защо не купуват повече от нас? Все нашите са виновни, същото може да кажем и с блядовете, че не искат да търгуват с нас, ако ходим по тая логика, че ББ и управляващи съсипват интересите с Русия.
По-добре да си гледаме сигурните пазари със запада, с руснаците трудно се търгува, непридвидими неща, санкции, рублата не е сигурна, въобще не си струва да се занимаваме с тая страна.

Който има желание, да прави сайт на руски език, да оптимизира в яндекс и да им продава на братушките, какъв ви е проблема не мога да разбера?
 
Последно редактирано:
Аз пък съм фен на точно тия държави и ми се иска и нашите политици да водят такава политика, като тях.
Ето ти го пак тролското мислене, което се плъзга по повърхността. Значи Швейцария, която винаги пази неутралитет и никога не заема страна и в момента е една от най-богатите държави, спокойна и уредена нация не води добра политика, но Северна Корея, където винаги има размирици от край време и са на прага на война водят перфектна политика?
 
Ай бегай от тука, трол смотан. Няма западна и американска фирма, от средно ниво нагоре, дето да не са представени в Русия. Да са махаш от тука с простотиите си. Ебати малоумната пропаганда, отивай в бгмама да работиш, не си за тука!
Айде да си мериш приказките. Кой те спира да търгуваш с почитателите на мумията на Ленин? Явно самите те не стават. Всеки путинофил се чуди как да ни убеди да се кланяме на пропадналите пияници. Отивай да живееш там като толкова ти харесва руската мизерия и простотия. България е Европа. Пиянижите са,с мания за величие и не могат да,търгуват, ако не са,монополисти. Това обяснявс и естествено малкия ни сткообмен с тях. Нормалния бизнес ги отбягва, ако не е принуден, заради идиотския им подход, не заради друго. За нищо не стават
 
Последно редактирано:
Много сме далеч от свободната държава, ама това е друга тема... Добре, убедихте ме, Русия не е пазар за нас, щото там всичка са бедни и пияни...
Типичното тролско, елементарно мислене. Да пияни са, алкохолика Медведев наскоро сам каза че пиянството в Русия е национална криза и ги застрашава яко. Обаче има още куп фактори кооито определят днешна Русия като ненужна и вредна. Северна Корея до вчера търгува с тях. До къде стигна? Всичките им по развити съседи ги избягват и дори се въоражават срещу тях. Не нашите бизнесмени не могат, Русия си е кенеф, а тези съоражения са да се.еш в тях, не да им купуваш "продукта".
 
Последно редактирано:
Не искам да ми пишеш, ТРОЛ. Едно смислено мнение нямаш, само опорни точки, бегай от тука, че имам работа...

Типичното тролско, елементарно мислене. Да пияни са, алкохолика Медведев наскоро сам каза че пиянството в Русия е национална криза и ги застрашава яко. Обаче има още куп фактори кооито определят днешна Русия като ненужна и вредна. Северна Корея до вчера търгува с тях. До къде стигна? Всичките им по развити съседи ги избягват и дори се въоражават срещу тях. Не нашите бизнесмени не могат, Русия си е кенеф, а тези съоражения са да се.еш в тях, не да им купуваш "продукта".
 
Значи признаваш, че икономическите ни отношения с Русия са обременени от външни фактори :)

... а за ББ, не съм убеден, че не прави всичко по силите си да се хареса под масата на Кремъл - проблема, че да лавираш между големите е висш пилотаж, който малцина са го умеели в историята.
 
Значи признаваш, че икономическите ни отношения с Русия са обременени от външни фактори :)
Да, силно тенденциозни са в тяхна полза, чрез редица 5-ти колонии на местно ниво.

След 10-15 години когато ще има редица технологични иновации в енергийния сектор, както има редица алтернативни на фосилите, тогава пак ще си говорим, но в контекста на РФ като тоталния маргинал, АКО продължи Кремъл същата политическа линия.
 
Леле.....

22046852_316853968778863_6744749357109361588_n.jpg
Това българофоб-русофил-комунист, никога не съм го разбирал как може да съществува на 1 място ...
 
Не искам да ми пишеш, ТРОЛ. Едно смислено мнение нямаш, само опорни точки, бегай от тука, че имам работа...

Както и да ти се вижда, все е истина. Русофилията е тежко психическо заболяване. ХАХАХАХ
 
Последно редактирано:

Горе