Арбитраж на .BG домейн, мнение за казус.

Толкова ли е трудно да се прочете, че има определен казус, който не е разписан в общите условия, че да ми пускаш линк към тях?!
Пише си - фирма АЛАБАЛА ЕООД е регистрирана преди домейна, от ALABALA.BG регват АЛАБАЛА БГ ЕООД, с която фирма искат да защитят домейна. Дейността на АЛАБАЛА ЕООД няма общо с дейността на ALABALA.BG
 
  • Sad
Реакции: Sky
Фирмата ПРАСКОВА ЕООД е била собственик на домейна praskova.bg в поредица на няколко години. Собственика на ПРАСКОВА ЕООД поради лични причини спира да извършва дейност, НО фирмата остава активна. ПРАСКОВА ЕООД НЕ подновява praskova.bg при изтичането му, от там следват 2-3 регистрации на домейна, от второ, трето и четвърто лице, всяка регистрация напълно индивидуална. 1 година е бил агенция за реклама, 1 година онлайн магазин за дрехи, 1 година е било нещо като блог. Домейна praskova.bg е имал много собственици, но всеки просто се е отказвал от проекта си и не го е подновявал.

При .bg ясно, че зависи от комисията на регистъра, но в крайна сметка трябва да се доошлайфат условията и едно задължително да се добави, че в случая, когато някой не си поднови домейна и после друг му го регистрира, то би трябвало да губи права завинаги, най-малкото защото сам по собствено желание не е проявил интерес да го защити и дефакто е проявил лошо стопанисване ;)
И в този смисъл ако има истински арбитраж, където да се разгледа този факт, то би трябвало да не успее да си го върне.
 
Право на арбитраж има всеки, който си плати арбитражната такса, а кво ще е решението... остава загадка и за най-добрите гадатели.
 
Тия дни ще споделя как е минал арбитраж за домейн с регистрирана преди него тм.
 
селото ли?
Да, след повече от година събра смелост.
Може и някоя връзка да е намерил в регистъра, знам ли 😀

Времето за подаване на документи свърши. Не знам колко време отнема за решение. Аз съм 50 на 50,не мога да заложа как точно ще свърши тая работа.
 
Както и да ги въртиш общите им условия, няма аргумент да дадат селото.
  • Регнат е преди търговската марка.
  • Състои се от common думи от английски и български.
  • Търговската марка е "#WEBSELO", с хаштага отпред.
  • Има си сайт с релевантно за името съдържание, т.е. не цели да краде аудитория от марката.
ТЛДР: първото е достатъчно:
790427e521a91a312b38b5110e21c1a1.png
 
Последно редактирано:
Както и да ги въртиш общите им условия, няма аргумент да дадат селото.
  • Регнат е преди търговската марка.
  • Състои се от common думи от английски и български.
  • Търговската марка е "#WEBSELO", с хаштага отпред.
  • Има си сайт с релевантно за името съдържание, т.е. не цели да краде аудитория от марката.
ТЛДР: първото е достатъчно:
790427e521a91a312b38b5110e21c1a1.png
Има май някаква марка която е преди домейна, може и да бъркам. Не ми се търси.


Имам и теория защо чак сега седна да прави арбитражи - сайта почна да се класира за доста резултати и съм го засичал да излиза преди .com домейна.
Представям си ако някой който може се беше заел с SEO-то
 
Както и да ги въртиш общите им условия, няма аргумент да дадат селото.
  • Регнат е преди търговската марка.
  • Състои се от common думи от английски и български.
  • Търговската марка е "#WEBSELO", с хаштага отпред.
  • Има си сайт с релевантно за името съдържание, т.е. не цели да краде аудитория от марката.
ТЛДР: първото е достатъчно:
790427e521a91a312b38b5110e21c1a1.png

Фирмите и марката са преди домейна. По ОУ винаги могат да намерят аргументи.. примера с Еконт, щото била позната марка, нищо, че по време на регистрацията не е било точно така.
 
Фирмите и марката са преди домейна. По ОУ винаги могат да намерят аргументи.. примера с Еконт, щото била позната марка, нищо, че по време на регистрацията не е било точно така.
Ekonta въобще са друга работа :D
Иначе фирма няма, има само ТМ
 
204988846 най-вероятно е със замразена дейност (нищо че пише "активно" в папагала).
Не знам дали е от значение за Регистъра, но предполагам че би било солиден аргумент.

Първите две изглежда са цвъкнати с цел избягване на регистрация по ЗДДС.
После е регната третата, понеже измениха закона и тая врътка вече се счита за данъчна измама.

Ако първите две продължават да функционират (с цел издаване на фактурки без ДДС), мисля, че вече е трябвало или да са регнати по ДДС или заличени (а в момента не са никое от 2-те). Някой експертин да се изкаже.
 
Последно редактирано:
1693895108764.png
това не мога да преценя добре ли е или зле, да не се окаже че накрая вебсюлото ще вземе домейн с трафик и позиции в гугъла :D
 
Виж файлът 30479
това не мога да преценя добре ли е или зле, да не се окаже че накрая вебсюлото ще вземе домейн с трафик и позиции в гугъла :D
250 месечно.. което прави 8 човека на ден.. аз такива сайтове мога да ти подаря.. ахааха имам един домейн на един бранд голям.. прави трафик дневно по 115 човека..
 
250 месечно.. което прави 8 човека на ден.. аз такива сайтове мога да ти подаря.. ахааха имам един домейн на един бранд голям.. прави трафик дневно по 115 човека..
Аз затова казвам че тия цифри нищо не ми говорят.
 
Е нали точно те искат да му го вземат 😆
Иначе, кликове от гошо.бг, иначе посещенията трябва да са минимум двойно още ;)
 

Горе