Ах, Канада...

apostol

New Member
ВЪЗМОЖНОСТИТЕ НА МРЕЖАТА


Мнозина са се чудили и продължават да се чудят, защо богатите са богати, а бедните- бедни.

Искам да ви запозная с няколко крайно показателни данни, взети от официалната канадска статистика.

Оказва се, че след като средностатистическият канадец се е трудил прилежно 40 години, с него се случват две неща:

- 28 % от канадците са мъртви (след тези 40 години)
- 63 % зависят от пенсионните си осигуровки

Казано другояче, 92 % от всички канадци могат да очакват следното: когато навършат 60 години, те или ще са мъртви, или бедни. Защото и там пенсиите не осигуряват охолен живот на старини.

Само 4 % от всички канадци са финансово осигурени. Други 3 % продължават да се трудят. САМО 1 % от всички канадци са богати!

60 % от канадските семейства живеят на или под границата на бедността. Това са 13, 8 милиона души.

74 % от богатите канадци имат собствен бизнес. И сега най- интересната част на тази статистика… 40 от най- богатите хора в Канада, които са все още под 40 години, са натрупали състоянието си от… Интернет!

Да, Мрежата предлага невероятни възможности на всички нас. От нас, единствено и само от нас зависи дали и как ще се възползваме от тях.

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ
 
То ако беше толкова зле в Канада едва ли щеше да има толкова желаещи за емиграция, пък и пичовете дори си разширяват бройката на приемани емигранти (съжалявам ама забравих кое е правилно еми или ими-гранти.... в случая). За последните 2 години ако не се лъжа я вдигнаха с над 200 000 ... искат да си заселят централните части. Климата им не е много суров, развиват се и са мирна страна. Едно желано място от мен за живот, ноо докато ми текат тук пари в един от най-красивите градове на Балканите - Варна, ще си стоя на дупето и ще се радвам на морето и жените по бански.

П.С. Мечката на аватара ми е канадска :D
 
А всъщност аз съм живял в Торонто и имам партньори в Монреал и други части на Канада. Страната е направо вълшебна, всичко е уредено, нямаш никакви проблеми със здравните или социални осигуровки.

Работи се и се живее по-скопойно отколкото в САЩ. Има много А красиви блондинки... но за съжаление са скучни и лииико надути.

Ако искаш да правиш бизнес, Канада е добро място, НО за разлика от САЩ пазарите са по-малко конкурентни, тоест има наместени играчи и се пробива по-трудно отколкото в САЩ. Знам от опит с уеб хостинга. Имам доста клиенти от там, но все пак не са колкото от UK да речем.

В щатите правиш бизнес по телефона, в Канада е малко по-трудно. Като цяло е "много гадно" и ми се ходи пак :)
 
Факти, само факти

Цитирам само факти, взети от официалната канадска статистика. Нищо повече. Постингът целеше всъщност следното: да ви насочи към възможностите на Интернет бизнеса. Независимо от това дали си в Канада или в България, този вид бизнес ти дава изключителни възможности. Както никой друг!

А на тъпунгерите в този сайт препоръчвам да се запознаят поне с елементарни неща. Да разберат що е спам например. Колкото и да са тъпи, все ще могат да проумеят такива простички неща.

А този, дето ме мисли за "старче", да заповяда. Ще му разпоря гъза за 15 секунди.
 
apostol каза:
Постингът целеше всъщност следното: да ви насочи към възможностите на Интернет бизнеса. Независимо от това дали си в Канада или в България, този вид бизнес ти дава изключителни възможности.

Прав си за възможностите от И-бизнеса, но написаното от теб далеч не ни насочва към възможностите за правенене на бизнес в Интернет, а е просто една суха статистика без посочен източник. Което я прави едва-ли-не невалидна ;)
 
Re: Факти, само факти

apostol каза:
А този, дето ме мисли за "старче", да заповяда. Ще му разпоря гъза за 15 секунди.

Ти си някакъв феномен ве.. просто като тебе 2-ри няма, с бастуна ли ще го гониш, или със ченето?
 

Горе