Афилиейт програма на сребърни бижута

cross

Well-Known Member
Здравейте, колеги,
Тъй като имаме вече 1 успешно партньорство с афилиейт на нашия магазин за сребърни бижута решихме да предложим собствена афилиейт програма за нашите продукти, която към момента е на ниво идея и при интерес от ваша страна мислим да я стартираме другия месец.
Както може би знаете, продажбата на изделия от благородни метали е под разрешителен режим и се изисква лиценз, което пречи да бъдат пуснати на дропшипинг, но що се отнася до афилиейт няма проблем.

Нашите предимства са следните:
- Използваме собствена афилиейт система, като ще получите акаунт, където да траквате продажбите си. Не използваме платформи като ProfitShare, които прибират сериозна част от приходите.
- Коректно и бързо отчитане на натрупаните приходи с детайла статистика
- Предлагаме комисионна от 20 до 25 процента от стойността без ДДС, в зависимост от натрупания оборот. Не включва върнати, отказани и непотърсени пратки.
- Плащаме всеки месец, след издадена фактура от вас или по друг начин за малки суми (до 100лв)
- Можете да рекламирате вашия афилиейт линк, където сметнете за добре.
- Лесно конвертируеми продукти в ценовия диапазон 30-150лв с кратка фуния за придобиване
- Голямо разнообразие от модели

За въпроси и повече информация може да ми пишете на ЛС. Към момента проучваме интереса към подобен тип програма, както вече казах.
 
Както може би знаете, продажбата на изделия от благородни метали е под разрешителен режим и се изисква лиценз, което пречи да бъдат пуснати на дропшипинг, но що се отнася до афилиейт няма проблем.
Да ама в случая е посредничество, което го няма споменато в закона за изискване на лиценз за тази дейност.
Може би леко споменаване в общите правила на сайта продавача, че продуктите се изпращат от лицензираната фирма на cross и не мисля, че ще има законови проблеми :)
 
Да ама в случая е посредничество, което го няма споменато в закона за изискване на лиценз за тази дейност.
Може би леко споменаване в общите правила на сайта продавача, че продуктите се изпращат от лицензираната фирма на cross и не мисля, че ще има законови проблеми :)
Да, така е, но си изисква добро оформяне от адвокат. Трябва да се уточни и това, че ние предоставяме гаранцията на артикулите и трябва да се свързват с нас, политиката ни за връщане е по-различна от тази на магазин, който продава стандартни стоки + още няколко тънки момента. Ако се оплаче някой не се знае какъв ще е резултатът. Но ако на някой му се поема този риск и е готов да плати известна сума за адвокатските хонорари като първоначална инвестиция съм склонен да го обсъдим. Предложил съм един по-оптимален вариант на база опита, който имам с тази ниша.
 
Сключва се договор между вас и посредника (този, който ще ги предлага в магазина си). Посредством този договор се прави раздел или подточка в общите условия, специално за тези бижута.

Например:


ДОГОВОР ЗА ПОСРЕДНИЧЕСТВО ПРИ ПРОДАЖБА НА БИЖУТА


Между фирма "КРОСС ЕООД", със седалище и адрес на управление в град , ул. №____, ЕИК __________, в лицето на управителя му ______, и фирма "ДРОПШИП ПАРТНЬОР", със седалище и адрес на управление в град , ул. №, ЕИК __________, в лицето на управителя му __________, се сключва настоящият договор за посредничество при продажба на бижута.

Чл. 1. Предмет на договора
1.1. Настоящият договор урежда отношенията между "КРОСС ЕООД" и "ДРОПШИП ПАРТНЬОР" при продажба на бижута.
1.2. "КРОСС ЕООД" ще предоставя на "ДРОПШИП ПАРТНЬОР" снимки и описание на продуктите, които ще бъдат продавани през онлайн магазина на "ДРОПШИП ПАРТНЬОР".
1.3. "ДРОПШИП ПАРТНЬОР" като посредник ще предлага бижутата на фирма "КРОСС ЕООД" в своя онлайн магазин.
1.4. При направена поръчка, "ДРОПШИП ПАРТНЬОР" ще дава поръчка за изпълнение към "КРОСС ЕООД", които ще изпращат продукта до клиента и ще получават плащането от клиента, понеже са лицензирана фирма за търговия с изделия от благородни метали.
1.5. Фирма "КРОСС ЕООД" няма да доставя на "ДРОПШИП ПАРТНЬОР" бижута, а само на техните клиенти.

Чл. 2. Комисионна


2.1. "ДРОПШИП ПАРТНЬОР" има право да получава комисионна от 20 до 25 процента от стойността на продадените бижута без ДДС, в зависимост от договорените условия между страните.

2.2. Комисионната се начислява върху стойността на продадените бижута без ДДС и се заплаща след издаването на фактура в края на всеки месец от "ДРОПШИП ПАРТНЬОР" към "КРОСС ЕООД".

2.3. Комисионната се плаща в български лева чрез банков превод на "ДРОПШИП ПАРТНЬОР" в рамките на 10 работни дни от получаването на фактурата.

Чл. 3. Отговорности на страните

3.1. "КРОСС ЕООД" е отговорна за качеството на предлаганите бижута и за изпълнението на поръчките в срок.

3.2. "ДРОПШИП ПАРТНЬОР" е отговорна за правилното представяне на бижутата в онлайн магазина си и за предоставяне на правилната информация за поръчките към "КРОСС ЕООД".

3.3. В случай на възникване на спор между страните, те се задължават да се опитат да решат проблема по мирен път. Ако не успеят да стигнат до споразумение, спорът ще бъде решаван в съответствие с законите на Република България.

Чл. 4. Крайни разпоредби

4.1. Всички спорове между страните по настоящия договор ще бъдат решавани по мирни пътища.
4.2. В случай на необходимост от съдебно разбирателство, компетентен съд ще бъде този в областта, в която е седалището на фирмата "КРОСС ЕООД".
4.3. Настоящият договор представлява пълното съгласие между страните и замества всички предходни устни или писмени договорености.
4.4. Промените и допълнения към настоящия договор са валидни само ако са направени в писмена форма и са подписани от двете страни.
4.5. Настоящият договор е сключен в два еднакви екземпляра, по един за всяка от страните.



Според мен, повече продажби биха се генерирали чрез дропшипинг.
Други пък биха се възползвали от афилиейт линка, като сложат някакъв банер в сайта си, което също е добра опция. В този ред на мисли, не е лошо да имате и няколко банера, които хората могат да ползват.
Това е.
 
Само да добавя някои неща от последния ти пост, че съм ги изпуснал.

Трябва да се уточни и това, че ние предоставяме гаранцията на артикулите и трябва да се свързват с нас, политиката ни за връщане е по-различна от тази на магазин, който продава стандартни стоки + още няколко тънки момента.


Това може да бъде приложено към гаранционната карта на продукта.


"Искаме да Ви уведомим, че всички нашите артикули са с високо качество и са предмет на стриктен контрол за качество, преди да бъдат изпратени към клиентите ни.

Компанията ни, КРОСС ЕООД, осигурява гаранция за всички наши продукти. Ако имате въпроси или проблеми, свързани с продуктите, които сте закупили, моля, свържете се с нас на следния имейл адрес: [email protected] или на телефонен номер: 0888888888. "


да плати известна сума за адвокатските хонорари като първоначална инвестиция
Тук мисля, че тази инвестиция трябва да е от ваша страна с основна цел "разширяване на пазара и намиране на партньори".
По този начин няма да договаряте нови и различни договори със всеки по отделно, който иска да работи с вас. А договора е само един, който имате готов и можете да разпечатате с 2 клика.

Отделно, бъдещите партньори трябва да са доказани онлайн магазини с продажби за да се включат в партньорската ви програма например.

Според мен доста добре и културно би се получило с такова обвързване на нещата, но може и да греша :)
 
Последно редактирано:
Само да добавя някои неща от последния ти пост, че съм ги изпуснал.




Това може да бъде приложено към гаранционната карта на продукта.


"Искаме да Ви уведомим, че всички нашите артикули са с високо качество и са предмет на стриктен контрол за качество, преди да бъдат изпратени към клиентите ни.

Компанията ни, КРОСС ЕООД, осигурява гаранция за всички наши продукти. Ако имате въпроси или проблеми, свързани с продуктите, които сте закупили, моля, свържете се с нас на следния имейл адрес: [email protected] или на телефонен номер: 0888888888. "



Тук мисля, че тази инвестиция трябва да е от ваша страна с основна цел "разширяване на пазара и намиране на партньори".
По този начин няма да договаряте нови и различни договори със всеки по отделно, който иска да работи с вас. А договора е само един, който имате готов и можете да разпечатате с 2 клика.

Отделно, бъдещите партньори трябва да са доказани онлайн магазини с продажби за да се включат в партньорската ви програма например.

Според мен доста добре и културно би се получило с такова обвързване на нещата, но може и да греша :)
Благодаря за съветите, ще ги обсъдим с колегите и ще пишем допълнително :)
 

Горе