Анализ на XML с PHP

Като продължение на @imagination и аз да споделя, че съм следвал същата логика. При мен обаче имаше един проект с различни апи фийдове, гоогле, фейсбук, туитър... всички се унифицираха с техни си контроли и накрая тати контролер наливаше базата и фъргаше грешки.
Ако напишеш сега една люта логика да поддържаш голям процент XML никога не може да е 100% :) то смяташ ли, че след 6 месеца като си видиш кода няма да те заболи главата и да се чудиш какво аджеба съм правил тук...
 
филма на imagination и аз съм го играл преди години .. в крайна сметка стигнахме до това да се правят много проектчета за всеки фийд при които ъпдейта е много по лесен. иначе както казва hristonev след няколко не месеца ами седмици това няма да може да се пипне за да се промени
 
Навик.... :) Старта система го нямаше и така, като плюенето в пазва след уплах... :) Винаги е модерно. :)
basi.jpg
И във vBulletin-a има опция за "следене" на тема...
 
Blinky, Ще те репортна, спамиш ми темата :D

Я споделете какъв е бил алгоритъма на 2 на 3 за универсалното решение.
 
@Blinky самосезирай се за офтопик. Може и това да изтриеш.

ПП Еееее даде и на @Sky повод за спам, ни тъ я срам, мискинин...
 
Последно редактирано:
Не можеш да имаш универсално решение :) това е все едно универсална програма да имаш, чичо Гейтс се пробва ама не му се получава.
 
@stuklen трябваха ти само имената на елементите, после се оказа и че атрибутите... след това се оказа, че не само XML, ами и други формати.

Универсален парсер е утопия, но може да се направи нещо много близко до него, като основните стъпки са:

Стъпка 1: Определяш тип файл за прасване
Стъпка 2: Прилагаш парсера който е най подходящ (начини много има за това)
Стъпка 3: Маркираш файла според резултата от "Стъпка 2" и продължаваш напред;

Резултати:
А) Обработен файл;
Б) Неразпознат файл/формат: изисква намеса на човек;
В) Грешка при обработката на файла;

@hristonev кое му е трудното чете на тази функция с 5 реда?
 
Още в първия пост съм написал "анализ/обработка на XML файл". Подразбира се, че става въпрос и за атрибути и за n нива на обложеност.
Също написах, че скрипта ще се обучава чрез интерфейс. Там ще се избира какъв тип са данните XML, CSV или текст /това съм предвидил към момента, ако се наложи и json може да включа и каквото се наложи друго/.
1. Прави се анализ на файла;
2. Показват се наличните вложености, тагове, атрибути и стойности и т.н.;
3. Чрез интерфейса се избира кой таг/атрибут на какво отговаря;
4. Експортират се в масив.
Това бях написал по-нагоре. И това ми е ясно. Въпроса беше за идеи как да се "облече" в действия това нещо.
Аз имам идея, реализирана е и търси други евентуално по-добри решения и подходи.
 
Малко ще е извадено от контекста, но е добра идея да го покажа. Като ми остане повечко време може да направя пример и да го пусна.
 
Вместо да се опитваш да правиш 3 в 1 и да изобретяваш универсален парсер си направи един формат, който да ти го поема последващата обработка и всичката боза на входа прекарвай през xslt към него.

Освен, ако както подозирам не искаш някоя руса патка да може да прави мапинга визуално :D
 
Всички се стремим към "русата мацка" ;)
Но да мислил съм и за такъв вариант. За това отворих и темата, за още решения. Преди доста време правих нещо подобно, точно да се прекарва през xslt, но нещо не мога да го открия.
Сега ще налазят темата.
 

Горе