Арбитраж на .BG домейн, мнение за казус.

Много зависи от комисията, но има и съд дори за такива неща и се стига до тях, това с плащене на гаргите може да го каже, човек не стъпвал в съд и си нямал работа с тези проблеми. Просто се вдига дело за уронване на авторитета на фирмата, ако има нещо активно на домейна и че много хора бъркат домейна с фирмата, дори има фалшиви доказателства и накрая домейна пак се взема. Но ако има търговска марка за .bg домейн, защото това не е стандартен домейн, домейните като .bg , .ro , .gr са локални един вид и при търговска марка на място се взема. Разбира се, винаги се предлага оферта на собственика на домейна.

За да спечели спор за прехвърляне, бизнесът трябва да докаже, че:
  • Името му има добра репутация на марката
  • Името се свързва с неговия бизнес
  • Налице е погрешно представяне от трета страна, което води или е вероятно да накара обществеността да обърка стоките и услугите на третата страна с тези на бизнеса
  • Претърпял е щети поради използването на името му от трета страна, това се симулира лесно

Остави лапетата какво пишат тук, реалността е друга, ако има регната марка, нещата стават лесно, дори да пропусне се взема, последните месеци съм свидетел на такива вземания на .bg домейн, но всичко беше с търговска марка, домейните и без това не бяха активни.

Поздрави.
Досега не сме чули нищо конкретно. Кажи "едикойси" домейн на "едикойси" му го отнеха поради "едикакваси" причина.
 
Досега не сме чули нищо конкретно. Кажи "едикойси" домейн на "едикойси" му го отнеха поради "едикакваси" причина.

На Бай Иван, домейна дамаджана.бг, бяха му я взели от другата махала домейна, по-точно Гошо Злото и така, Бай Иван си иска домейна.

Поздрави.
 
На Бай Иван, домейна дамаджана.бг, бяха му я взели от другата махала домейна, по-точно Гошо Злото и така, Бай Иван си иска домейна.

Поздрави.
Просто кажи по каква причина са отнели домейн на "едикойси".
 
Просто кажи по каква причина са отнели домейн на "едикойси".

Здравей, бях написал, има фирма със същото име, другите случай бяха търговска марка, също така уронване.
 
Здравей, бях написал, има фирма със същото име, другите случай бяха търговска марка, също така уронване.
Какво значи "същото име"? В търговския регистър фирмите се регистрират на кирилица и изписването на името на латиница. Има няколко фирми, които са вписани там като комбинация с латински символ, примерно "Минчо Z"
 
В момента просто си приказвате. Ще чуем ли примери?
Ай стига си хленцал. Намери дело 660 по описа на Варненски окръжен съд за 2015 г. и ще разбереш как се отнема .bg домейн, който клиент на регистър.БГ е плащал в рамките на 5 г. (2010-2014) и го дават на притежател на ТМ. от 2007-ма, като през цялото време от 2007-2010 притежателя на ТМ е имал възможност да регистрира домейн, но не го е напрвил. И пак се върни да ревтуниш.
 
Адресанта ли обърка?
 
Скайфокс, досега не виждам нищо освен притчи. Като онази, в която някой си регнал домейна на Епъл в Бразилия и го откупили за 10 милиона долара ... );/
 
Какво значи "същото име"? В търговския регистър фирмите се регистрират на кирилица и изписването на името на латиница. Има няколко фирми, които са вписани там като комбинация с латински символ, примерно "Минчо Z"
Принципно s1yf0x е напълно прав, напълно е нормално да ти вземат домейна, ако е синоним домейна, примерно coca-cola.bg е прекрасен случай, ти не го знаеш, но виж cocacola.bg, няма да пиша но това е прекрасен пример и за подобен домейн colacoca и такива. Ако марката реши, че това пречи и иска домейна под .bg, напълно нормално да заяви претенция.
 
Ай стига си хленцал. Намери дело 660 по описа на Варненски окръжен съд за 2015 г. и ще разбереш как се отнема .bg домейн, който клиент на регистър.БГ е плащал в рамките на 5 г. (2010-2014) и го дават на притежател на ТМ. от 2007-ма, като през цялото време от 2007-2010 притежателя на ТМ е имал възможност да регистрира домейн, но не го е напрвил. И пак се върни да ревтуниш.

Делото е иск срещу регистъра за неправомерно отнет домейн - Еконт.БГ

Единственото, което установява съдът е, че няма нарушения на ОУ и отхвърля искът. Т.е. домейна не е отнет след дело.

В крайна сметка домейна е отнет заради:

5.4.2. Когато желаното ИНТЕРНЕТ ИМЕ може да доведе до объркване, РЕГИСТРАНТЪТ трябва да избере друго име.

Която може да се тълкува на кой, как му е удобно.

Друг е въпроса в момента на регистрация... 2010, колко точно е бил разпознаваем бранда Еконт, че да се позовават на таа точка.
 
@NovaPS - отнет ли е домейна в последствие или не? Обясни го на тая лабораторна маймуна deffnews с картинки
 
@NovaPS - отнет ли е домейна в последствие или не? Обясни го на тая лабораторна маймуна deffnews с картинки

Отнет е, но съдът няма нищо общо.

Затуй казвам, че с .БГ тряя да си винаги с едно наум, защото решенията на арбитража са съобразени с ОУ, които са писани от тях. Т.е. шанса да отсвирят мача против ОУ клони към 0. Вратичките като 5.4.2 се виждат, когато дойде някой по-голям.
 
Аз очаквам да имам подобен сценарий, щото регнах един домейн на 1 марка.. нека видим какво ще стане и дали ще си го искат..

подготвих им оферта около ХХ ХХХ евро
 
Последно редактирано:
Интересно ми е, при домейн ALABALA.BG (не реалният) незащитен на ФЛ, фирма АЛАБАЛА ЕООД (регистрирана преди домейна) пуска Търговска марка за ALABALA след регистрацията на домейна. От ALABALA.BG пускат фирма АЛАБАЛА БГ ЕООД. (Всичко в тази последователност)
Фирма АЛАБАЛА ЕООД има ли валидно право за арбитраж? (Не са в един бранш)

*(Имената на домейна и фирмите са напълно измислени, не са реалните и са ползвани за онагледяване на теоретичен казус)
 
Последно редактирано:
Интересно ми е, при домейн ALABALA.BG (не реалният) незащитен на ФЛ, фирма АЛАБАЛА ЕООД (регистрирана преди домейна) пуска Търговска марка за ALABALA след регистрацията на домейна. От ALABALA.BG пускат фирма АЛАБАЛА БГ ЕООД. (Всичко в тази последователност)
Фирма АЛАБАЛА ЕООД има ли валидно право за арбитраж? (Не са в един бранш)

*(Имената на домейна и фирмите са напълно измислени, не са реалните и са ползвани за онагледяване на теоретичен казус)

Да.

Даже не е необходимо да регистрира търговска марка - достатъчно основание е че фирма със същото (транслитерирано) име е регистрирана ПРЕДИ регистрацията на домейна.
 
  • Like
Реакции: Sky
Интересно ми е, при домейн ALABALA.BG (не реалният) незащитен на ФЛ, фирма АЛАБАЛА ЕООД (регистрирана преди домейна) пуска Търговска марка за ALABALA след регистрацията на домейна. От ALABALA.BG пускат фирма АЛАБАЛА БГ ЕООД. (Всичко в тази последователност)
Фирма АЛАБАЛА ЕООД има ли валидно право за арбитраж? (Не са в един бранш)

*(Имената на домейна и фирмите са напълно измислени, не са реалните и са ползвани за онагледяване на теоретичен казус)
Toлкова ли е трудно - https://www.register.bg/tld_user_re...d_conditions-v4.9.pdf#page=12&zoom=100,82,250
 
Само Скай си знае защо се хили.

В случая имаме регистриран домейн на ФЛ, на който едва ли имената са Алабала Алабала, тоест не е имал никакво "основание" към датата на регистрацията. А по него време вече е съществувална фирма с точно това име.

ПП: не съм сигурен кой има приоритет ако ФЛ с име Тончо Георгиев е регнал tonchogeorgiev.bg, а вече е съществувала фирма "Тончо Георгиев ЕООД". Вероятно пак фирмата, ако домейнът не е бил "защитен".
 
  • Like
Реакции: Sky
Само Скай си знае защо се хили.

В случая имаме регистриран домейн на ФЛ, на който едва ли имената са Алабала Алабала, тоест не е имал никакво "основание" към датата на регистрацията. А по него време вече е съществувална фирма с точно това име.

ПП: не съм сигурен кой има приоритет ако ФЛ с име Тончо Георгиев е регнал tonchogeorgiev.bg, а вече е съществувала фирма "Тончо Георгиев ЕООД". Вероятно пак фирмата, ако домейнът не е бил "защитен".
той скай има ли нещо на което да не се хили? По дебилен член на предприемач няма ! Ти го плюеш той мисли , че дъжд вали...
 
Само Скай си знае защо се хили.

В случая имаме регистриран домейн на ФЛ, на който едва ли имената са Алабала Алабала, тоест не е имал никакво "основание" към датата на регистрацията. А по него време вече е съществувална фирма с точно това име.

ПП: не съм сигурен кой има приоритет ако ФЛ с име Тончо Георгиев е регнал tonchogeorgiev.bg, а вече е съществувала фирма "Тончо Георгиев ЕООД". Вероятно пак фирмата, ако домейнът не е бил "защитен".
az po navik, sori. лайк трябваше да е
 

Горе