А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

Max-e, това не е моята логика, а са широкоизвестни факти. Пиши в гугъл CIA, Chechnya или квото си искаш и има достатъчно иформация за това как работи ЦРУ.

И последно, Макс-е не твърдя, че диктаторите са добри, но поне режимите са светски. Там нямаш алтернатива по западен образец, хората са с различни разбирания, там алтернативата на диктатурата се нарича халифат. Ислямската диктатура е в пъти по-бруталната от светската и опасна за нас, защото изнася тероризъм. Това са абсолтни психопати, например знаеш ли че Мюсюлманските братя в Египет искаха да събарят пирамидите, защото били езически :-o

Колкото до това -
Иди в Иран на почивка като толкова ги обичаш диктатурите. На втория ден ще са ти разпорили гъзъ и набучили главата на кол, понеже си погледнал някой на криво.

Показва само колко си ограничен ;) Чел съм много пътеписи на българи, които са обикаляли в Иран - ЧЕТИ и виж впечатленията на очевидци за това кое - как е.
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

Аз не съм видя туроператори да предлагат почивки в Иран, не знам защо е така. Хмм, ще помисля и ако се сетя, ще публикувам отговора тук. хахаха :D
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

Аз не съм видя туроператори да предлагат почивки в Иран, не знам защо е така. Хмм, ще помисля и ако се сетя, ще публикувам отговора тук. хахаха :D
Малоумен ли си?
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

@redrum

Ми иди с жена си на почивка там и покажи карикатура на Махмуд Ахмадинеджад, да видиш какъв майтап ще падне.


Нека сирийците си решат какво искат. Ако искат шериат нека си го приемат. Но нека първо разкарат диктатора, после сами да си изберат начин на управление.
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

Аз не съм видя туроператори да предлагат почивки в Иран, не знам защо е така. Хмм, ще помисля и ако се сетя, ще публикувам отговора тук. хахаха :D
Хотелите им не предлагат афф. програма:)
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

Колега, защо ме обиждаш? Аз да съм подходил с лично отношение към теб в спора? Да съм те нарекъл глупак, идиот или некадърник, само защото не сме на едно мнение? Не съм, нали? Да ме поправи някой от колегите, ако съм. Няма ли да се извиниш?

Не, няма да се извиня, защото никъде не съм те наричал "глупак, идиот или некадърник". Опитваш се да ми приписваш неща, които не съм казал.
 
От: От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

@redrum

Ми иди с жена си на почивка там и покажи карикатура на Махмуд Ахмадинеджад, да видиш какъв майтап ще падне.


Нека сирийците си решат какво искат. Ако искат шериат нека си го приемат. Но нека първо разкарат диктатора, после сами да си изберат начин на управление.
Въпросът е, че не сирийци решават, а вносни терористи. Мнозинството сирийци, които са разнородни етнически и религиозно, предпочитат Асад.

А колкото до другото, първо не виждам защо да го правя, второ Ахмединаджад вече не е президент на Иран. Ти що не отидеш в европейска Турция и не се изсереш върху лика на Кемал Ататюрк да видиш какво ще ти се случи?
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

"Малоумен ли си? " - попита възпитаният и интелигентен човек.

"Не, няма да се извиня, защото никъде не съм те наричал "глупак, идиот или некадърник". Опитваш се да ми приписваш неща, които не съм казал. "

Пробвам те да видя докъде ще стигнеш. Когато аз споря, не влизам в лични обиди. Щом според теб съм незнаещ и губещ, без дори да си контактувал лично с мен, чувствай се свободен да игнорираш всичките ми мнения занапред във форума, без значение каква е темата.

В споровете се надделява с аргументи, не с лични обиди.



Относно Сирия - аз не искам да има война, но не съм на страната на Русия и отлично разбирам аргументите на Запада - дано всичко да се реши по мирен път, но когато лидерът на една държава каже, че няма да даде властта, дори ако това е с цената на трета световна война, какво друго има да коментираме?
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

Ти какво очакваш, след като пишеш простотии и тролиш в темата?

Относно Сирия - нищо не си разбрал. Дори Асад да се махне, това не решава проблема, а го отлага. Защото следващите ще са иранците. А тогава със сигурност ще се намесят доста силни играчи, за които хората гледащи само на запад въобще и не се сещат. Между другото, някои от тях, като ядрен ислямски Пакситан например, са създадени и щедро спонсорирани от американците.
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

Обясни ми защо мразиш американците повече, отколкото би трябвало да мразиш руснаците? И двете държави еднакво са навредили на света.
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

Иди в Иран на почивка като толкова ги обичаш диктатурите. На втория ден ще са ти разпорили гъзъ и набучили главата на кол, понеже си погледнал някой на криво.
Вземи се образовай малко, а не само да гледаш CNN:
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=29556&p=391301#post391301
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

Обясни ми защо мразиш американците повече, отколкото би трябвало да мразиш руснаците? И двете държави еднакво са навредили на света.
Това просто не е вярно. Руснаците, по-точно съветите до колкото руснак = съвет, са ни навредили по друга линия, но....в случая говорим за конкретен конфликт или по-точно за серия от конкретни конфликти, които започнаха още с нахлуването в Ирак. Русия не е тази, която пали войните.
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

"Русия не е тази, която пали войните. "

Да, Русия няма вина за тези войни, тук си прав, но аз досега не съм видял Русия да е използвала политическата си мощ, за да стабилизира ситуацията.

Нека приемем следната хипотеза - Сирия не може да се справи с набезите на бунтовници, които ползват химически оръжия (така твърди правителството на Сирия, че хим. оръжията са ползвани от бунтовници. Аз по подразбиране не вярвам на нито едно правителство). Защо Русия не използва политическата и военната си мощ и да каже и на двете страни (бунтовници и правителствена армия) - или спрете военните действия, или и ние влизаме в играта? Аз не вярвам Сирия да се противопостави и на Русия, при положение, че има срещу себе си държави като САЩ, Обединеното кралство, Франция, Канада, Испания и други, които предстои да се включат.

Вместо да направят това, те се впуснаха в безсмислено противопоставяне със САЩ (Щатите също имат вина за това).

Не сте прави и вие, колеги, които твърдите, че едва ли не в Сирия живеят само диваци и терористи. Трябва да се стабилизира ситуацията и в никакъв случай да не се стига до война, че и ние ще го отнесем. В момента двете най-големи ядрени сили в света съвсем насериозно са се запалили да воюват, а нашето правителство дори няма ясна позиция (поправете ме, ако греша).
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

Сирийската армия се справя сама с бунтовниците, няма как да искаш руската армия да нахлуе в Сирия и да я окупира :shock: Въпросът е, че САЩ не искат да има мир, а искат Асад да се махне, защото не им е удобен. За това организират и спонсорират бунтовниците. Ако САЩ и съзниците им не подкрепяха всякак Ал Кайда и подобните им психопати, нямаше да има конфликт отдавна.
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

@Вискяр

"Иран.Говорихме,повече от час,по всички вълнуващи мен теми.
Каза,че цялият народ е опозиция на правителството,но понеже правителството стои зад Шериата(ислямски закони),а също и държи петрола,няма как да му се противопоставят(все пак има 80%мосюлмани),а ако има някой осмелил се,го чака наказание по корана."


Много хубаво го е написал човека. Това си е определението на устойчива диктатура и това е най-големия проблем на страните в Близкия Изток.
Безмилостни диктатори с огромни приходи от петро-долари.


И още нещо:

"Съветникът по стратегическите въпроси на духовния лидер на Иран аятолах Али Хаменей - Али РазаФергани, в поредица публикации в блога си отправя заплахи по адрес на САЩ и лично към президента. Той се заканва, че в случай на американски удар по Сирия дъщерята на Обама - Наташа, ще бъде отвлечена и изнасилена.

Фергани заплашва, че в течение на 21 часа след атака срещу Дамаск по целия свят ще бъдат похитени деца и близки на високопоставени американски лица. След още 18 часа правителството на САЩ ще получи кадри с ампутираните им крайници, подсилва зловещата закана съветникът на аятолаха."
http://news.ibox.bg/news/id_1154985393


Ей тва им е държавната политика и за това няма да има мир в региона докато такива хора са на власт.
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

И ще ми кажеш ли в Ирак има ли мир, след като диктаторът беше махнат? В Египет има ли мир?
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

redrum, аз ще ти отговоря вместо него - не, няма мир. Във война се влиза само ако можеш да сложиш ръка върху причината за войната, да загасиш огъня. Тази война няма да реши проблемите на Сирия, а ще дестабилизира района.
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

redrum, аз ще ти отговоря вместо него - не, няма мир. Във война се влиза само ако можеш да сложиш ръка върху причината за войната, да загасиш огъня. Тази война няма да реши проблемите на Сирия, а ще дестабилизира района.

Дарк, тази война не е за да реши проблемите на Сирия, а за да разреши настоящите казусите в геополитическата шахматна дъска на големите сили. Пък жертвите нямат значение:). Ако в БГ имаше какво да се дели, то тогава щяхме да си пишем от бункерите, сред бомбандировките. Понеже в БГ има единствено една засрана от самите нас плажна ивица на Черно море, което вероятно е най-смотаното море от към животиснки и ресурсен вид море, както и празни откъм ресурси планини, то тук можеш да си сигурен, че няма да се мятат бомби:). Ей го на, представих ти една идилична картинка за малък къс земя, която не е в полезрението на големите сили, а ние какво правим? Серем един върху друг и се опакваме как са ни прецакали съветите и нато. А те всъщност с ни оставили да самотек, защото нямат интерес от тази географска ширина:) Това знаеш ли как се нарича:''Да си го самоначукаш'' защото ти липсва ху.я от батко (съвети/уса). Така ги виждам аз нещата:)
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

Waldes, тука има какво да се дели и взима - земята. От началото на другата година вече всеки свободно ще може да купува земя. Нищо чудно след някое друго деситилетие да се окажем гости в собствената си държава.

redrum, аз ще ти отговоря вместо него - не, няма мир. Във война се влиза само ако можеш да сложиш ръка върху причината за войната, да загасиш огъня. Тази война няма да реши проблемите на Сирия, а ще дестабилизира района.

Значи всеки разумен човек трябва да е против нея!
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

Въстанниците в Сирия = Мюсюлмански Братя.
Мюсюлмански Братя = огромна тълпа първобитни религиозни фанатици.

Сирия досега = една от най-демократичните и модерни мюсюлмански държави. Какъвто беше Египет, преди Мюслим Брадърите да го превземат. Сега искат и Сирия. Искат да върнат целия ислямски свят в 11 век. Страшно ще е ако се случи.

ПС: max е обществено-опасен с тия мнения.
 
Последно редактирано:

Горе