Арбитраж на .BG домейн, мнение за казус.

Ти имаш взаимоотношения с регистър.бг, тия палячовци кви точно го играят?
Проверил си името - свободно е, регистрирал си го. Регистъра си има условие "тримата от запаса", които ако възникне спор за име.. дават некво решение... за тоя с претенциите си има такса от 200 кинта, за теб си има прекратяване на регистрацията без възстановяване на сумата, ако претенцията е основателна. Ако не е.. ония си горят.. ти си пиеш кафето.
Не виждам на кво основание ще те съдят за възстановяване на разходи?!? Взели са те за лимонка, шИ мъ извиняваш :)

Въпроса е да не ползваш неща, които да са единтични с тяхната фирма: лога, дизайн, тесктове и т.н., дейността не би трябвало да е проблем.

В крайна сметка аз бих си минал арбитража. То това е и най-редното според ОУ на страната, с която имам взаимотношения.. иначе палячовци с претенции много.
Не използвам тяхно лого, не използвам техни текстове, не използвам техен дизайн, даже локацията е сложена в Пловдив, те са в София. Просто те държат, че се оргиналната Дигитална Агенция Праскова, а аз копирам името им и съм получавал бизнес на готово.

Пробват да те сплашат значи, кажи им да го духат и не се занимавай повече с тях.
Това е ясно и лесно, просто ме интересува пряко арбитража дали могат да го спечелят. На 90% съм сигурен, че ще има такъв, ако откажа да сменя тематиката на домейна или не купя фирмата им или нещо друго което да е ок и за тях и за мен.
 
Не използвам тяхно лого, не използвам техни текстове, не използвам техен дизайн, даже локацията е сложена в Пловдив, те са в София. Просто те държат, че се оргиналната Дигитална Агенция Праскова, а аз копирам името им и съм получавал бизнес на готово.


Това е ясно и лесно, просто ме интересува пряко арбитража дали могат да го спечелят. На 90% съм сигурен, че ще има такъв, ако откажа да сменя тематиката на домейна или не купя фирмата им или нещо друго което да е ок и за тях и за мен.

А ти имаш ли дигитална агеция "Праскова" или имаш дигитална агенция "Слива" и идеята е да точиш трафик?

Арбитража е 50/50 там няма точни правила.. събират се трима.. и на база документи решават. Саа. дали им влияят други фактори.. не моем да кажем :)

Той си праща рег. на фирмата
Ти си пращаш инфото, че е бил изоставен, регистриран от други за друго... и т.н. също така, че ти предлага разни схеми и налкон на уя..

Другия вариант е да го държиш 5 години в "разработка" и да стане защитен.
 
Юридическото лице Праскова ЕООД е вписано в ТР преди регистрацията на домейна - при арбитраж го губиш в 100% от случаите
 
Последно редактирано:
Юридическото лице Праскова ЕООД е вписано в ТР преди регистрацията на домейна - при арбитраж го губиш в 100% от случаите

Според ОУ това е едно от основанията за арбитраж и отнемане в полза на заявителя, а не 100% решение в полза на заявителя.
 
Според ОУ това е едно от основанията за арбитраж и отнемане в полза на заявителя, а не 100% решение в полза на заявителя.
То има ли някаква разлика? Като всичко като доказателства е на лице.

Аз да питам само, защо купувате такива домейни? Гледаш го с име, не се ли сеща някой да проверява какво що е? Гледат му всички линковете, DA, история, и в един момент се оказва, че има още някой със съществуваща фирма. Как точно развиваш подобен домейн като знаеш, че си на ръба да се предявят някакви претенции към името.
 
То има ли някаква разлика? Като всичко като доказателства е на лице.

Аз да питам само, защо купувате такива домейни? Гледаш го с име, не се ли сеща някой да проверява какво що е? Гледат му всички линковете, DA, история, и в един момент се оказва, че има още някой със съществуваща фирма. Как точно развиваш подобен домейн като знаеш, че си на ръба да се предявят някакви претенции към името.

Между основание, доказателство и в крайна сметка решение.. има разлика. Няма писано правило.

Аз затуй не се занимавам с .БГ, щото се дава възможност за претенции, а после мача се свири по неясни правила.
 
Между основание, доказателство и в крайна сметка решение.. има разлика. Няма писано правило.

Аз затуй не се занимавам с .БГ, щото се дава възможност за претенции, а после мача се свири по неясни правила.
Ако всеки следва протокола, или правилата както е в техния случай и при наличните документи и доказателства, не е ли логично да се отреди това, което следва след техния пълен набор. Да, иначе може да се тъпкува, разбира и действа по хиляди начини.

Аз пък мисля, че са лайнарски изпълнения в повечето случаи и не харесвам .бг за това. Пък един имал фирма, пък друг глупак тарикат регнал кока-кола.бг и ще ги изнудва. Голяма цинагия. И да не говорим и регистър.бг какви продъдени динозаври са в този дигитален свят.
 
Ако всеки следва протокола, или правилата както е в техния случай и при наличните документи и доказателства, не е ли логично да се отреди това, което следва след техния пълен набор. Да, иначе може да се тъпкува, разбира и действа по хиляди начини.

Ами аз това казвам в ОУ не е описано, че който има ФИРМА задължително печели, наличието на ФИРМА обаче е възможност за арбитраж.
И вече там специална им комисия от комсомолци... претегля нещата, кой ще им е по-изгоден като клиент.
 
Да фирмата им е точно като домейна, а първо е бил техен преди години.


Изглеждат ми, че биха дали 200 лева, поне по думи де. В общите условия на регистър прочетох, че имат право по съдебен ред да изискат сумите, които са платили за арбитраж и регистрация.

Имам го от 2 месеца, фирмата предложи да го купи за цената за която съм го регистрирал, но отказах.

Води се разговор за смяна на тематиката на домейна, като подпишем договор, че няма да имат притенции към домейна, ако е извън тематиката на рекламна дигитална агенция.

Другата опция беше да купя фирмата им, чакам цена от тях, но надали ще ми се дават големи пари.

Искам да разбера, ако го запазя като дигитална агенция сателитка, дали ще имам шанс в арбитраж, след като фирмата им се казва както домейна и извършва същата дейност.

Единствения плюс, който виждам е, че нарочно не са го подновявали, фирмата им хем работи, хем не. Бил е регистриран няколко пъти след като те са го дропнали.
https://shema.bg
 
Ето и един случай, в който "комисията" решава в полза на физическото лице, последва истинско дело е срещу ФЛ и решението на комисията, което също е загубено.
Забеляза ли, че решението се отнася за защитен домейн с регистрация повече от 5 години. Има голяма разлика в казуса, който цитираш и казуса, който дискутираме тук.
 
И фирмата е домейн + цифри.
Иначе и аз чакам арбитраж, ама явно няма да ми се получи и няма да видя от близо как работят нещата.
 
Ти имаш взаимоотношения с регистър.бг, тия палячовци кви точно го играят?
Проверил си името - свободно е, регистрирал си го. Регистъра си има условие "тримата от запаса", които ако възникне спор за име.. дават некво решение... за тоя с претенциите си има такса от 200 кинта, за теб си има прекратяване на регистрацията без възстановяване на сумата, ако претенцията е основателна. Ако не е.. ония си горят.. ти си пиеш кафето.
Не виждам на кво основание ще те съдят за възстановяване на разходи?!? Взели са те за лимонка, шИ мъ извиняваш :)

Въпроса е да не ползваш неща, които да са единтични с тяхната фирма: лога, дизайн, тесктове и т.н., дейността не би трябвало да е проблем.

В крайна сметка аз бих си минал арбитража. То това е и най-редното според ОУ на страната, с която имам взаимотношения.. иначе палячовци с претенции много.
Абсолютно съм съгласен-това е нормалния ред на нещата.Не виждам драма и аз!
 
Забеляза ли, че решението се отнася за защитен домейн с регистрация повече от 5 години. Има голяма разлика в казуса, който цитираш и казуса, който дискутираме тук.
Аха, забелязах.

Намери си делото за еконт домейна, там също е защитен по тая клауза. Но развръзката е друга.
 
Аха, забелязах.

Намери си делото за еконт домейна, там също е защитен по тая клауза. Но развръзката е друга.
Не ми е нужно да го търся, имам лесен достъп до всичките решения, а голяма част от тях познавам и служебно.
 
Не ми е нужно да го търся, имам лесен достъп до всичките решения, а голяма част от тях познавам и служебно.
И? Каква е голямата разлика.. освен, че аршина се мери според клиента.
 
В крайна сметка нещата са 50 на 50 според вас, кой ще спечели арбитража при запазването на "Дигитална агенция Праскова на сайта", а фирмата е "Праскова ЕООД", която дейност е точно дигитална агенция?
 
Aз неем идея, при тия неясни правила за определяне... Но при всички положения бих минал през арбитраж, вместо да клякам на некви палячовци с договорки и изнудване. Ако падне - падне. Студена вода и .БГ в кенефа.
 
Aз неем идея, при тия неясни правила за определяне... Но при всички положения бих минал през арбитраж, вместо да клякам на некви палячовци с договорки и изнудване. Ако падне - падне. Студена вода и .БГ в кенефа.
Правилата не са чак толкова неясни. Имаш ли фирма и марка зад дадено име, домейнът няма как да не ти е нещо прилежащо, а всеки взел го може да се възползва по един или друг начин, но в юридическите среди явно си се води някакво изпозлване на името за собствени облаги. За жалост при .бг това си се среща често. В началото писах, че не съм много наясно, но за жалост около мен са им ги взимали, на мои хора, които са "хванали Господ за шлифера" като са взели домейна на фирма, която по невнимание или други причина го е изтървала. Или имат .com, а реално някой на .bg е решил, че е много умен.
 

Горе